Адвокатська техніка (підготовка до процесу і методики переконання)

5.0 (2)
Артикул: 12611
Адвокатська техніка (підготовка до процесу і методики переконання)

Смотреть содержание

Автор
Зейкан Я.П., ещё 2
Издательство
Видавничий дім "Дакор"
Год издания
2023
Переплет
твердый

Все характеристики

Аннотация

Книга торкається питань адвокатської техніки — теми недослідженої в системі правової науки, але необхідної для практичної діяльності адвоката (захисника).  В посібнику з використанням зарубіжного досвіду викладені окремі елементи адвокатської техніки та методики підготовки... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
Нет в наличии
Узнайте первым, когда появится в наличии
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (2)
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 65 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

Книга торкається питань адвокатської техніки — теми недослідженої в системі правової науки, але необхідної для практичної діяльності адвоката (захисника). 

В посібнику з використанням зарубіжного досвіду викладені окремі елементи адвокатської техніки та методики підготовки прямого допиту і вступної промови. 

Для написання книги автори використали поради з посібника американського адвоката Джеррі Спенса «Настільна книга адвоката: мистецтво захисту в суді», а також матеріали про допит свідків, підготовлені професором Джуді Поттер Університету штату МЕН для Поморського державного університету (Росія), які одержані авторами у приватному порядку. Запозичення текстів допитів, поданих авторами зі США, дає можливість продемонструвати як це відбувається в схожих умовах американського процесу. 

До книги включено і приклади з американської практики, розміщені в навчальному посібнику для прокурорів «Мистецтво виступів в суді», який ґрунтується на працях американських авторів Томаса А. Мауі, Річарда Байза, Мартіна Мейфера, Баррі Кушмана, Дорогі Клей Сімс. Щодо питань техніки і тактики перехресного допиту були широко використані матеріали з книги О.С. Олександрова, С.П. Гришіна, Я.П. Зейкана «Перехресний допит в суді». 

Книга призначена для адвокатів, суддів, прокурорів, студентів вищих юридичних навчальних закладів.

Предисловие

Cудді, адвокати і прокурори - головні фігури у судовому процесі, тому єдиний погляд на застосування норм КПК є надто важливим. Від цього залежить адекватна робота з відправлення правосуддя. Обвинувальний ухил і надмірна інквізиційність, виплекані українською владою починаючи з далекого 1991 року і підкріплені реальною судовою практикою, не здають своїх позицій і в умовах КПК 2012 року. Одним із засобів їх подолання могло б стати спільне вивчення особливостей нового закону на семінарах за участю суддів, прокурорів та адвокатів.

Модними у науковому світі України є розмови про favor defensionis, тобто сприяння захисту. У світовій практиці конструкції сприяння захисту успішно застосовували саме для компенсації надмірних інквізиційних начал судочинства і обвинувального ухилу.

Сприяння захисту знаходить свій процесуальний прояв у наявності презумпції невинуватості, тлумаченні сумнівів на користь обвинуваченого, у певній асиметрії під час доказування, праві на мовчання, праві на визнання доказів недопустимими, забороні до погіршення становища засудженого у певних випадках і праві на останнє слово. Від розмов про сприяння захисту погрібно переходити до реальних справ. І адвокати мають ініціювати ці проблеми, ставити питання перед судом для вироблення правових позицій з точки зору favor defensionis.

Реальна практика розгляду справ за правилами КПК 2012 року вказує на проблеми, до вирішення яких як судді, так і адвокати та прокурори не завжди готові. Передусім важливими є питання застосування рішень Європейського суду з питань захисту прав людини, зокрема, допустимості доказів, гарантій права на захист і справедливості покарання.

Великою мірою «кожна законодавча новела перебуває на кінчику адвокатського пера» (як алегорично висловлюється професор Зорислава Ромовська). Й успіх законодавчих новел КПК 2012 року залежить від того, чи зуміють адвокати скористатися тими можливостями, які їм надає кримінальний процес, а також чи дозволить слідчий суддя, суд скористатись такими можливостями.

Автори книги у своїй практичній діяльності, а також у статтях, і на семінарах постійно відстоювали право адвокатів на вступну промову, зокрема, посилаючись на ст. 20 КПК. І ця ініціатива була підтримана законодавцем. До КПК 2012 року внесено доповнення, яке прямо передбачає право захисника на вступну промову у кримінальному судовому процесі.

Ось приклад із зали судових засідань: адвокат, допитуючи свідка обвинувачення, ставить навідне запитання. Суддя робить зауваження, що це не перехресний допит. Адвокат, посилаючись на ч. 7 ст. 352 КПК, наполягає на своєму праві. Головуючий, заглянувши в Кодекс, дозволяє адвокату продовжувати. Суддя виявився на висоті, бо, з'ясувавши свою помилку, виправив її. Проте у декого з присутніх могло скластись враження, що суддя не орієнтується у новелах Кодексу. Тому не кожний суддя, допустивши подібну помилку, наважиться її виправити, вважаючи, що від цього може постраждати його авторитет.

Іноді суд потребує підказки. Але жоден суддя не допустить, щоб йому підказував адвокат або прокурор. Однак якщо підказка буде викладена у певній процесуальній формі (заява, зауваження, заперечення, протест або клопотання), то суд не лише допустить її, а й прийме щодо неї відповідне рішення. У зв'язку з цим є невирішене питання практичного плану, вже давно реалізоване у судах Європи і США, навіть у Росії, а саме: якщо у судовому засіданні виникає потреба висловити своє зауваження або заперечення, адвокат, заявляє: «Протестую - покази з чужих слів»; або «Протестую - навідне запитання». Суддя негайно приймає рішення: протест приймається або ж протест відхилено. І процес продовжується. Право на заперечення або протест (рішуче заперечення, незгода) гарантовано ст. 20, 22, п. 10 ч. З ст. 42 КПК та ч. 8 ст. 352 КПК, які передбачають можливість подавати зауваження та заперечення щодо порядку проведення процесуальних дій і право головуючого зняти питання під час допиту свідка за протестом сторони. Адвокати і прокурори мають користуватись цим правом, а суд повинен забезпечувати реалізацію такого права.

Характеристики
Автор
Зейкан Я.П., Лисак О.М., Барсук В.М.
Издательство
Видавничий дім "Дакор"
Год издания
2023
Количество страниц
618
ISBN
978-617-7020-81-2
Переплет
твердый
Язык
украинский
Вес
1.5 кг
Формат
145х200 мм
Тираж
300
Отзывы
Адвокатська техніка (підготовка до процесу і методики переконання)
5.0 (2)
Адвокатська техніка (підготовка до процесу і методики переконання)

Издательство: Видавничий дім "Дакор"

Количество страниц: 618

Переплет: твердый

Посібник, який містить багато практичних порад для практикуючих
6 августа 2021 11:46

Комментарий:

Цю книгу мені рекомендував колега, якого я дуже поважаю та прислуховуюсь до його порад. Це дійсно якісний посібник для адвокатів, який допоможе у підготовці до судового процесу та удосконаленні техніки переконання. Автори наводять багато практичних прикладів допиту свідків та методики підготовки вступної промови.

Максим Шолохов
Хорошая книга
1 апреля 2020 11:47
Володарський Олександр Володимирович
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог