Науково-практичний коментар Кримінального процесуального кодексу України

(0)
Артикул: 153563
Автор
Ківалов С.В., ещё 1
Издательство
Фенікс
Год издания
2020
Переплет
твердый

Все характеристики

Аннотация

Науково-практичний коментар Кримінального процесуального кодексу України підготовлений фахівцями Одеської школи права з урахуванням сучасних доробок юридичної науки, судової практики та практики Європейського суду з прав людини. Видання розраховано на суддів, адвокатів, прокурорів, слідчих.... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
Нет в наличии
Узнайте первым, когда появится в наличии
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 65 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

Науково-практичний коментар Кримінального процесуального кодексу України підготовлений фахівцями Одеської школи права з урахуванням сучасних доробок юридичної науки, судової практики та практики Європейського суду з прав людини.

Видання розраховано на суддів, адвокатів, прокурорів, слідчих. Може бути використано у навчальному процесі для підготовки правників.

Предисловие

Суспільство зацікавлене в захисті прав та законних інтересів будь-якої особи, залученої до сфери дії кримінальної юстиції, від незаконного, необгрунтованого обвинувачення, засудження, обмеження її прав і свобод. Адже Конституція України проголошує життя і здоров’я людини, її честь та гідність, недоторканність та безпеку найвищою соціальною цінністю. Тож у нормативному акті, що має найвищу юридичну силу, визнано гуманістичну спрямованість існування та функціонування як держави в цілому, так і окремих її інститутів. З огляду на це, реалізація правової реформи в Україні, як один із найважливіших аспектів державної політики, має максимально поєднуватися із основною метою подальшої гуманізації системи правоохоронних і судових органів.

Система кримінального правосуддя має бути ефективною не лише тому, що від неї залежить законне, обґрунтоване та справедливе вирішення кримінальних проваджень, а й тому, що саме від неї залежить захист ідеалів і свобод людини, демократії, законності та справедливості, побудова правової держави та громадянського суспільства. Саме тому найважливішим результатом правової реформи в Україні має бути становлення удосконаленої, насамперед змагальної судової системи, характерної саме для правової держави з її розвинутими суспільними інститутами захисту прав людини. Однією із головних передумов удосконалення системи кримінального судочинства в Україні повинен стати процес гармонізації вітчизняного законодавства із загальновизнаними міжнародними та європейськими стандартами захисту прав людини і громадянина.

Процес реформування кримінального процесуального законодавства в Україні, що тривав майже двадцять років і ознаменувався прийняттям 13 квітня 2012 року Верховною Радою України нового Кримінального процесуального кодексу України, наразі не завершився. Про це свідчать численні зміни та доповнення, внесені до КПК протягом 2014-2020 років, які спричинили не лише ґрунтовну новелізацію окремих положень даного закону, але й появу принципово нових для вітчизняної системи кримінального судочинства правових інститутів. Саме динамічність кримінального процесуального законодавства та практик його застосування зумовили об’єктивну необхідність підготовки викладачами Національного університету «Одеська юридична академія» разом із колегами, відомими правниками з усієї України, нового видання науково-практичного коментаря Кримінального процесуального кодексу України.

Основою даної праці стало видання 2013 року, яке готувалося у непростих умовах майже цілковитої відсутності практики застосування норм КПК 2012 року, офіційних роз’яснень і доктринального забезпечення його положень. Нове видання науково-практичного коментаря КПК України повністю усуває цю прогалину, ґрунтуючись на концептуально нових наукових підходах, актуальній правозастосовній практиці, новітній практиці Європейського суду з прав людини, Верховного Суду, на правових позиціях Конституційного Суду України тощо. Систематизація та наукове осмислення цього масиву правових джерел дозволило певною мірою підбити підсумки майже восьмирічного досвіду застосування норм чинного КПК України.

При підготовці коментаря його авторами було використано багаторічні напрацю-вання Одеської школи права з проблематики кримінального процесуального права. Матеріали представленого коментаря охоплюють положення загальної частини КПК, зокрема розкривають такі поняття та правові інститути в кримінальному процесі: поняття, суть і завдання кримінального провадження; правила чинності кримінального процесуального закону; засади і суб’єкти кримінального провадження; докази та доказування в кримінальному провадженні; відшкодування шкоди, завданої кримінальним правопорушенням; процесуальні строки і витрати; заходи забезпечення кримінального провадження тощо.

Положення Особливої частини КПК розкривають: порядок здійснення кримінального судочинства, починаючи зі стадії досудового розслідування кримінальних правопорушень і закінчуючи провадженням з перегляду судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами, а також особливих порядків кримінального провадження; виконання судових рішень; відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження, а також основні положення міжнародного співробітництва під час кримінального провадження (загальні засади міжнародного співробітництва; міжнародна правова допомога при проведенні процесуальних дій; видача осіб, які вчинили кримінальне правопорушення (екстрадиція); кримінальне провадження у порядку перейняття; визнання та виконання вироків судів іноземних держав, передача засуджених осіб); особливий режим досудового розслідування в умовах надзвичайного, воєнного стану та в районі проведення антитерористичної операції.

Не можна оминути увагою і той факт, що цей коментар є першим науковим виданням, в якому здійснено спробу доктринального аналізу та тлумачення положень КПК України, які встановлюють процесуальний порядок здійснення кримінального провадження щодо кримінальних проступків з урахуванням змін і доповнень, передбачених Законом України № 2617-УІІІ, які набули чинності 1 липня 2020 року.

Коментар розраховано на практичних працівників судових і правоохоронних органів, адвокатів, викладачів і студентів юридичних навчальних закладів, а також на всіх, хто цікавиться кримінальним процесуальним правом України.

З повагою, Президент Національного університету
«Одеська юридична академія»,
доктор юридичних наук, професор, академік
Національної академії правових наук України,
Заслужений юрист України
С. В. Ківалов

Характеристики
Автор
Ківалов С.В., Кравченко С.І.
Издательство
Фенікс
Тип издания
Комментарий
Год издания
2020
Количество страниц
924
ISBN
978-966-928-572-0
Переплет
твердый
Язык
украинский
Вес
2 кг
Формат
170х240 мм
Тираж
300
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог