Представництво прокурором інтересів держави в суді. Підручник

(0)
Артикул: 14933
Представництво прокурором інтересів держави в суді. Підручник

Смотреть содержание

Автор
Козьяков І.М., ещё 1
Издательство
Національна академія прокуратури України
Год издания
2018
Переплет
мягкий

Все характеристики

Аннотация

У підручнику викладено загальні засади представництва прокурором інтересів держави у суді та особливості представницької діяльності прокурора в окремих сферах із урахуванням судової та прокурорської практики. Проаналізовано історію виникнення прокурорського представництва і європейський досвід... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
Нет в наличии
Узнайте первым, когда появится в наличии
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 45 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 80 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

У підручнику викладено загальні засади представництва прокурором інтересів держави у суді та особливості представницької діяльності прокурора в окремих сферах із урахуванням судової та прокурорської практики. Проаналізовано історію виникнення прокурорського представництва і європейський досвід діяльності прокуратури поза кримінальною сферою.

Видання підготовлено з навчальною метою для кандидатів, які проходять спеціальну підготовку на посаду прокурора.

Предисловие

Представницька функція прокуратури слугує забезпеченню за­конності в державі. Межі її визначаються захистом інтересів держа­ви і винятковими випадками, які вказуть на субсидіарність проку­рорського представництва, що означає здійснення захисту інтересів держави прокурором у разі його нездійснення чи неналежного здій­снення уповноваженими державними органами і унеможливлення підміни їх діяльності.

Таке розуміння представництва є складним і неоднозначним. Не­достатньою видається і його правова регламентація, у зв’язку з чим представництво прокурором інтересів держави в суді утруднене, а мета захисту в деяких випадках, на жаль, залишається недосягну- тою за наявності реального порушення інтересів держави.

Оскільки держава як суспільне утворення діє в інтересах су­спільства, забезпечуючи реалізацію загальносуспільного інтересу або виконання покладеної на неї соціальної функції, безперечно, вона допомагає в реалізації і забезпеченні загальних прав людини, тобто тих, які стосуються всіх та кожного (наприклад, права на на­лежний і безпечний стан довколишнього середовища, права влас­ності Українського народу, права на мирне існування тощо). Тому представництво загальносуспільного інтересу, який також є й інте­ресом держави, може здійснювати прокуратура, якщо для такого за­хисту не уповноважений жоден інший державний орган або уповно­важений державою орган не здійснює захист чи неналежним чином захищає певний інтерес. У цьому полягає важливість і значимість прокурорського представництва для кожного члена суспільства.

Інші інтереси держави, пов’язані з виконанням нею низки функ­цій, потребуючи захисту в разі їх порушення чи загрози порушення, захищаються з дотриманням розумного балансу між публічними і приватними інтересами та чіткої відповідності закону. Орієнтиром для правового захисту інтересів держави прокурором є практика Європейського суду з прав людини, висновки Верховного Суду як ви­щої судової інстанції в Україні, висновки та рекомендації Консульта­тивної ради європейських прокурорів.

У Цивільному процесуальному кодексі України, Господарському процесуальному кодексі України, Кодексі адміністративного судо­чинства України закріплено серед основоположних принципів судо­чинства принцип верховенства права, застосування якого дає змогу подолати законодавчі колізії, використати необхідні джерела права, заповнити прогалини закону та віднайти ефективний спосіб захис­ту, що в результаті сприятиме справедливому вирішенню конкретної ситуації.

Модель прокурорського представництва інтересів держави в суді напрацьовується (формується) під впливом мінливої судової практи­ки та частих законодавчих змін. Мета цього підручника - допомогти кандидату на посаду прокурора опанувати основами представниць­кої діяльності прокурора та її особливостями в окремих сферах.

Характеристики
Автор
Козьяков І.М., Нецька Л.С.
Издательство
Національна академія прокуратури України
Тип издания
Учебник
Год издания
2018
Количество страниц
292
ISBN
978-617-7500-64-2
Переплет
мягкий
Язык
украинский
Вес
0.5 кг
Тираж
100
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог