Праксеологічні аспекти формування професійної правосвідомості судді та суддівського розсуду

(0)
Артикул: 153483
Праксеологічні аспекти формування професійної правосвідомості судді та суддівського розсуду

Смотреть содержание

Автор
Бисага Ю.М., ещё 2
Издательство
Видавничий дім "Гельветика"
Год издания
2020
Переплет
твердый

Все характеристики

Аннотация

Монографія є комплексним дослідженням правової свідомості судді та суддівського розсуду, в якому на новому науковому рівні розкривається сутність професійної правосвідомості судді, визначаються та обґрунтовуються концептуальні засади здійснення суддівського розсуду у рамках дискреції суду, а... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
Нет в наличии
Узнайте первым, когда появится в наличии
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 65 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

Монографія є комплексним дослідженням правової свідомості судді та суддівського розсуду, в якому на новому науковому рівні розкривається сутність професійної правосвідомості судді, визначаються та обґрунтовуються концептуальні засади здійснення суддівського розсуду у рамках дискреції суду, а також перспективи підвищення рівня правосвідомості та професійності суддів в контексті загальних етичних стандартів їх правової поведінки. 

Для науковців, викладачів, аспірантів, студентів, членів суддівської спільноти, а також інших осіб, які цікавляться теоретичними та практичними проблемами особливостей формування професійної правосвідомості судді та суддівського розсуду.

Предисловие

У дослідженні розкривається сутність, зміст та структура категорії правової свідомості судді на сучасному етапі розвитку державно-правових та соціальних інститутів в Україні, а також в умовах особливої важливості розгляду питання ефективності функціонування судової системи. В рамках дослідження розроблено концепцію трансформації правової свідомості судді.

Запропоновано нове бачення сутності та ознак дефекту правосвідомості судді. Здійснено розмежування понять «деформація» та «дефект» правової свідомості судді, наведено приклади деформованої правової свідомості суддів на основі судових проваджень проти суддів. Досліджено сутність та особливості корекції правової свідомості судді.

Визначено поняття, ознаки та принципи здійснення суддівського розсуду. Розглянуто співвідношення понять «правова свідомість судді», «суддівський розсуд» та «внутрішнє переконання судді». Запропоновано розмежування понять «дискреційна поведінка» та «правова поведінка».

Проведено комплексний аналіз незалежності судді як умови прийняття правомірного рішення суду. Розкриваються відмінності в аспекті незалежності між суддями національного рівня та суддями міжнародних судів. Розкриваються особливості поняття «судова доброчесність» як складової легітимності судової влади, умови для прийняття справедливих судових рішень та передумови довіри громадськості до суду. Здійснено співвідношення понять «моральний обов’язок судді» та «професійний обов’язок судді». У світлі дотримання суддею морально-етичних стандартів правової поведінки охарактеризовано зміст присяги судді. На основі аналізу документів зарубіжних держав, що регламентують питання дотримання судової етики, запропоновано рекомендації для удосконалення положень Кодексу суддівської етики в Україні.

Здійснено дослідження теоретико-прикладних аспектів професійного навчання суддів. Розглянуто особливості відбору кандидатів на суддівські посади. Розроблено низку пропозицій, щодо забезпечення ефективності таких процедур.

Характеристики
Автор
Бисага Ю.М., Коцкулич В.В., Бєлов Д.М.
Издательство
Видавничий дім "Гельветика"
Год издания
2020
Количество страниц
220
ISBN
978-966-992-015-7
Переплет
твердый
Язык
украинский
Вес
0.5 кг
Формат
145х200 мм
Тираж
300
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог