Правове забезпечення розвитку інформаційної сфери України: адміністративно-деліктний аспект

(0)
Артикул: 15260
Правове забезпечення розвитку інформаційної сфери України: адміністративно-деліктний аспект

Смотреть содержание

Автор
Заярний О.А.
Издательство
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Год издания
2017
Переплет
твердый

Все характеристики

Аннотация

Монографія є першим у вітчизняному правознавстві комплексним дослідженням проблем правового забезпечення розвитку інформаційної сфери України засобами адміністративно-деліктної політики. У роботі в системному зв’язку досліджені адміністративні інформаційні правопорушення, розкрито особливості їх... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
Нет в наличии
Узнайте первым, когда появится в наличии
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 65 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

Монографія є першим у вітчизняному правознавстві комплексним дослідженням проблем правового забезпечення розвитку інформаційної сфери України засобами адміністративно-деліктної політики. У роботі в системному зв’язку досліджені адміністративні інформаційні правопорушення, розкрито особливості їх окремих видів, проаналізовано причини й умови, що сприяють їх вчиненню.

Обґрунтовано загальнотеоретичні засади формування та реалізації адміністративно-деліктної політики держави як цілісного, послідовного, багато-функціонального механізму правового забезпечення розвитку інформаційної сфери України.

Особливу увагу автор приділяє:

- проблемам адміністративно-правової охорони та захисту інформаційних прав і свобод особи від протиправних посягань суб'єктів публічної адміністрації, їх посадових осіб;

- сформульований авторський підхід до розуміння змісту відповідальності держави за правопорушення в інформаційній сфері.

- досліджено особливості запобігання адміністративним правопорушенням у сфері обігу публічної інформації, діяльності засобів масової інформації, в галузі телекомунікацій та інформатизації, запропоновано науково обґрунтовані критерії й етапи адміністративної деліктолізації протиправних діянь, що вчиняються в інформаційній сфері України.

Для науковців, викладачів, аспірантів, студентів вищих юридичних навчальних закладів, працівників правоохоронних органів, суддів, юристів-практиків, усіх, хто цікавиться проблемами правового забезпечення розвитку інформаційної сфери України.

Предисловие

У межах цієї роботи автором зроблено спробу розкрити адміністративно-деліктні аспекти механізму правового забезпечення розвитку інформаційної сфери України, насамперед сутність поняття, ознаки та особливості окремих видів адміністративних інформаційних правопорушень як дестабілізуючих соціально-правових чинників, що негативно позначаються на сучасних умовах здійснення інформаційної діяльності в нашій державі, ступені задоволення правомірних потреб та інтересів учасників публічно-правових інформаційних відносин.

На цій основі в роботі досліджено в системному зв'язку елементи механізму запобігання адміністративним інформаційним правопорушенням, засоби адміністративно-правової охорони та захисту соціальних цінностей, що існують в інформаційній сфері, запропоновано концепцію державної адміністративно-деліктної політики України, що здійснюється в інформаційній сфері.

У роботі на основі додаткової аргументації розвинуто наукову позицію, відповідно до якої адміністративним інформаційним правопорушенням є саме протиправне діяння суб'єкта публічної адміністрації, його посадових осіб, інших учасників публічно-правових відносин, які здійснюють владні управлінські повноваження в інформаційній сфері чи надають публічні інформаційні послуги та несуть передбачену законом адміністративну відповідальність, якщо названі суб’єкти не доведуть, що ними було вжито усіх необхідних заходів для запобігання делікту.

Застосування такого концептуального підходу у визначенні поняття «адміністративне інформаційне правопорушення» дозволило виробити науково обґрунтовану систему критеріїв адміністративної деліктолізації протиправних діянь учасників публічно-правових інформаційних відносин, обґрунтувати ключове значення судів адміністративної юрисдикції у забезпеченні адміністративно-правової охорони та захисту суб'єктивних публічних інформаційних прав, свобод особи, публічного інформаційного правопорядку від протиправного посягання з боку суб’єктів публічної адміністрації, інших виконавців владних управлінських повноважень.

Поряд із цим з метою підвищення ефективності адміністративно-правового захисту інформаційних прав і свобод особи, сприяння протидії неправомірному втручанню суб’єктів публічної адміністрації в інформаційну діяльність фізичних та юридичних осіб автором обґрунтовано пропозицію про необхідність запровадження у національний правовий простір інституту державного уповноваженого з питань інформації з одночасним наділенням цього органу державної влади повноваженнями щодо здійснення державного нагляду і контролю за додержанням норм інформаційного законодавства всіма носіями суб'єктивних інформаційних прав і юридичних обов'язків в інформаційній сфері.

Характеристики
Автор
Заярний О.А.
Издательство
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Тип издания
Монография
Год издания
2017
Количество страниц
700
ISBN
978-966-916-331-8
Переплет
твердый
Язык
украинский
Вес
1 кг
Формат
145х200 мм
Тираж
300
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог