Українське кримінальне право. Загальна частина
- Автор
- Навроцький В.О.
- Издательство
- Юрінком Iнтер
- Год издания
- 2013
- Переплет
- твердый
Аннотация
У підручнику висвітлюються питання загальної частини кримінального права України з урахуванням здобутків вітчизняної кримінально-правової науки. Акцент зроблений не на коментуванні чинного КК України, а на аналізі положень, які є стабільними і зберігають актуальність при змінах законодавства.... Читать далее
- Самовывозбесплатно
- Нова Поштаот 65 грн.
- Курьер Нова Поштаот 90 грн.
- Онлайн-оплата
- єПідтримка
- Наличные при получении
- Терминал/наличные при самовывозе
- Оплата по счету (для юридических лиц)
У підручнику висвітлюються питання загальної частини кримінального права України з урахуванням здобутків вітчизняної кримінально-правової науки. Акцент зроблений не на коментуванні чинного КК України, а на аналізі положень, які є стабільними і зберігають актуальність при змінах законодавства.
Для тих, хто вивчає кримінальне право чи вдосконалює свої знання з цієї дисципліни.
Розвиток юридичної освіти і науки в нашій державі відзначається багатьма парадоксами. Серед них — стан забезпечення навчальною літературою з курсу загальної частини1 кримінального права України. З одного боку, за роки після відновлення державної незалежності випущено кілька десятків навчальних та методичних видань. Приблизно півтора десятка з них опубліковано до прийняття чинного Кримінального кодексу України (далі — КК). Ще більшою стала активність авторів після прийняття КК 2001 року, коли було опубліковано понад три десятки підручників, навчальних посібників, текстів лекцій та інших навчальних видань із загальної частини кримінального права України. З інщого ж боку, наявність доволі великого переліку джерел аж ніяк не вирішила проблеми, пов’язаної з нестачею навчальної літератури. Її суть скоріше не в кількості, а в якості випущених у світ багатьох підручників і навчальних посібників з особливої частини кримінального права України. Це є характерним не лине для нашої держави. На одній з наукових конференцій, що відбувся в січні 2009 р. в Московській правовій академії Міністерства -юстиції Російської Федерації, головний редактор журналу «Уголов-ное право» П. І. Яні зауважив, що в Росії з 1996 р. (коли завершилася кодифікація кримінального законодавства і було прийнято чинний КК РФ) було видано 335 підручників, курсів з кримінального трава та коментарів до Кримінального кодексу. Проте рівень більшості видань залишає бажати кращого.
Переважно вони написані з позитивістських позицій — основою викладу матеріалу є коментування відповідних норм чинного КК. За такого підходу практично всі видані підручники та навчальні посібники з кримінального права за змістом не відрізняються від коментарів до КК, присвячених викладу законодавчих положень, коментуванню тексту кримінального закону.
Водночас, нестабільність вітчизняного кримінального законодавства зумовлює постійне видання все нових і нових підручників та перевидання існуючих. Відрізняються вони від попередніх зазвичай не більшою глибиною аналізу раніше порушених проблем, а лише тим, що у них відображені (прокоментовані) нові кримінально-правові норми, які з’явилися у КК за період від появи попереднього видання.
Зазначений підхід до підготовки підручників призводить ще й до того, що ті чи інші положення висвітлюються статично — так, як вони зафісковані в чинних на певний момент статтях КК. При цьому не розглядаються питання, які стосуються їх витоків і розвитку, не аналізуються перспективи удосконалення відповідних кримінально-правових норм. Разом із тим, юрист вищої кваліфікації повинен не лише знати чинне право, а й вміти прогнозувати розвиток законодавства та бути здатним самостійно опановувати законодавчі новели.
Ще однією вадою наявної навчальної літератури з кримінального права є її відірваність від життя. Обсяг матеріалу, присвяченого окремим темам (розділам, главам), зовсім не узгоджується з тим, наскільки часто зустрічаються відповідні питання у правозастосовній практиці. Не виділяються ситуації, які неоднозначно вирішуються на практиці, спричиняють труднощі і помилки. Врешті-решт, у підручниках і навчальних посібниках, як правило, не наводяться дані про поширеність тих чи інших ситуацій, які вивчаються у відповідному навчальному курсі.
Треба відзначити й те, що в існуючій навчальній літературі із загальної частини кримінального права України переважає «односторонній» виклад матеріалу — висвітлюється позиція автора, а про альтернативні підходи навіть не згадується. Водночас, у кримінальному праві є багато нюансів, спірних, навіть взаємовиключних, точок зору. І людина, яка звертається до підручника, повинна принаймні уявляти, що у книзі, яка лежить перед нею, викладено далеко не все кримінальне право, що існує величезна кількість інших джерел, у яких обґрунтовуються інші позиції, наводяться переконливі аргументи на їх користь.
Тому виникла потреба підготувати підручник, який був би позбавлений вказаних вище вад. Наскільки це вдалося — судити читачеві. Автори ж будуть вдячні за будь-які зауваження, спрямовані на покращення цієї праці.
- Автор
- Навроцький В.О.
- Издательство
- Юрінком Iнтер
- Тип издания
- Учебник
- Год издания
- 2013
- Количество страниц
- 712
- ISBN
- 978-966-667-553-1
- Переплет
- твердый
- Язык
- украинский
- Вес
- 1.5 кг
- Формат
- 145х215 мм
- Тираж
- 100