Вирішення територіальних спорів Міжнародним Судом ООН: теорія і практика
- Автор
- Конопенко В.П.
- Издательство
- Фенікс
- Год издания
- 2018
- Переплет
- твердый
Аннотация
У монографії аналізується практика Міжнародного Суду ООН з територіальних спорів, розглянута концепція судового прецеденту на різних історичних етапах розвитку права. Книга розрахована на практикуючих юристів, які захищають державні інтереси в міжнародних судових закладах, зокрема, у... Читать далее
- Самовывозбесплатно
- Нова Поштаот 65 грн.
- Курьер Нова Поштаот 90 грн.
- Онлайн-оплата
- єПідтримка
- Наличные при получении
- Терминал/наличные при самовывозе
- Оплата по счету (для юридических лиц)
У монографії аналізується практика Міжнародного Суду ООН з територіальних спорів, розглянута концепція судового прецеденту на різних історичних етапах розвитку права.
Книга розрахована на практикуючих юристів, які захищають державні інтереси в міжнародних судових закладах, зокрема, у Міжнародному Суді ООН. А також для студентів та викладачів юридичних вузів, вчених-юристів, суддів та усіх тих, хто цікавиться сучасними тенденціями розвитку права.
Територіальні питання завжди були одними з найгостріших і найскладніших у міжнародному праві, оскільки територія - це не лише простір, а необхідний атрибут держави, матеріальна основа життєдіяльності народу, що її населяє. Протягом усієї історії людської цивілізації виникали конфлікти і спалахували війни за володіння тією або іншою територією. Делімітація території та морських просторів у міжнародному праві належить до найскладніших проблем, що стосуються важливих економічних, політичних, оборонних та інших інтересів держав і через що часто викликають спори.
Сутність та значення делімітації морських просторів полягає в тому, що за її допомогою встановлюються межі поширення територіального суверенітету держави та її просторової юрисдикції. На розвиток принципів і норм морської делімітації суттєво вплинула практика Міжнародного Суду ООН. До того ж статистика свідчить про збільшення частки розгляду територіальних суперечок в практиці Міжнародного Суду: якщо від 1948 р. до 1991 р. серед рішень по суті справи на підсумкові акти Суду з вирішення територіальних суперечок припадало 27%, то від 1997 р. до 2002 р. вже 57%.
Актуальність теми монографії обумовлена потребами сучасної політико-правової теорії та практики, необхідністю формування ефективної системи захисту територіальної цілісності держави, оптимізації судової практики та діяльності державних закладів, що здійснюють представництво України в міжнародних судових інституціях.
Географічне становище узбережжя України у Чорному морі обумовлює важливість установлення спільних державних морських кордонів (делімітації територіального моря) між Україною і Росією та Україною і Румунією. У зв'язку з цим постає проблема розмежування відповідних морських просторів, не говорячи вже про Кримську кризу, вирішення якої потребує значних зусиль науковців, юристів, політиків та дипломатів.
Мета і завдання дослідження. Головною метою даної роботи є наукова розробка теорії правового захисту інтересів держави в міжнародних судових установах, зокрема, у Міжнародному Суді ООН із територіальних питань.
- Автор
- Конопенко В.П.
- Издательство
- Фенікс
- Тип издания
- Монография
- Год издания
- 2018
- Количество страниц
- 438
- ISBN
- 978-966-928-273-6
- Переплет
- твердый
- Язык
- украинский
- Вес
- 0.5 кг
- Формат
- 145х200 мм
- Тираж
- 300