Науково-практичний коментар Господарського кодексу України
- Автор
- Щербина В.С., ще 1
- Видавництво
- Юрінком Iнтер
- Рік видання
- 2019
- Палітурка
- тверда
Анотація
У науково-практичному коментарі Господарського кодексу України враховано як зміни до Господарського кодексу України, так і прийняті упродовж 2012-2018 рр. нормативно-правові акти господарського законодавства, спрямовані на регулювання суспільних відносин у сфері господарювання. Для... Читати далі
- Самовивізбезкоштовно
- Нова Поштавід 65 грн.
- Кур'єр Нова Поштавід 90 грн.
- Онлайн-оплата
- єПідтримка
- Готівка при отриманні
- Термінал / готівка при самовивозі
- Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
У науково-практичному коментарі Господарського кодексу України враховано як зміни до Господарського кодексу України, так і прийняті упродовж 2012-2018 рр. нормативно-правові акти господарського законодавства, спрямовані на регулювання суспільних відносин у сфері господарювання.
Для працівників сфери економіки, юрисконсультів суб’єктів господарювання та органів державної влади і місцевого самоврядування, суддів, прокурорів, адвокатів, науковців та викладачів права, а також студентів вищих навчальних закладів.
Перший випуск Науково-практичного коментаря Господарського кодексу України побачив світ у 2004 році, зарік з моменту появи самого Господарського кодексу України. Навколо нього точилися і наразі точаться дискусії щодо його ролі в системі правового регулювання.
Те фундаментальне видання вийшло за редакцією академіка НАН України В. К. Мамутова, який був ініціатором створення цього кодифікованого акта. Наступні видання здійснювали його учні та колеги, зокрема в 2012 році, інших роках.
У чинному Господарському кодексі України встановлюються, згідно із Конституцією України, правові основи господарювання, які базуються на основі багатогранності української економіки. Її соціальна спрямованість, а також гармонізація господарських відносин є основою активного розвитку країни, входження в Європейське економічне співтовариство.
Предмет і мета цього фундаментального акта складають важливий компонент в інформаційно-правовому просторі держави, а саме - регулювання господарських відносин способом, що притаманний ефективній їх реалізації в практичній площині.
Праксеологія господарського регулювання правових відносин полягає в урахуванні особливостей різних форм власності, продукуванні законних способів господарювання, захисті прав та інтересів підприємництва. Загальні принципи господарювання доповнюють систему принципів права. Вони закладають економічну багатоманітність та рівний захист державою усіх суб’єктів господарювання.
Господарський кодекс України (далі - ГКУ) не обмежує свободу підприємницької діяльності, а сприяє вільному руху капіталів, товарів та послуг на території України. Ним обмежується державне регулювання економічних процесів, а також забезпечується соціальна спрямованість економіки, добросовісна конкуренція, екологічний захист населення, захист прав споживачів та безпеки суспільства і держави.
Норми ГКУ сприяють захисту національного товаровиробника і забороні незаконного втручання органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб у господарські відносини.
При цьому наголошується, що держава, органи державної влади та органи місцевого самоврядування не є суб’єктами господарювання. І що важливо - їх рішення в сфері господарювання мають прийматися виключно з фінансових питань.
Орган державної влади або орган місцевого самоврядування є суб’єктом, наділеним господарською компетенцією. Але безпосередня участь держави, органів державної влади та органів місцевого самоврядування у господарській діяльності може здійснюватися лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України.
Чинний ГКУ містить, як відомо, 418 статей, які структуровані в 41 главу. їм надано системне тлумачення, відповідно до правил коментування, з урахуванням вимог, уточнень, роз’яснень та конкретизації нормативно-правового масиву.
- Автор
- Щербина В.С., Пацурія Н.Б.
- Видавництво
- Юрінком Iнтер
- Тип видання
- Коментар
- Рік видання
- 2019
- Кількість сторінок
- 816
- ISBN
- 978-966-667-729-0
- Палітурка
- тверда
- Мова
- українська
- Вага
- 1.5 кг
- Формат
- 170х240 мм
- Наклад
- 500
Видавництво: Юрінком Iнтер
Кількість сторінок: 816
Палітурка: тверда
Коментар:
Хочу подякувати за дуже хороший посібник Господарського кодексу України та узагальнення правозастосовної практики, зокрема щодо вирішення судами господарських спорів наводиться постатейне тлумачення його положень, що визначають основні засади господарювання в Україні і регулюють господарські відносини. Мені дуже допомагає в моїй роботі. Все дуже зрозуміло видано з поясненням , рекомендую своїм студентам їм це дуже знадобиться в їхній практиці.