Професійно-психологічний розвиток працівників спецпідрозділів поліції імітаційними засобами

(0)
Артикул: 153244
Професійно-психологічний розвиток працівників спецпідрозділів поліції імітаційними засобами

Смотреть содержание

Автор
Гурський В.Є., ещё 1
Издательство
Видавничий дім "Гельветика"
Год издания
2019
Переплет
твердый

Все характеристики

Аннотация

Монографію присвячено дослідженню психологічних аспектів розвитку професійно важливих якостей працівників поліції підрозділів спеціального призначення імітаційними засобами. Здійснено теоретичний аналіз підходів до розвитку особистісно-професійних якостей фахівців ризиконебезпечних професій, а... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
Нет в наличии
Узнайте первым, когда появится в наличии
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 45 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 80 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

Монографію присвячено дослідженню психологічних аспектів розвитку професійно важливих якостей працівників поліції підрозділів спеціального призначення імітаційними засобами. Здійснено теоретичний аналіз підходів до розвитку особистісно-професійних якостей фахівців ризиконебезпечних професій, а також психологічних та методичних засад застосування імітаційних засобів пейнтболу, страйкболу та лазерних тирів у підготовці спеціальних підрозділів.

Розроблено психологічні рекомендації щодо використання пейнтболу, страйкболу та лазерних тирів для розвитку особистісно-професійних якостей працівників спецпідрозділів поліції, необхідних для ефективних дій в екстремальних умовах.

Предисловие

У сучасних соціально-політичних та економічних умовах розвитку суспільства особливо актуалізуються питання індивідуально-психологічного та професійного розвитку фахівців різних галузей, зокрема екстремальних видів діяльності, вимоги до рівня і якості праці яких постійно підвищуються.

Для виконання найбільш складних та ризиконебезпечних завдань органів внутрішніх справ тривалий час залучались спеціальні підрозділи МВС серед яких «Грифон», «Сокіл», «Титан», «Омега», «Скорпіон» та інші. На теперішній час в МВС України налічується більше 20-ти воєнізованих підрозділів спеціального призначення які беруть активну участь у спеціальних операціях і бойових діях на Донбасі, такі як: Богдан, Київ-1, Київ-2, Миротворець, Січ, Дніпро, Донбас, Слобожанщина, Харьків-1, Харьків-2, Чернігів, Золоті ворота, Шторм, Світязь тощо. Зазначені підрозділи задіяні для забезпечення спеціального режиму, виконання завдань протидиверсійного і антитерористичного характеру на території Донецької і Луганської областей.

У 2016 році на базі батальйонів особливого призначення та спецпідрозділів МВС створеноКОРД(КорпусОперативно-Раптової Дії) – новий, єдиний і універсальний спеціальний підрозділ Національної поліції України, в основу діяльності якого покладаються принципи служіння та захисту громадян України.

Діяльність спецпідрозділів поліції зазвичай відбувається у складних, ризиконебезпечних умовах, пов’язаних із затриманням і знешкодженням небезпечних злочинців, злочинних угруповань, визволенням заручників, вогнепальним і фізичним протистоянням, силовим забезпеченням різних спеціальних операцій органів внутрішніх справ тощо. В цих умовах ефективність професійної діяльності та рівень службового травматизму працівників спецпідрозділів залежить від особистісних і професійних якостей працівників, методів і засобів їх професійно-психологічної підготовки.

Не випадково професія працівника підрозділу спеціального призначення МВС України знаходиться в переліку найскладніших професій. За рівнем ризику та стресогенності вона прирівнюється до діяльності льотчика-випробувача. Ефективність професійної діяльності та рівень службового травматизму працівників спецпідрозділів поліції залежить від розвитку особистісних і професійних якостей працівників, методів і засобів їх професійно-психологічної підготовки.

У психології, в межах проблеми розвитку особистості, її професійного становлення, достатньо широко розглядалася проблематика формування професійно важливих якостей, їхня типологія, структура і чинники, впровадження оптимальних засобів професійно-психологічної підготовки фахівців для підвищення рівня успішності й організації роботи, в тому числі в особливих умовах діяльності. Ці питання висвітлювалися вітчизняними і зарубіжними авторами, зокрема В. Барком, Г. Береговим, В. Бодровим, Е. Зеєром, Є. Клімовим, М. Логачовим, О. Матеюком, В. Медведєвим, О. Сафіним, О. Столяренко, В. Осьодло, Є. Потапчуком, І. Приходько, Д. Сьюпером, О. Тімченком, В. Шадріковим та ін.

Дієвими сучасними засобами підготовкифахівців воєнізованих спеціальнихпідрозділів є імітаційніметоди, такі як ігровемоделювання, пейнтбол, страйкбол, інтерактивний лазерний тир тощо. Завдяки цим методам значно підвищується рівень професійного навчання працівників спецпідрозділів, розвиток у них основних професійних компетенцій та психофізичних навичок, у тому числі швидкості дій в умовах складної та динамічної обстановки, психологічної стійкості, творчого мислення, ініціативи, рішучості, самостійності, колективної згуртованості тощо. Разом із тим, на сьогодні у психологічній науці та практиці майже відсутні експериментальні дані щодо ефективності професійно-психологічного розвитку працівників воєнізованих підрозділів спеціального призначення зазначеними імітаційними засобами.

В запропонованій монографії здійснено ґрунтовний аналіз наукових досліджень з проблем розвитку професійно важливих якостей працівників правоохоронних органів, необхідних для дій в екстремальних умовах. Проаналізовано психологічні та методичні засади використання імітаційних засобів для особистісно-професійного розвитку фахівців, зокрема, досвід застосування пейнтболу, страйкболу і лазерних тирів у підготовці спеціальних підрозділів. Визначено психологічні особливості розвитку професійно важливих якостей працівників підрозділів спеціального призначення МВС України імітаційними засобами, серед яких набуття працівниками здатності до аналізу ситуації, готовності самостійно приймати рішення та діяти в умовах невизначеності, рішучості, впевненості у собі, сміливості, стійкості до стресу, гнучкості мислення, націленості на практичний результат і прагнення до оптимального виконання завдань, можливості засвоєння навичок психологічного впливу тощо; доведено ефективність застосування таких імітаційних методів як пейнтбол і страйкбол у професійно-психологічній підготовці працівників спецпідрозділів МВС до виконання службових завдань в екстремальних умовах.

Результати монографічного дослідження можуть бути використані у професійній підготовці та підвищенні кваліфікації працівників підрозділів спеціального призначення Національної поліції України й інших воєнізованих спецпідрозділів. Отримані результати дослідження також можна використовувати в різних освітніх та спеціалізованих установах для підготовки фахівців до виконання поставлених завдань в умовах надзвичайних ситуацій. Застосування розроблених психологічних рекомендацій щодо використання пейнтболу, страйкболу та лазерних тирів для розвитку професійно важливих якостей працівників спецпідрозділів поліції підвищить якість та ефективність професійно-психологічної підготовки працівників до виконання спеціальних операцій в екстремальних умовах діяльності.

Характеристики
Автор
Гурський В.Є., Лефтеров В.О.
Издательство
Видавничий дім "Гельветика"
Год издания
2019
Количество страниц
164
ISBN
978-966-916-308-0
Переплет
твердый
Язык
украинский
Вес
0.4 кг
Формат
145х200 мм
Тираж
300
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог