Эксклюзив

Науково-практичний коментар Кримінального кодексу України. Видання 11-те, перероблене та доповнене

5.0 (1)
Артикул: 14915

Смотреть содержание

Автор
Хавронюк М.І., ещё 9
Издательство
Видавничий дім "Дакор"
Год издания
2019
Переплет
твердый

Все характеристики

Аннотация

Станом на 11 січня 2019 року За підсумками V Всеукраїнського конкурсу на краще юридичне видання (2002-2003 рр.) цей науково-практичний коментар відзначено другою премією у номінації "Науково-популярні, науково-практичні і довідникові видання в галузі права" За редакцією доктора... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
Нет в наличии
Узнайте первым, когда появится в наличии
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (1)
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 65 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

Станом на 11 січня 2019 року

За підсумками V Всеукраїнського конкурсу на краще юридичне видання (2002-2003 рр.) цей науково-практичний коментар відзначено другою премією у номінації "Науково-популярні, науково-практичні і довідникові видання в галузі права"

За редакцією доктора юридичних наук, професора М.І. Мельника, доктора юридичних наук, професора М.І. Хавронюка

Пропонований коментар є переробленим та доповненим варіантом перших дев’яти видань коментарю Кримінального кодексу України, підготовленого цим авторським колективом у 2001 р. У ньому відображено і прокоментовано всі зміни, які були внесені від моменту набрання ним чинності. Докладно, з урахуванням законодавчих новел та сучасної судової практики, роз’яснено положення Кримінального кодексу України.

Для суддів, прокурорів, слідчих і детективів, адвокатів, викладачів і наукових працівників, аспірантів і студентів юридичних закладів вищої освіти. 

Буде корисний усім, хто цікавиться питаннями кримінально-правової охорони прав та свобод людини і громадянина, інтересів суспільства та держави.

Предисловие

Кримінальний кодекс України (далі - КК) - це закон, який, з огляду на його особливе місце в системі законодавства, специфіку засобів впливу на поведінку осіб, які порушують веління закону, потребує абсолютно точного застосування. Однією з необхідних умов тако­го застосування КК судом, слідчим, прокурором, що є запорукою дотримання на практиці принципів верховенства права і законності, є правильне розуміння його змісту. Останнє має також велике профілактичне значення - воно дає змогу громадянам чітко визначити межі своєї правомірної поведінки і не виходити за них у повсякденному житті.

На сьогодні в Україні існує кілька коментарів до КК 2001 року, підготовлених різни­ми авторськими колективами. Це є нормальним явищем, яке, крім усього іншого, свідчить про високий рівень розвитку кримінально-правової науки в країні. Від наявності кількох коментарів практика тільки виграє: вони не лише доповнюють один одного з тих чи інших питань, а й дають змогу практикам знайти найбільш правильні рішення при застосуван­ні КК. Крім того, різні підходи у тлумаченні одних і тих самих положень КК (що зовсім не виключається) дають можливість виявити найбільш істотні недоліки цього закону і сприя­ють їх усуненню, зокрема законодавчим шляхом і шляхом судового тлумачення.

Пропонований коментар є виправленим і доповненим варіантом коментаря КК, підготовленого у 2001 р. авторським колективом (склад якого зазначено вище). За цей час коментар витримав десять видань українською та російською мовами.

Цей коментар має низку особливостей, які роблять його максимально корисним у застосуванні.

По-перше, в ньому відображено і прокоментовано усі зміни, внесені до КК за час його дії - на момент підписання книги до друку.

По-друге, з кожним новим виданням поступово збільшується обсяг коментаря, що дає змогу чимало його положень викладати якомога детальніше, а також подавати нові тлумачення з питань, які в попередніх виданнях не висвітлювалися. Своє відображення в коментарі знаходять деякі зміни поглядів авторів щодо розуміння окремих кримінально- правових термінів, ознак конкретних злочинів, підходів щодо кримінально-правової квалі­фікації, що є результатом поглибленого наукового дослідження відповідних питань, з метою більш системного викладення матеріалу в необхідних випадках додатково виділено загальні положення до окремих розділів Особливої частини КК, перегруповано частину матеріалу, уніфіковано посилання тощо.

По-третє, у процесі доопрацювання коментаря враховується великий масив новел, яких щороку зазнають закони та підзаконні нормативно-правові акти і які безпосередньо стосуються конкретних положень КК.

По-четверте, під час формулювання рекомендацій щодо розуміння тих чи інших поло­жень кримінального закону, а особливо кримінально-правової кваліфікації, використано результати судової, слідчої і прокурорської практики застосування КК. Водночас багато сформульованих авторами у перших виданнях коментаря правових позицій щодо розумін­ня кримінального закону та кримінально-правової кваліфікації були взяті за основу при підготовці Верховним Судом України і Вищим спеціалізованим судом України з розгля­ду цивільних і кримінальних справ постанов Пленуму цих судів і знайшли відображень: я у постановах, прийнятих у 2002-2016 рр.

Водночас автори вважали за доцільне зберегти визначену раніше структуру тексту коментаря. Матеріал викладено у певній послідовності, яка базується на існуючій систе­мі кримінального права і видається авторам і редакторам оптимальною.

Як і в попередніх варіантах, у цьому виданні для зручності користування ним і вивільнення його тексту від надмірних посилань на використану літературу, перелік джерел, з яких використано ті чи інші положення при коментуванні конкретної статті, а в окремих випадках і певних роз­ділів, а також джерел, які мають безпосередній стосунок до їх застосування, дається після коментаря до конкретної статті чи розділу. Сам текст КК, поданий у книзі, відповідає тексту, надрукованому в «Офіційному віснику України», №21 (К., 2001), а внесені до нього зміни - текстам відповідних законів України, надрукованих у цьому ж або інших офіційних друко­ваних виданнях.

Доопрацьовуючи коментар, авторський колектив прагнув, щоб він повною мірою відповідав сучасним вимогам правозастосовної практики - враховував новітні наукові досягнення, останні зміни в законодавстві, був змістовним та зручним у користуванні.

Авторський колектив вдячний читачам за конструктивні зауваження до окремих положень попередніх видань коментаря та за пропозиції щодо його вдосконалення. Вони враховані у процесі доопрацювання коментаря. Автори сподіваються на доброзичливе ставлення до результатів своєї діяльності і готові до подальшої співпраці у цьому напрямі.

Характеристики
Автор
Хавронюк М.І., Дудоров О.О., Навроцький В.О., Музика А.А., Бойко А.М., Брич Л.П., Задоя К.П., Мельник М.І., Письменський Є.О., Ришелюк А.М.
Издательство
Видавничий дім "Дакор"
Тип издания
Комментарий
Год издания
2019
Количество страниц
1384
ISBN
978-617-7679-03-4
Переплет
твердый
Язык
украинский
Вес
2 кг
Формат
170х240 мм
Тираж
1000
Отзывы
Науково-практичний коментар Кримінального кодексу України. Видання 11-те, перероблене та доповнене
5.0 (1)
Науково-практичний коментар Кримінального кодексу України. Видання 11-те, перероблене та доповнене

Издательство: Видавничий дім "Дакор"

Количество страниц: 1384

Переплет: твердый

Коментарем задоволений!
7 августа 2021 13:38

Комментарий:

Чудова книга! Мені як практикуючому юристу дуже сподобалася. В жодному підручнику ви не знайдете такого розяснення правових норм як в науково-практичному коментарі до ККУ. До того ж видання нове та доповнене до всіх змін, які відбулися в кримінальному законодавстві. Незамінний помічник для суддів, прокурорів, адвокатів та інших.

Тимофій
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог