Науково-практичний коментар Земельного кодексу України
- Автор
- Гиренко І.В.
- Издательство
- Видавничий дім "Професіонал"
- Год издания
- 2021
- Переплет
- твердый
Аннотация
Станом на 15 вересня 2021 року. У даному науково-практичному коментарі подано постатейний аналіз чинної редакції Кодексу України про адміністративні правопорушення з урахуванням останніх змін і доповнень. Даний Науково-практичний коментар до Земельного кодексу України не є... Читать далее
- Самовывозбесплатно
- Нова Поштаот 45 грн.
- Курьер Нова Поштаот 80 грн.
- Онлайн-оплата
- єПідтримка
- Наличные при получении
- Терминал/наличные при самовывозе
- Оплата по счету (для юридических лиц)
Станом на 15 вересня 2021 року.
У даному науково-практичному коментарі подано постатейний аналіз чинної редакції Кодексу України про адміністративні правопорушення з урахуванням останніх змін і доповнень.
Даний Науково-практичний коментар до Земельного кодексу України не є офіційним тлумаченням чинного законодавства України, носить рекомендаційний характер і пропонується для використання суддями, прокурорами, слідчими, детективами, адвокатами та спеціалістами в галузі земельного законодавства для використання в практичній роботі.
Проведення заходів по реформуванню сільськогосподарського сектору економіки було започатковано Україною ще за часів Радянського Союзу, в склад якої в той час входила Україна. Необхідність запровадження радикальних заходів в аграрному секторі економіки була викликана декількома причинами. По-перше, монополія держави на землю гальмувала розвиток не тільки аграрного сектору економіки, але й пов'язаних з ним інших секторів народного господарства. По-друге, незважаючи на те що Україна мала величезні території сільськогосподарських угідь, в складі якої переважали чорноземи, занадто централізоване регулювання аграрного сектору, недостатнє втілення в сільськогосподарський сектор сучасних агротехнічних технологій привели до того, що аграрний сектор економіки не тільки не розвивався, а знаходився в застійному стані. Ці негативні тенденції вимагали від держави проведення глибоких реформувань в аграрному секторі економіки.
18 грудня 1990 року Верховна Рада Української РСР прийняла постанову «Про земельну реформу», якою визначила, що земельна реформа, обєктом якої з 15 березня 1991 року мали стати всі землі Української РСР, є складовою частиною економічної реформи, здійснюваної в Україні у зв’язку з переходом економіки держави до ринкових відносин. Завданням цієї реформи являвся перерозподіл земель з одночасною передачею їх у приватну та колективну власність, а також у користування підприємствам, установам і організаціям з метою створення умов для рівноправного розвитку різних форм господарювання на землі, формування багатоукладної економіки, раціонального використання та охорони земель.
Черговим шагом у сфері правового регулювання земельних відносин стало прийняття 18 грудня 1990 року Верховною Радою Української РСР Земельного кодексу Української РСР.
Після проголошення незалежності Україна фактично приступила до втілення в життя аграрної реформи і створення своєї національної правової бази в сфері земельних відносин.
25 жовтня 2001 року Верховна Рада України прийняла Земельний кодекс України, який діє в даний час.
Більш як за 18 років дії Земельного кодексу України він зазнав значних змін. При цьому, якщо до 2009 року зміни та доповнення до Кодексу носили загальний характер і в значній мірі робили відсилання щодо їх регулювання до інших законодавчих актів, то з 2009 року намітилася тенденція щодо внесення змін та доповнень до Земельного Кодексу України, які носять системний та деталізований характер, і досить конкретизовано і повно регулюють положення та норми Кодексу. Разом з тим, і з урахуванням цих позитивних змін, Земельний кодекс України потребує вдосконалення, оскільки значна частина його статтей носить загальний, декларативний характер.
- Автор
- Гиренко І.В.
- Издательство
- Видавничий дім "Професіонал"
- Тип издания
- Комментарий
- Год издания
- 2021
- Количество страниц
- 804
- ISBN
- 978-966-370-354-1
- Переплет
- твердый
- Язык
- украинский
- Вес
- 2 кг
- Формат
- 170х240 мм
- Тираж
- 300