Політико-правові системи світу. Навчальний посібник

(0)
Артикул: 153415
Політико-правові системи світу. Навчальний посібник

Смотреть содержание

Автор
Гелей С.Д., ещё 1
Издательство
ЦУЛ
Год издания
2020
Переплет
мягкий

Все характеристики

Аннотация

У навчальному посібнику розглянуто сутність, структуру, типи та функції політичної системи, розкрито поняття правової системи, детально висвітлено політико- правові системи країн Західної Європи, Південно-Східної Азії, Латинської Америки, Центрально-Східної Європи, Індії, мусульманських країн, а... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
В наличии
250 грн.
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
ПонедельникОтправка до 19.00
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 65 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

У навчальному посібнику розглянуто сутність, структуру, типи та функції політичної системи, розкрито поняття правової системи, детально висвітлено політико- правові системи країн Західної Європи, Південно-Східної Азії, Латинської Америки, Центрально-Східної Європи, Індії, мусульманських країн, а також країн з перехідною економікою, проаналізовано проблеми, критерії та фактори ефективності цих систем. 

До кожного розділу подано висновки і контрольні запитання. Посібник містить термінологічний словник і біографічний довідник, які дають змогу глибше зрозуміти викладений матеріал. 

Розраховано на студентів вищих навчальних закладів, викладачів, аспірантів, науковців, усіх, хто цікавиться цією тематикою

Предисловие

Бажання України інтегруватись в євроатлантичні структури і вийти на шлях цивілізованого розвитку вимагає глибоких знань політико-правових та економічних систем як високорозвинених країн, так і тих, що успішно здійснюють трансформацію суспільних інститутів. Засвоєння їхнього досвіду допоможе напрацювати теоретичний багаж для формування політичної еліти, здатної по-сучасному розв’язувати назрілі проблеми.

Виходячи з таких міркувань, автори посібника аналізують політико-правові системи високорозвинених країн Заходу та Японії, країн ЦентральноСхідної Європи, які знаходяться на шляху розвитку (Польща, Латвія, Литва, Естонія), а також країн з перехідною економікою (Росія та Україна). Такий підхід не тільки дає змогу повніше висвітлити політико-правові механізми, що забезпечують ефективність інститутів політичної системи, показати місце України в цивілізаційному розвитку світу, звернути увагу на ті елементи політико-правової системи, що не відповідають сучасному розвитку, гальмують суспільний процес, а й накреслити основні напрями реформування інститутів політико-правової системи.

Читацьке призначення навчального посібника, в якому органічно поєднуються сучасні політологічні, правові та макроекономічні підходи до вивчення політичних явищ, процесів і закономірностей, відображені критерії зрілості політико-правових систем, що забезпечують ефективність політичного управління, — студенти вищих навчальних закладів. Автори намагалися систематизувати наявний матеріал і подати його :і позиції сучасних методологічних підходів, з урахуванням власних аналітичних висновків щодо проблем європейської й української політичної думки, структури і функцій інститутів політико-правової системи і політичного процесу. Посібник орієнтує студентів на необхідність побудови в Україні такої моделі політичної та правової систем, істотними ознаками якої є збалансована, політично структурована державна влада; ефективний механізм стримувань і противаг між державними, регіональними та місцевими інститутами влади; прозорі правила для чесної конкуренції; рівні умови для вираження своєї позиції як з боку проурядових, так і з боку опозиційних політичних сил; незалежна судова влада та прокуратура, наділені достатніми юридичними механізмами для забезпечення гарантій захисту прав і свобод громадян.

Структура посібника основана на концепції гуманітарної освіти в Україні і відповідає програмі курсу з політології для вищих навчальних закладів. Вона побудована за таким планом: характерні особливості історичного розвитку; органи державної влади: а) глава держави, б) парламент, в) уряд, г) судова система; ґ) регіональні структури влади та місцевого самоврядування; д) партійна система; е) виборча система.

Характеристики
Автор
Гелей С.Д., Рутар С.М.
Издательство
ЦУЛ
Год издания
2020
Количество страниц
346
ISBN
978-617-673-104-7
Переплет
мягкий
Язык
украинский
Вес
0.5 кг
Формат
145х200 мм
Тираж
300
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог