Техніка юридичного письма в нормативно-правових актах. Видання 2-ге, стеореотипне

(0)
Артикул: 15039
Техніка юридичного письма в нормативно-правових актах. Видання 2-ге, стеореотипне

Смотреть содержание

Автор
Онищук І.І.
Издательство
Право
Год издания
2019
Переплет
твердый

Все характеристики

Аннотация

Монографію присвячено комплексному загальнотеоретичному дослідженню юридичного письма та розробці теорії техніки юридичного письма в нормативно-правових актах як сегмента юридичної техніки та складової юридичних технологій.  Сформульовано загальні принципи словесної організації... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
Нет в наличии
Узнайте первым, когда появится в наличии
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 45 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 80 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

Монографію присвячено комплексному загальнотеоретичному дослідженню юридичного письма та розробці теорії техніки юридичного письма в нормативно-правових актах як сегмента юридичної техніки та складової юридичних технологій. 

Сформульовано загальні принципи словесної організації нормативних висловлювань; встановлено критерії якості та основні правила техніки юридичного письма; висвітлено особливості структури нормативно-правового акта щодо його реквізитів, змісту і логіки письмового викладу; сформовано практичні рекомендації щодо вдосконалення техніки юридичного письма в нормативно-правових актах апарату держави.

Праця адресована практикуючим юристам, парламентарям, управлінцям, викладачам юридичних факультетів, студентам, аспірантам, усім зацікавленим представникам громадянського суспільства.

Предисловие

Шановний читачу!

Юридичний текст як письмовий носій правової інформації – одна з найважливіших життєвих форм виразу права. Залежно від функціональної мети юридичним текстам притаманні організація, принципи й пра вила виконання, стиль написання тощо. Разом із розвитком сфери інформаційних технологій людські комуні кації все більше переходять у текстовий формат.

Важливу роль відіграє філологічне забезпечення та технології професійної комунікації, що потребують постійного удосконалення. Щоби писати високоякісні юридичні тексти, робити це впевнено та професійно, необхідно знати «кухню» майстерності, перетворюючи технології у мистецтво. Нормативно-правовий акт за своїм регулятивним потенціалом, зовнішнім виглядом та відображенням правил юридичної техніки постає в якості правової цінності, позитивно сприймається суспільством, природно адаптується до системи суспільних відносин. Техніко-юридична недосконалість – недолік всього права, який гальмує право, перешкоджає його цілям і завданням.

Техніка юридичного письма – це сегмент юридичної техніки, що охоплює весь інструментарій, використовуваний при створенні нормативно-правових актів, офіційних та інших юридичних документів. Техніка юридичного письма незамінна в якості ідеальної і матеріальної основи професійної компетентності парламентаріїв, службовців апарату держави, юристів-професіоналів. Крім того, професійні навички письма мають важливе значення для успіху в багатьох інших сферах – від лікарів до бізнес-менеджерів і соціальних працівників. У ряді прикладних питань лінгвістично-юридичної спрямованості стоїть, наприклад, проблема невідповідності між юридичною мовою як об’єктивним явищем і мовою юристів, тобто конкретних носіїв цієї юридичної мови. Існує глобальне протиріччя юридичної мови між високим рівнем її специфічного професіоналізму, тобто необхідності особливої культури, менталітету, значущих для створення повноцінного юридичного документа, і, в той же час, спрямованості на пересічного законослухняного громадянина, який цей текст повинен досить адекватно інтерпретувати. Значна частина сучасних концепцій виходить з уявлення про право як про своєрідний текст.

Більшість вчених при цьому використовує термін «текст» у його лінгвістичному значенні, як об’єднану смисловим і граматичним зв’язком послідовність мовних одиниць: висловлювань, фрагментів, розділів і т. д. Інша група дослідників, ґрунтуючись на семіотичному розумінні тексту як будь-якої комбінації знаків, говорить про юридичний текст, який позначає все, що так чи інакше пов’язане з правом. Якщо перший підхід тяжіє до позитивістського бачення права, то логічним наслідком другого є інтегративна, комунікативна та інші концепції праворозуміння, що виходять за рамки аналізу писаного права.

Техніка юридичного письма – це майстерність матеріалізації думки та вдосконалення форми права (мовні, стилістичні, графічні правила складання документів, способи підвищення ефективності юридичних процедур, засоби забезпечення зрозумілості та доступності права). Ось чому суб’єктам правотворчої та правозастосовної діяльності вкрай необхідні глибокі знання і бездоганне володіння юридичним письмом.

Переконаний, що монографія «Техніка юридичного письма в нормативноправових актах» допоможе не тільки поглибити знання про теорію техніки юридичного письма як змістовної частини юридичної діяльності, а й розвинути базові концепції теоретичного правознавства та підвищити якість прийнятих в Україні нормативно-правових актів.

Щиро бажаю вам успіху! З повагою, Ігор Онищук

Характеристики
Автор
Онищук І.І.
Издательство
Право
Тип издания
Монография
Год издания
2019
Количество страниц
226
ISBN
978-966-937-533-9
Переплет
твердый
Язык
украинский
Вес
0.4 кг
Формат
170х215 мм
Тираж
300
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог