Недоговірні зобов'язання в цивільному праві України

(0)
Артикул: 15370
Недоговірні зобов'язання в цивільному праві України

Смотреть содержание

Автор
Отраднова О.О.
Издательство
Юрінком Iнтер
Год издания
2009
Переплет
твердый

Все характеристики

Аннотация

У навчальному посібнику висвітлено питання правового регулювання недоговірних зобов’язань в цивільному праві України. Аналізуються відповідні норми Цивільного кодексу України, інших нормативно-правових актів, що регулюють дані відносини, судова практика, наукові праці. У посібнику... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
В наличии
150 грн.
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
ЗавтраОтправка до 19.00
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 65 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

У навчальному посібнику висвітлено питання правового регулювання недоговірних зобов’язань в цивільному праві України. Аналізуються відповідні норми Цивільного кодексу України, інших нормативно-правових актів, що регулюють дані відносини, судова практика, наукові праці.

У посібнику визначається поняття та класифікація недоговірних зобов’язань, а також аналізуються основні види недоговірних зобов’язань, такі як публічна обіцянка винагороди, вчинення дій в інтересах іншої особи без її доручення, рятування здоров’я та життя фізичної особи, майна фізичної або юридичної особи, створення загрози життю, здоров’ю, майну фізичної особи або майну юридичної особи, зобов’язання із заподіяння шкоди, зобов’язання із набуття або збереження майна без достатньої правової підстави.

Навчальний посібник розрахований на студентів, аспірантів, викладачів юридичних вузів та факультетів, а також на працівників судових та правоохоронних органів та практикуючих юристів.

Предисловие

Розвиток цивільного законодавства є невід’ємною частиною загального процесу розбудови громадянського суспільства в нашій державі. Тенденціями цього розвитку в останні роки стали, зокрема, розширення сфери правового регулювання цивільного права у зобов’язальних правовідносинах і поглиблення основних концептуальних засад зобов’язального права, що знайшло відображення в сучасному Цивільному кодексі України.

Новели правового регулювання не могли не торкнутися і такої сфери зобов’язальних правовідносин, як недоговірні зобов’язання. У чинному Цивільному кодексі ця сфера стала значно більш розширеною, ніж у Цивільному кодексі УРСР 1963 р. Регулювання на рівні Кодексу знайшли такі недоговірні зобов’язання, як публічна обіцянка винагороди без оголошення конкурсу, ведення справ в інтересах іншої особи без її доручення, створення загрози життю, здоров’ю, майну фізичної особи або майну юридичної особи. А цивільно-правові зобов’язання, які виникають із заподіяння шкоди, безпідставного збагачення, оголошення конкурсу тощо, набули нового, розширеного змісту.

Центральне місце в системі недоговірних зобов’язань посідають зобов’язання із заподіяння шкоди здоров’ю, життю або майну особи. Дана група зобов’язань має велике значення у сфері правової охорони абсолютних прав людини - права власності, права на життя, здоров’я, честь, гідність, ділову репутацію тощо. У зв’язку з викладеним зобов’язання із заподіяння шкоди і в даному посібнику посіли центральне місце, оскільки вірогідність їх виникнення в житті кожної людини є значною. І досліджені зобов’язання із заподіяння шкоди в цьому виданні саме через призму поняття зобов’язального правовідношення. Визначено особливості їх суб’єктного складу, об’єктів, змісту, порядку виконання, підстави та умови виникнення даних зобов’язань та визначено співвідношення зобов’язання із заподіяння шкоди з такою категорією, як цивільно-правова відповідальність.

Пропонований читачеві навчальний посібник є першою в українській цивілістичній науці спробою висвітлити у навчальній літературі загальнонаукові засади зобов’язального права у сфері правового регулювання недоговірних зобов’язань, визначити їх систему, принципи, особливості. Матеріал книги ґрунтується на аналізі відповідних положень Цивільного кодексу України, а також судової практики у сфері недоговірних зобов’язань.

Посібник буде цікавим і корисним не тільки для студентів-юристів, а й для юристів-практиків, фахівців у різних галузях права.

Характеристики
Автор
Отраднова О.О.
Издательство
Юрінком Iнтер
Тип издания
Учебное пособие
Год издания
2009
Количество страниц
236
ISBN
978-966-667-367-4
Переплет
твердый
Язык
украинский
Вес
0.3 кг
Формат
130х200 мм
Тираж
200
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог