Політико-правові системи світу. Навчальний посібник

(0)
Артикул: 153415
Політико-правові системи світу. Навчальний посібник

Переглянути зміст

Автор
Гелей С.Д., ще 1
Видавництво
ЦУЛ
Рік видання
2020
Палітурка
м'яка

Всі характеристики

Анотація

У навчальному посібнику розглянуто сутність, структуру, типи та функції політичної системи, розкрито поняття правової системи, детально висвітлено політико- правові системи країн Західної Європи, Південно-Східної Азії, Латинської Америки, Центрально-Східної Європи, Індії, мусульманських країн, а... Читати далі

Швидка відправка
Рекордний час відправки замовлення 10 хвилин
Безпечна оплата
Доступні всі популярні сервіси Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надійне пакування
Екологічне до природи та бережливе до книжок
Є в наявності
250 грн.
Характеристики
Анотація
Передмова
Відгуки (0)
ПонеділокВідправка до 19.00
  • Самовивізбезкоштовно
  • Нова Поштавід 65 грн.
  • Кур'єр Нова Поштавід 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Готівка при отриманні
 • Термінал / готівка при самовивозі
 • Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
Анотація

У навчальному посібнику розглянуто сутність, структуру, типи та функції політичної системи, розкрито поняття правової системи, детально висвітлено політико- правові системи країн Західної Європи, Південно-Східної Азії, Латинської Америки, Центрально-Східної Європи, Індії, мусульманських країн, а також країн з перехідною економікою, проаналізовано проблеми, критерії та фактори ефективності цих систем. 

До кожного розділу подано висновки і контрольні запитання. Посібник містить термінологічний словник і біографічний довідник, які дають змогу глибше зрозуміти викладений матеріал. 

Розраховано на студентів вищих навчальних закладів, викладачів, аспірантів, науковців, усіх, хто цікавиться цією тематикою

Передмова

Бажання України інтегруватись в євроатлантичні структури і вийти на шлях цивілізованого розвитку вимагає глибоких знань політико-правових та економічних систем як високорозвинених країн, так і тих, що успішно здійснюють трансформацію суспільних інститутів. Засвоєння їхнього досвіду допоможе напрацювати теоретичний багаж для формування політичної еліти, здатної по-сучасному розв’язувати назрілі проблеми.

Виходячи з таких міркувань, автори посібника аналізують політико-правові системи високорозвинених країн Заходу та Японії, країн ЦентральноСхідної Європи, які знаходяться на шляху розвитку (Польща, Латвія, Литва, Естонія), а також країн з перехідною економікою (Росія та Україна). Такий підхід не тільки дає змогу повніше висвітлити політико-правові механізми, що забезпечують ефективність інститутів політичної системи, показати місце України в цивілізаційному розвитку світу, звернути увагу на ті елементи політико-правової системи, що не відповідають сучасному розвитку, гальмують суспільний процес, а й накреслити основні напрями реформування інститутів політико-правової системи.

Читацьке призначення навчального посібника, в якому органічно поєднуються сучасні політологічні, правові та макроекономічні підходи до вивчення політичних явищ, процесів і закономірностей, відображені критерії зрілості політико-правових систем, що забезпечують ефективність політичного управління, — студенти вищих навчальних закладів. Автори намагалися систематизувати наявний матеріал і подати його :і позиції сучасних методологічних підходів, з урахуванням власних аналітичних висновків щодо проблем європейської й української політичної думки, структури і функцій інститутів політико-правової системи і політичного процесу. Посібник орієнтує студентів на необхідність побудови в Україні такої моделі політичної та правової систем, істотними ознаками якої є збалансована, політично структурована державна влада; ефективний механізм стримувань і противаг між державними, регіональними та місцевими інститутами влади; прозорі правила для чесної конкуренції; рівні умови для вираження своєї позиції як з боку проурядових, так і з боку опозиційних політичних сил; незалежна судова влада та прокуратура, наділені достатніми юридичними механізмами для забезпечення гарантій захисту прав і свобод громадян.

Структура посібника основана на концепції гуманітарної освіти в Україні і відповідає програмі курсу з політології для вищих навчальних закладів. Вона побудована за таким планом: характерні особливості історичного розвитку; органи державної влади: а) глава держави, б) парламент, в) уряд, г) судова система; ґ) регіональні структури влади та місцевого самоврядування; д) партійна система; е) виборча система.

Характеристики
Автор
Гелей С.Д., Рутар С.М.
Видавництво
ЦУЛ
Рік видання
2020
Кількість сторінок
346
ISBN
978-617-673-104-7
Палітурка
м'яка
Мова
українська
Вага
0.5 кг
Формат
145х200 мм
Наклад
300
Відгуки
Залиште відгук про цей товар першим!
Підписуйтесь на розсилку!

Ніякого спаму та реклами. Лише бонуси, новинки та корисна информація

Каталог