Black Friday

Правовий статус арбітра міжнародного комерційного арбітражу

(0)
Артикул: 153243
Правовий статус арбітра міжнародного комерційного арбітражу

Смотреть содержание

Автор
Волощук О.Т., ещё 1
Издательство
Видавничий дім "Гельветика"
Год издания
2020
Переплет
мягкий

Все характеристики

Аннотация

Монографія присвячена комплексному дослідженню правового статусу арбітра міжнародного комерційного арбітражу, яка базується на матеріалах вітчизняного, зарубіжного арбітражного законодавства та практики. Досліджується історія розвитку та становлення інституту арбітра, а також аналізуються... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
В наличии
290 грн.247 грн.
-15%Выгода 43 грн.
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
ЗавтраОтправка до 19.00
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 65 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

Монографія присвячена комплексному дослідженню правового статусу арбітра міжнародного комерційного арбітражу, яка базується на матеріалах вітчизняного, зарубіжного арбітражного законодавства та практики.

Досліджується історія розвитку та становлення інституту арбітра, а також аналізуються причини звернення учасників міжнародної торгівлі до арбітрів за вирішенням спорів. Центральне місце відведено дослідженню таких елементів правового статусу арбітра, як: право-суб’єктність, права та обов’язки арбітрів та їх притягнення до відповідальності.

Монографія адресована науковим та науково-педагогічним працівникам вищих навчальних закладів і наукових установ, студентам, аспірантам, докторантам, арбітрам міжнародних комерційних арбітражів та всім, хто цікавиться актуальними питаннями міжнародного комерційного арбітражу.

Предисловие

Важливу роль та значення міжнародного комерційного арбітражу в системі міжнародних економічних зв’язків вже давно визнано міжнародною спільнотою. Адже міжнародні комерційні арбітражі є ефективним та надійним засобом вирішення спорів, що виникають у процесі міжнародної торгівлі. Швидке та справедливе вирішення арбітражними судами таких спорів сприяє розширенню та полегшенню торговельного та економічного співробітництва. В багатьох країнах світу протягом останніх десятиліть саме міжнародний комерційний арбітраж став основним засобом вирішення спорів, пов’язаних зі здійсненням зовнішньоекономічної діяльності, а постійнодіючі міжнародні арбітражні суди набули авторитету та визнання.

Сформоване відношення до такого альтернативного засобу вирішення спорів не в останню чергу пов’язується із тим, що арбітрами, які залучаються до вирішення комерційних спорів, виступають високо-кваліфіковані фахівці з беззаперечним авторитетом і визнанням як у наукових колах, так і серед учасників торговельного обороту. Поряд із сторонами арбітражного процесу арбітр чи арбітри є центральними фігурами у галузі відправлення третейського судочинства.

Питання правового статусу арбітра являє собою одну із ключових проблем міжнародного комерційного арбітражу. Зазначимо, що досі немає загальновизнаного підходу до проблеми поняття та змісту правового статусу арбітра. В найбільш широкому розумінні його суть полягає у з’ясуванні питання про те, що собою являє правовий статус арбітра та які елементи він охоплює.

Усі ці питання по-різному вирішуються у зарубіжних країнах. Різне законодавче вирішення окресленої проблеми аж ніяк не сприяє уніфікації норм у галузі міжнародного комерційного арбітражу, виробленню єдиних модельних правил щодо арбітражного розгляду. Розв’язання цих проблем, безперечно, полегшило б для учасників міжнародної торгівлі вирішення тих чи інших спорів, що в кінцевому результаті дозволило б не розривати комерційні відносини, а розвивати їх у майбутньому.

Зважаючи на вищенаведене, можна зробити висновок, що питання правового статусу арбітра міжнародного комерційного арбітражу є досить актуальними нині для науки міжнародного приватного права та арбітражної практики. Його ґрунтовне дослідження вбачається необхідним для того, щоб вирішити вищеокреслені проблеми і зробити спробу дати відповіді на питання, які зумовлюють для науки і практики підвищений інтерес.

Визначення правового статусу арбітра міжнародного комерційного арбітражу потребує ґрунтовного наукового дослідження. Такий стан пояснюється в основному тим, що науковці недооцінюють проблему правового статусу арбітра. Адже результат арбітражного розгляду прямо залежить від арбітрів, їх компетентності, кваліфікованості, порядності, справедливості. Проте у цілому наукових праць щодо організації та діяльності міжнародного комерційного арбітражу стає дедалі більше. Фундаментальні розробки у цій галузі були здійснені такими науковцями, як: М. Богуславський, П. Браше, О. Брунцева, Р. Давід, О. Данилевич, Г. Дмитрієва, М. Єлісєєв, Н. Єрпильова, Б. Карабельніков, О. Казачков, В. Комаров, О. Комаров, С. Кравцов, О. Крупчан, О. Костин, Ф. Клейн, С. Курочкін, С. Лазарева,С. Лебедєв, Л. Лунц, М. Мальський, І. Маришева, О. Мінаков, М. Месжер, В. Мусін, С. Ніколюкін, Дж. Паулсон, Ю. Притика, А. Піле, І. Побірченко, М. Розенберг, Ж. Рубелен-Девіші, Ф. Рюсель, П. Сандерс, О. Скворцов, Дж. Сюіссе-Хол, Т. Сліпачук, О. Торгашин, П. Фушар, Н. Хаммонд, Б. Хейфец, І. Хлестова, Г. Цірат, В. Штейнер, К. ІІІміттгофф, М. Шварц та ін.

Вважаємо, що монографія буде корисна науковим та науковопедагогічним працівникам вищих навчальних закладів і наукових установ, студентам, аспірантам, докторантам, арбітрам міжнародних комерційних арбітражів та всім, хто цікавиться актуальними питаннями міжнародного комерційного арбітражу.

Характеристики
Автор
Волощук О.Т., Гетманцев М.О.
Издательство
Видавничий дім "Гельветика"
Год издания
2020
Количество страниц
170
ISBN
978-617-7087-82-2
Переплет
мягкий
Язык
украинский
Вес
0.4 кг
Формат
145х200 мм
Тираж
300
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог