• Головна
 • Військове право
 • Військові адміністративні правопорушення. Науково-практичний коментар глави 13-Б Кодексу України про адміністративні правопорушення
Black Friday
Рекомендовано

Військові адміністративні правопорушення. Науково-практичний коментар глави 13-Б Кодексу України про адміністративні правопорушення

(0)
Артикул: 153148

Переглянути зміст

Автор
Туркот М.С., ще 3
Видавництво
Норма права
Рік видання
2020
Палітурка
м'яка

Всі характеристики

Анотація

У посібнику розглядаються питання, пов’язані з кваліфікацією військових адміністративних правопорушень, передбачених главою 13-Б Особливої частини Кодексу України про адміністративні правопорушення.  Визначено підстави притягнення військовослужбовців (військовозобов’язаних, резервістів... Читати далі

Швидка відправка
Рекордний час відправки замовлення 10 хвилин
Безпечна оплата
Доступні всі популярні сервіси Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надійне пакування
Екологічне до природи та бережливе до книжок
Гонорар автора надсилається ЗСУ
Є в наявності
220 грн.176 грн.
-20%Вигода 44 грн.
Характеристики
Анотація
Передмова
Відгуки (0)
ПонеділокВідправка до 19.00
  • Самовивізбезкоштовно
  • Нова Поштавід 45 грн.
  • Кур'єр Нова Поштавід 80 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Готівка при отриманні
 • Термінал / готівка при самовивозі
 • Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
Анотація

У посібнику розглядаються питання, пов’язані з кваліфікацією військових адміністративних правопорушень, передбачених главою 13-Б Особливої частини Кодексу України про адміністративні правопорушення. 

Визначено підстави притягнення військовослужбовців (військовозобов’язаних, резервістів під час зборів) до адміністративної відповідальності. Розглянуто питання, пов’язані з відмежуванням адміністративного правопорушення від злочину та дисциплінарного проступку.

Авторами висвітлюються умови та процедурні аспекти притягнення військовослужбовців до відповідальності за військові адміністративні правопорушення; наводяться приклади із судової практики.

Видання буде корисним насамперед для прокурорів, суддів, слідчих, адвокатів, діючих та майбутніх військових юристів, військовослужбовців різних військових формувань, командирів і начальників, а також усіх, хто цікавиться діяльністю Воєнної організації України.

Передмова

Дотримання норм адміністративного права є обов’язковим для кожного громадянина України так само, як і для тих, хто перебуває на військовій службі або проходить збори як військовозобов’язаний, резервіст тощо. Не треба забувати, що військовослужбовці та особи, прирівняні до них, проходять військову службу (збори) у відповідних військових формуваннях, завданням яких є забезпечення воєнної безпеки України. Отже, боєздатність кожного підрозділу, частини, об’єднання певною мірою залежить від стану військової дисципліни у відповідному колективі.

З метою посилення боєздатності Збройних сил України та інших військових формувань Верховною Радою України 05 лютого 2015 року прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності військовослужбовців, надання командирам додаткових прав та покладення обов’язків в особливий період», яким Кодекс України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП) доповнено главою 13-Б «Військові адміністративні правопорушення».

Цей Закон уповноважує командирів (начальників) військових частин (так само уповноважених ними командирів підрозділів), посадових осіб органів управління Військової служби правопорядку у Збройних силах України, прокурорів складати й направляти до суду адміністративні протоколи про вчинення військовослужбовцями військових адміністративних правопорушень, передбачених ст. ст. 17210–17220 глави 13-Б КУпАП.

Законом України від 16 березня 2017 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності військовослужбовців та деяких інших осіб» до глави 13-Б Кодексу України про адміністративні правопорушення було внесено наступні зміни:

– главу 13-Б КУпАП (Військові адміністративні правопорушення), а саме статті 17210–17220 викладено в новій редакції;

– статтю 251 (Докази) доповнено частиною другою наступного змісту: «Обов’язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноваженних на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 КУпАП»;

– частину 1 статті 255 (Особи, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення) викладено у новій редакції, відповідно до якої протоколи про військові адміністративні правопорушення мають право складати уповноважені на те посадові особи органів управління Військової служби правопорядку у Збройних силах України (у випадку вчинення їх військовослужбовцями, військовозобов’язаними та резервістами під час проходження зборів – п. 1); прокурори (п. 11), командири (начальники – п. 14) військових частин (установ, закладів), командири підрозділів, які уповноважені на те командирами (начальниками) військових частин (установ, закладів) (статті 17210–17220).

Окрім того, главу 32 КУпАП було доповнено статтею 3271 (Порядок відбування арешту з утриманням на гауптвахті), де викладено умови, підстави та порядок відбування військовослужбовцями адміністративного стягнення у виді арешту.

Прийняття законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності військовослужбовців, надання командирам додаткових прав та покладення обов’язків в особливий період» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності військовослужбовців та деяких інших осіб» стало важливим кроком на шляху індивідуалізації відповідальності військовослужбовців, так само військовозобов’язаних, резервістів під час зборів за вчинення адміністративних проступків.

Окрім того, певна категорія військових службових осіб (від командира військової частини та вище) отримали реальні важелі впливу щодо правопорушників, які нехтують приписами законодавства України про адміністративну відповідальність. Відтак до протидії правопорушенням у військах долучилися не лише правоохоронні органи, а й посадовці, які згідно з вимогами Військових статутів Збройних сил України відповідають за стан військової дисципліни у підпорядкованих військових частинах (установах).

Оскільки право складання протоколів про військові адміністративні правопорушення надано військовим службовим особам не  лише лише Збройних сил України, а й інших військових формувань, воно позитивно впливає на стан правопорядку у Воєнній організації України.

Отже, у посібнику приділено увагу питанням визначення умов та підстав притягнення військовослужбовців (військовозобов’язаних, резервістів) до адміністративної відповідальності за вчинення військових адміністративних правопорушень; особливостям складання протоколів про правопорушення цього виду тощо. Крім того, автори ставили за мету надати рекомендації з розмежування юридичних складів правопорушень, передбачених Кримінальним кодексом України (далі – КК України) та главою 13-Б КУпАП.

Сподіваємось, що видання буде корисним насамперед для прокурорів, суддів, слідчих, адвокатів, діючих та майбутніх військових юристів, військовослужбовців різних військових формувань, командирів, начальників та всіх, хто цікавиться діяльністю Воєнної організації України.

Характеристики
Автор
Туркот М.С., Єні О.В., Столітній А.В., Міхед О.В.
Видавництво
Норма права
Тип видання
Коментар
Рік видання
2020
Кількість сторінок
136
ISBN
978-617-7850-04-4
Палітурка
м'яка
Мова
українська
Вага
0.3 кг
Формат
145х200 мм
Наклад
300
Відгуки
Залиште відгук про цей товар першим!
Підписуйтесь на розсилку!

Ніякого спаму та реклами. Лише бонуси, новинки та корисна информація

Каталог