Судовий прецедент в системі податково-правового регулювання в Україні

(0)
Артикул: 153153
Судовий прецедент в системі податково-правового регулювання в Україні

Переглянути зміст

Автор
Карпушова К.Г.
Видавництво
Видавничий дім "Гельветика"
Рік видання
2019
Палітурка
тверда

Всі характеристики

Анотація

У монографії проаналізовано поняття та види судових прецедентів і їх місце в системі права зарубіжних країн, досліджено розвиток теоретико-правових підходів до визначення місця судових рішень в системі права України, сформульовано власний підхід до визначення місця судових рішень, що мають... Читати далі

Швидка відправка
Рекордний час відправки замовлення 10 хвилин
Безпечна оплата
Доступні всі популярні сервіси Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надійне пакування
Екологічне до природи та бережливе до книжок
Є в наявності
220 грн.
Характеристики
Анотація
Передмова
Відгуки (0)
ВівторокВідправка до 16.00
  • Самовивізбезкоштовно
  • Нова Поштавід 35 грн.
  • Кур'єр Нова Поштавід 70 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Готівка при отриманні
 • Термінал / готівка при самовивозі
 • Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
Анотація

У монографії проаналізовано поняття та види судових прецедентів і їх місце в системі права зарубіжних країн, досліджено розвиток теоретико-правових підходів до визначення місця судових рішень в системі права України, сформульовано власний підхід до визначення місця судових рішень, що мають ознаки нормативних регуляторів правовідносин у системі правового регулювання в Україні, розглянуто судові прецеденти в податковому праві, охарактеризовано судові рішення національних та європейських судів в системі податково-правового регулювання в Україні.

Монографія може бути корисною для науковців, викладачів, аспірантів, студентів юридичних вищих навчальних закладів, а також для всіх, хто цікавиться та небайдужий до проблем визначення місця та ролі судового прецеденту в системі податково-правового регулювання в Україні.

Передмова

Актуальність теми. Система податково-правового регулювання повинна бути динамічною, оскільки норми податкового права є не лише засобом врегулювання процесу формування дохідної частини бюджету, але й визначають оподаткування як засіб впливу на економічну систему загалом. На сучасному етапі розвитку суспільства повнота правового регулювання податкових відносин законодавством повністю не охоплюється. У свою чергу, податково-правове регулювання потребує засобів актуалізації системи права, які б забезпечували адекватний розвиток податкових правовідносин, оскільки внутрішні протиріччя та прогалини в податковому праві повинні своєчасно усуватися. У зв’язку з цим, посилилася роль судових прецедентів як засобу усунення прогалин законодавства та вирішення правових колізій.

Загальновизнано, що незважаючи на те, що судові прецеденти традиційно не визнаються джерелом права в Україні, вони заповнюють законодавчі прогалини, при цьому суди відійшли від виключного застосування правових норм, а здійснюють їх тлумачення. Підвищується вплив судових рішень на податково-правове регулювання ще й через конфліктність податкових правовідносин, що передбачають відчуження частини матеріальних благ від платників податків і перерозподілення їх в бюджети всіх рівнів, а судові органи є тими органами, які уповноважені на вирішення спорів в правовій державі.

Відсутність офіційного визнання за судовими прецедентами ознак нормативних регуляторів стало причиною того, що ускладнюється застосування норм податкового права, які містяться в них. Отже, постає потреба не лише в визначенні місця судових прецедентів у системі податково-правового регулювання, але й розробленні основних підходів до їх формування та застосування.

У науковій літературі роль та місце судових прецедентів в системі податково-правового регулювання висвітлені недостатньо.

С. Алексєєв, С. Братусь, М. Бондарь, В. Гергелійник, М. Гультай, І. Домбровський, Л. Заморська, В. Кампо, О. Кравчук, М. Курило, В. Лазарєв, М. Марченко, М. Мазур, А. Пастельняк, Х. Приходько, В. Реутов, О. Рогач, В. Скоромох, В. Степанков, М. Тесленко, П. Ткачук, Ю. Тодика, Г. Христова, В. Шаповал, В. Шевчук приділяли увагу визначенням судових прецедентів як нормативних регуляторів правовідносин.

Вивченням теоретичних основ судових прецедентів як джерела права займалися Н. Блек, С. Боботов, П. Гук, Р. Давід, І. Дівін, В. Зорькин, О. Зубко, О. Каргальцев, Р. Кросс, О. Клішин, Л. Лазарев, О. Лукьянова, М. Марченко, В. Мозолін, В. Нерсесянц С. Погребняк, І. Подтинніков, Т. Пряхіна, В. Резнікова, О. Розанова, А. Селіванов, О. Сергєєв, Є. Спектр, Ю. Толстой, Д. Туманов, Н. Хімчук, Г. Шершеневич, О. Шугаєв, О.Фармушина, О. Уварова та інші вчені.

Рішення судів як нормативні регулятори фінансових (в тому числі і податкових) правовідносин розглядали М. Бондар, Л. Власенко, Л. Воронова, Р. Гарилюк, О. Дмитрик, І. Долгополов, О. Золотарьова, І. Кривих, М. Кучерявенко, О. Орлюк, О. Пауль, С. Пепеляєв, К. Сасов, Г. Толстопятенко, Р. Уолкер, І. Федотова, І. Цветков, Н. Чужикова, С. Шаталов, А. Якушев та інші.

Вплив рішень Європейського суду з прав людини на податкові правовідносини досліджували З. Бортновська, Р. Вахітов, В. Верніченко, С. Калінін, М. Куц, О. Макух, А. Монаєнко, О. Музика-Стефанчук, П. Селезень та інші науковці. Питанням впливу рішень Європейського суду на податкові правовідносини приділяв увагу С. Нотін.

Утім, за всього розмаїття досліджень щодо сутності, ознак судових прецедентів, їх місця в системі правового регулювання тощо, питанням визначення місця та ролі судових прецедентів в системі податково-правових регуляторів приділено недостатньо уваги. Зокрема, не сформовано єдиної позиції щодо значення судових прецедентів як нормативного регулятора податкових правовідносин, немає комплексного дослідження впливу судових актів на податкові правовідносини, залишається відкритою дискусія щодо місця судових актів в системі джерел податкового права. Саме вирішенню цих питань присвячена монографія, яка може бути корисною для науковців, викладачів, аспірантів, студентів юридичних вищих навчальних закладів, а також для всіх,хто цікавиться та небайдужий до проблем визначення місця та ролі судового прецеденту в системі податково-правового регулювання в Україні.

Характеристики
Автор
Карпушова К.Г.
Видавництво
Видавничий дім "Гельветика"
Рік видання
2019
Кількість сторінок
168
ISBN
978-966-916-877-1
Палітурка
тверда
Мова
українська
Вага
0.3 кг
Формат
145х200 мм
Наклад
300
Відгуки
Залиште відгук про цей товар першим!
Завантажуйте наш мобільний додаток
Каталог