Звернення до суду: алгоритм процесуальних дій (адміністративна юрисдикція)

(0)
Артикул: 153679
Звернення до суду: алгоритм процесуальних дій (адміністративна юрисдикція)

Смотреть содержание

Автор
Васильєв С.В.
Издательство
Алерта
Год издания
2021
Переплет
твердый

Все характеристики

Аннотация

Посібник пропонує алгоритм процесуальних дій із звернення до суду по найбільш актуальним справам адміністративної юрисдикції. У роботі використана судова практика та правові позиції судів адміністративної юрисдикції, даються рекомендації із застосування норм матеріального і процесуального права.... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
В наличии
500 грн.
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
ПонедельникОтправка до 19.00
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 65 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

Посібник пропонує алгоритм процесуальних дій із звернення до суду по найбільш актуальним справам адміністративної юрисдикції. У роботі використана судова практика та правові позиції судів адміністративної юрисдикції, даються рекомендації із застосування норм матеріального і процесуального права.

Вказана робота може бути використана у якості посібника для студентів-юристів, а також як довідник для практикуючих юристів.

Предисловие

Запровадження в Україні адміністративного судочинства й утворення адміністративних судів своєю метою має гарантування права кожного оскаржувати в суді рішення, дії чи бездіяльність органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб, що, в свою чергу, повинно забезпечити реалізацію конституційного принципу відповідальності держави за свою діяльність перед людиною.

В науковій юридичній літературі адміністративне судочинство визначається як форма позивного здійснення правосуддя, яка полягає у всебічному, повному, об’єктивному розгляді та вирішенні адміністративними судами в стадійному порядку, визначеному нормами КАС України, адміністративно-правових спорів, що виникають між фізичними та юридичними особами, з одного боку, та суб’єктом владних повноважень (органом державної влади, органом місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами) - з іншого, з метою захисту прав та свобод фізичних осіб, прав і законних інтересів юридичних осіб, здійснення контролю у сфері публічно-правових відносин.

Отже, в адміністративному судочинстві захищаються більшість політичних, соціальних прав і свобод громадян України, а також чимале коло економічних, особистих й духовних суб’єктивних правових можливостей людини, визначених нормативно-правовими актами України, реалізація яких відбувається у відносинах з органами державної влади та органами місцевого самоврядування, або які зазнають обмежень (порушень) у роботі останньої чи її посадових чи службових осіб.

Адміністративне судочинство здійснюється виключно у порядку позовного провадження, яке передбачає встановлення унінереальних правил з’ясування: (1) чи мали місце обставини, якими обгрунтовувалися вимоги адміністративного позову та заперечення проти нього, і якими доказами вони підтверджуються; (2) чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження; (3) яку правову норму належить застосувати до спірних правовідносин; (4) чи підлягають задоволенню позовні вимоги; (5) як розподілити між сторонами судові витрати; (6) чи є підстави для негайного виконання постанови суду; (7) чи є підстави для скасування заходів забезпечення адміністративного позову тощо.

Враховуючи, що адміністративне судочинство здійснюється у порядку позовного провадження, то можна з впевненістю стверджувати, що йому в повному обсязі притаманні вже опрацьовані багаторічною практикою процесуальні правила особливостей звернення до суду у цивільному судочинстві, яке є первісним видом судочинства по відношенню до адміністративного. Тому, слід запропонувати використання фахівцями-правниками розроблену пигором загальну процесуальну формулу (алгоритм), що можна використовувати при зверненні до суду з відповідною адміністративною справою.

Запропонована процесуальна формула (алгоритм), що базується на співвідношенні матеріального і процесуального права, складається з наступних елементів: (1) правові норми, що підлягають застосуванню при вирішенні справи; (2) підсудність справи; (3) розмір ставки судового збору; (3) особи, які беруть участь у справі; (4) предмет доказування; (5) приблизний перелік необхідних доказів.

Вказана процесуальна формула (алгоритм) дозволяє охарактеризувати з правової точки зору конкретну адміністративну справу, віднести її до відповідної групи справ, виявити її процесуальні особливості, а враховуючи правові позиції Верховного Суду, що додаються до кожної процесуальної формули, побачити формальну перспективу розгляду адміністративної справи по суті.

Характеристики
Автор
Васильєв С.В.
Издательство
Алерта
Год издания
2021
Количество страниц
342
ISBN
978-617-566-657-9
Переплет
твердый
Язык
украинский
Вес
0.5 кг
Формат
145х200 мм
Тираж
300
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог