Оскарження судових рішень у господарському судочинстві
- Автор
- Журавльов Д.В., ещё 1
- Издательство
- ЦУЛ
- Год издания
- 2018
- Переплет
- мягкий
Аннотация
Посібник розрахований на юристів господарської спеціалізації, керівників, суб’єктів господарювання, фізичних осіб - підприємців. Зміст збірника подано з урахуванням останніх змін до чинного законодавства України. Також читачам пропонуються матеріали довідкового та методичного характеру. Читать далее
- Самовывозбесплатно
- Нова Поштаот 65 грн.
- Курьер Нова Поштаот 90 грн.
- Онлайн-оплата
- єПідтримка
- Наличные при получении
- Терминал/наличные при самовывозе
- Оплата по счету (для юридических лиц)
Посібник розрахований на юристів господарської спеціалізації, керівників, суб’єктів господарювання, фізичних осіб - підприємців.
Зміст збірника подано з урахуванням останніх змін до чинного законодавства України. Також читачам пропонуються матеріали довідкового та методичного характеру.
Процедура оскарження судових рішень є важливою складовою невід’ємного права особи на справедливий суд. Це право в самому загальному вигляді сформульовано у статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція) і гарантує право на справедливий і публічний розгляд справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, при визначенні цивільних прав і обов’язків особи чи при розгляді будь-якого кримінального обвинувачення, що пред’являється особі.
Ключовими принципами статті 6 Конвенції є верховенство права та належне здійснення правосуддя. Ці принципи також є фундаментальними елементами права на справедливий суд. Не виключаючи можливість допущення помилок при відправленні судочинства, право на справедливий суд передбачає також й можливість їх усунення. Цей правовий постулат широко відомий у юридичній літературі, він визначає критерій ефективності судочинства, коли вона перш за все характеризується не відсутністю вірогідних судових помилок, а наявністю ефективних і досконалих способів їх усунення.
При цьому слід розуміти, що основним критерієм судового рішення в сенсі справедливого правосуддя є суворе дотримання принципу юридичної визначеності, що передбачає застосування правового положення res judicata: рішення суду (останньої інстанції) має бути обов'язковим та остаточним.
Таким чином, завданням процедури оскарження судового рішення не є новий розгляд судової справи, як такий, а лише перевірка його на дотримання вимог чинного законодавства, основних прав і свобод людини, усунення у визначеному порядку вірогідних недоліків оскаржуваного рішення. І не більше того.
Це знайшло своє правове регулювання на рівні вітчизняного законодавства, зокрема у Конституції України в статті 129. Конкретизуються ці доктринальні загальні норми чинним законодавством України у процесуальних кодексах, зокрема ЦПК України, КПК України, ГПК України, КАС України. У цьому виданні прослідкуємо, як вирішуються питання щодо оскарження судових у господарському судочинстві за приписами чинного ГПК України.
Пропонуємо цей посібник студентам юридичних факультетів, практикуючим правникам, широкому колу читачів.
- Автор
- Журавльов Д.В., Чижмарь К.І.
- Издательство
- ЦУЛ
- Тип издания
- Практическое пособие
- Год издания
- 2018
- Количество страниц
- 224
- ISBN
- 978-611-01-1216-1
- Переплет
- мягкий
- Язык
- украинский
- Вес
- 0.3 кг
- Тираж
- 300