Вплив державної морської політики України на імплементацію міжнародного морського права у сфері безпеки торговельного мореплавства
- Автор
- Щипцов О.О.
- Видавництво
- Фенікс
- Рік видання
- 2012
- Палітурка
- тверда
Анотація
Монографія присвячена дослідженню впливу державної морської політики України на імплементацію норм міжнародного морського права в національну правову систему на прикладі безпеки торговельного мореплавства. Визначено форми взаємодії міжнародного морського права, державної морської політики,... Читати далі
- Самовивізбезкоштовно
- Нова Поштавід 65 грн.
- Кур'єр Нова Поштавід 90 грн.
- Онлайн-оплата
- єПідтримка
- Готівка при отриманні
- Термінал / готівка при самовивозі
- Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
Монографія присвячена дослідженню впливу державної морської політики України на імплементацію норм міжнародного морського права в національну правову систему на прикладі безпеки торговельного мореплавства. Визначено форми взаємодії міжнародного морського права, державної морської політики, удосконалено визначення державної морської політики, розкрито її об’єкт і предмет, міжнародно-правову основу.
Проаналізовано правовий, організаційний елементи механізму національної імплементації міжнародного морського права, систематизовано міжнародно-правові документи у сфері безпеки торговельного мореплавства, визначено юридичну силу резолюцій ІМО.
Розрахована на науковців, викладачів, аспірантів, студентів, які вивчають міжнародне право і міжнародне морське право, фахівців галузі морського і річкового транспорту, зацікавлених міністерств і відомств, які беруть участь у формуванні й реалізації державної морської політики України.
Міжнародне право завжди було пов’язане з державною політикою, хоча лише зараз цей взаємозв’язок починає усвідомлюватися як теоретично недосліджене питання. Взаємодія міжнародного права і державної політики тісно пов’язана з проблемою ефективності дії права, повноти реалізації його приписів в практичній діяльності під юрисдикцією держави. Вплив державної політики на міжнародне право є важливою сучасною тенденцією в розвитку міжнародних відносин. Врахування цієї тенденції має принципове значення для органів державної влади під час здійснення ними як внутрішньої, так і зовнішньої політики.
У сучасному міжнародному морському праві активно відбувається формування міжнародно-правових норм, заснованих на необхідності забезпечення зобов’язань стосовно морської діяльності, яка полягає у вивченні, освоєнні та використанні Світового океану в інтересах безпеки, стійкого економічного й соціального розвитку держави.
Відомо, що реалізація державної морської політики здійснюється за такими напрямками: адміністрування морською діяльністю, економічне, кадрове, інформаційне забезпечення, а також гарантування безпеки морської діяльності, що включає безпеку торговельного мореплавства, пошук і рятування на морі, захист і збереження морського середовища, боротьба з актами насилля на морі. Для дослідження впливу державної морської політики на імплементацію міжнародного морського права обрано напрямок безпеки торговельного мореплавства, який з огляду на його пріоритетність в правотворчій діяльності Міжнародної морської організації (ІМО) дозволяє продемонструвати цей вплив.
- Автор
- Щипцов О.О.
- Видавництво
- Фенікс
- Рік видання
- 2012
- Кількість сторінок
- 226
- ISBN
- 978-966-348-617-0
- Палітурка
- тверда
- Мова
- українська
- Вага
- 0.5 кг
- Формат
- 145х200 мм
- Наклад
- 300