Суїцидальність в Україні: кримінологічна характеристика та протидія

(0)
Артикул: 15409
Суїцидальність в Україні: кримінологічна характеристика та протидія

Переглянути зміст

Автор
Шкуро В.В.
Видавництво
Кримінологічна асоціація України
Рік видання
2017
Палітурка
тверда

Всі характеристики

Анотація

Монографія присвячена комплексній кримінологічній характеристиці та заходам протидії суїцидально-сті як фовному для злочинності явищу в Україні. У роботі визначено поняття та сутність фонових для злочинності явищ, надано загальнонаукову характеристику суїциду та суїцидальності, їх зв’язкам... Читати далі

Швидка відправка
Рекордний час відправки замовлення 10 хвилин
Безпечна оплата
Доступні всі популярні сервіси Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надійне пакування
Екологічне до природи та бережливе до книжок
Є в наявності
250 грн.
Характеристики
Анотація
Передмова
Відгуки (0)
ВівторокВідправка до 16.00
  • Самовивізбезкоштовно
  • Нова Поштавід 35 грн.
  • Кур'єр Нова Поштавід 70 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Готівка при отриманні
 • Термінал / готівка при самовивозі
 • Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
Анотація

Монографія присвячена комплексній кримінологічній характеристиці та заходам протидії суїцидально-сті як фовному для злочинності явищу в Україні.

У роботі визначено поняття та сутність фонових для злочинності явищ, надано загальнонаукову характеристику суїциду та суїцидальності, їх зв’язкам зі злочинною поведінкою та злочинністю в цілому.

Надано характеристику кількісним та якісним показникам суїцидальності. Здійснено типологію та проаналізовано кримінологічно значущі ознаки осіб, які вчиняють самогубства.

Виявлено, описано та пояснено основні об’єктивні та суб’єктивні детермінанти суїцидальності й суїцидів.

Охарактеризовано загальносоцісигьні, спеи,іально-кримінологічні та індивідуальні заходи протидії суїцидальності як фоновому для злочинності явищу, вироблено пропозиції щодо їх удосконалення.

Розроблено кримінологічну модель стратегії протидії суїцидальності в Україні.

Для науковців, практичних працівників правоохоронних органів, представників громадськості, політиків і широкого кола читачів, які цікавляться проблематикою протидії злочинності.

Передмова

Життя людини - найвища цінність. Глибинне осмислення цієї істини та зведення її до рангу антропологічних констант на системному рівні соціального управління, групової й індивідуальної свідомості й життєдіяльності, на жаль, на сьогоднішній день в значній мірі залишається справою недосяжною. Розвинена мережа відомих протиріч, конфліктів, що відтворюються в суспільстві та мають характер девіантогенних, йдуть у розріз із найвищими гуманістичними ідеалами, сформованими людством у надрах цивілізаційних здобутків, втілених як вінець людської думки - гротеск епохи постмодерну.

Наслідки ж такого дисонансу, як свідчить офіційна статистика, на постійній основі виявляються несумісними з життям певної частини населення, соціальні практики якої розвиваються по суїцидо-генним сценаріям. Так, аналіз офіційної статистичної звітності Всесвітньої організації охорони здоров’я засвідчує, що Україна протягом останніх п’ятнадцяти років є незмінним членом першої десятки країн з найвищим рівнем самогубств у світі. Щорічно в нашій країні близько 9 тис. осіб йде з життя за власного волею. При цьому фіксується подальше ускладнення структури суїцидальності за рахунок зростання частки неповнолітніх.

Не заперечуючи всієї соціальної важливості проблеми суїцидальності, слід наголосити й на її кримінологічній значущості, що виражається у щільному зв’язку самогубств зі злочинністю. Зокрема, відомим є стійкий кореляційний зв’язок суїцидів та агресивно-насильницької поведінки. Досить часто акту самогубства передує кримінальна активність з боку суїцидента, що свідчить про глибинні спільні детермінаційні чинники суїцидальності та злочинності.

Означені фактори, а також масовий характер відтворення самогубств дає вагомі підстави для віднесення останніх до розряду фонових для злочинності явищ, поглиблене й системне дослідження яких має відкрити додаткові знання про детермінаційну природу самої злочинності, виявити нові інструменти комплексного деструктивного впливу на неї та одночасного оздоровлення населення, поліпшення загального психологічного клімату за рахунок зниження соціальної напруженості, у чому вбачається й можливість удосконалення загальносоціалного базису протидії злочинності в цілому та окремих її видів. 

У зв’язку з цим за мету пропонованого дослідження автор обрав формування комплексної кримінологічної характеристики суїцидальності як фонового для злочинності явища та надання на цій основі науково обґрунтованих рекомендацій щодо протидії її відтворенню.

Емпіричну базу дослідження склали матеріали 225 кримінальних справ (проваджень), порушених (відкритих) за ознаками складів злочинів, передбачених ст. 120 КК України, що перебували на розгляді в місцевих судах Івано-Франківської, Кіровоградської, Миколаївської, Харківської, Херсонської областей у період з 2001 по 2014 рр.; дані державної статистичної звітності - Державної судової адміністрації України, Міністерства охорони здоров’я, Генеральної прокуратури України, Державної служби статистики; 112 передсмертних записок суїцидентів; результати неформалізованого інтерв’ювання 15 практикуючих ліка-рів-психіатрів з досвідом роботи понад 10 років, 57 приватних психологів; експертні оцінки 24 начальників секторів превентивної діяльності та ювенальної превенції відділень поліції ГУНП України у Кіровоградській, Харківській, Херсонській та Івано-Франківській областях; результати інтернет-опитування 15640 респондентів.

Методологічною основою дослідження на філософському рівні визначено діалектичний детермінізм. На зага-льнонауковому рівні застосовані основні логіко-гносеологічні принципи та прийоми виявлення, опису, пояснення соціальних явищ і процесів. На спеціально-науковому - статистичні, конкретно-соціологічні, юридико-догматичні методи, а також метод системно-структурного аналізу.

Характеристики
Автор
Шкуро В.В.
Видавництво
Кримінологічна асоціація України
Тип видання
Монографія
Рік видання
2017
Кількість сторінок
264
ISBN
978-617-7474-65-3
Палітурка
тверда
Мова
українська
Вага
0.3 кг
Формат
145х215 мм
Наклад
300
Відгуки
Залиште відгук про цей товар першим!
Завантажуйте наш мобільний додаток
Каталог