Юридичний захист порушених прав у справах при скоєнні ДТП. Актуальне законодавство та судова практика

(0)
Артикул: 153828
Юридичний захист порушених прав у справах при скоєнні ДТП. Актуальне законодавство та судова практика

Смотреть содержание

Автор
Пєтков С.В., ещё 3
Издательство
ЦУЛ
Год издания
2021
Переплет
мягкий

Все характеристики

Аннотация

Зміст збірника подано з урахуванням останніх змін до чинного законодавства України.  Також читачам пропонуються матеріали довідкового та методичного характеру. Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
В наличии
590 грн.
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
ПонедельникОтправка до 19.00
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 45 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 80 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

Зміст збірника подано з урахуванням останніх змін до чинного законодавства України. 

Також читачам пропонуються матеріали довідкового та методичного характеру.

Предисловие

В сучасному світі з його технікою, технологіями, глобалізацією усіх відносин, швидкостями у прийнятті рішень, пересування, транспортною завантаженістю середовища провідну роль у багатьох сферах життя суспільства відіграє умовна система «людина - транспортний засіб - середовище».

Будь-який збій у цій системі з її розгалуженим унормуванням, юридичним, технічним, технологічним, кадровим забезпеченням може спричиняти тяжкі негативні наслідки - від матеріальних збитків, шкоди навколишньому середовищу до заподіяння смерті людям і тваринам.

Такі важкі випадки збоїв у системі «людина - транспортний - середовище» призводить до так званих ДТП, тобто дорожньо-транспортних пригод, які у випадку смертельних травм чи настання значної матеріальної шкоди називаються транспортними катастрофами.

Левову частку таких ДТП надає збій у підсистемі «людина - автомобіль -середовище» (що є частиною системи «людина - транспортний засіб -середовище»), враховуючи сучасну кількість автомобілів і місце автоперевезень у загальній кількості транспортних перевезень.

Таким чином дорожньо-транспортною пригодою слід вважати подію, що сталася під час руху транспортного засобу, внаслідок якої загинули або поранені люди чи завдані матеріальні збитки.

Належне функціонування системи «людина - транспортний - середовище» залежить від багатьох чинників. Але нині для прийняття правильного рішення під час керування транспортним засобом вимагається одночасне врахування величезної кількості факторів, дуже швидкої обробки значних обсягів інформації. Через збільшення швидкостей руху, час, необхідний для прийняття рішення, неухильно зменшується.

Управління транспортним засобом здійснюється людиною у реальному часі. При цьому під час керування транспортним засобом, що швидко рухається, в мозку людини безперервно будуються різні розумові моделі дорожньої ситуації. Аналізуючи протягом короткого проміжку часу ці моделі, водій, випереджаючи події, приймає те чи інше рішення, наприклад, почати поступове зниження швидкості або негайне гальмування у разі появи на проїзній частині дороги пішохода чи тварини.

На прийняття правильного рішення у реальних обставинах транспортного руху впливають так само різноманітні фактори (як сприятливі, так й негативні). Головні серед них - людські чинники. До цих факторів відносимо такі: поведінка водія; досвід керування транспортними засобами; стан його здоров’я, зокрема гострота зору і слуху, здатність приймати рішення і швидкість реакції; аналогічні чинники інших учасників дорожнього руху.

За деякими даними на людські чинники може припадати більше 90% причин ДТП. Наприклад поведінка водія за кермом може мати фатальні наслідки. Така розповсюджена звичка, як використання мобільного телефону під час руху є вкрай небезпечним порушенням правил дорожнього руху. При тому, проста розмова по телефону під час руху майже учетверо збільшує ризик потрапити у ДТП, апроцедура набору номеру під час руху - у 12 разів, спроба під час руху щось прочитати чи записати, роздивитися карту чи схему - у 10 разів.

Інший негативний вплив на поведінку водія може справляти занадто впевненість у своєї майстерності. Більшість водіїв значно переоцінюють власні можливості і вміння. При цьому негативний відбиток тут може спричинити досвід вдалого виходу із важкої ситуації, уникнення аварії, утримання автомобіля на слизькій дорозі та інші «перемоги». І наш «гарний водій» попадає в ситуацію, коли відчуття власної впевненості в цих складних становищах сприймається як свідчення власних видатних водійських здібностей, далі ця «перевірена» здатність підсилює відчуття власної впевненості. У свою чергу ця «впевненість» підживлює саму себе і стає непередбаченим негативним чинником в поведінці на дорозі до того моменту, поки щось не трапиться. Це буде або власний, або сторонній випадковий промах, але кінець цьому один - ДТП.

ДТП означає негативні матеріальні, юридичні наслідки і, не дай нікому Боже, медичні. Таким чином постає питання, що робити. А якщо взяти до уваги, що більш 70% водіїв, які потрапили в аварію категорично не визнають своєї вини у скоєнні ДТП, дозволимо собі у цьому збірнику надати практичні поради суб’єктам дорожньо-транспортних пригод і навести іншу корисну інформацію. При цьому слід одразу запевнити - це видання не підручником щодо ухилення від відповідальності за скоєння ДТП, мова йде про правовий захист порушених прав.

Видання це розраховане на вдумливу увагу широкого загалу читачів, які щодня є учасниками дорожнього руху у якості водіїв, пасажирів і пішоходів.

Характеристики
Автор
Пєтков С.В., Журавльов Д.В., Дрозд О.Ю., Дрозд В.Г.
Издательство
ЦУЛ
Год издания
2021
Количество страниц
432
ISBN
978-611-01-2262-7
Переплет
мягкий
Язык
украинский
Вес
0.5 кг
Формат
170х240 мм
Тираж
300
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог