Хіт продажів

Науково-практичний коментар Цивільного процесуального кодексу України

(0)
Артикул: 153743

Переглянути зміст

Автор
Голубєва Н.Ю.
Видавництво
Юрінком Iнтер
Рік видання
2021
Палітурка
тверда

Всі характеристики

Анотація

Науково-практичний коментар Цивільного процесуального кодексу України містить аналіз його норм з огляду на сучасний стан теорії цивільного процесу, судової і правової систем України, практику їх застосування вітчизняними судами, передусім Верховним Судом, а також рішення Євро­пейського суду з... Читати далі

Швидка відправка
Рекордний час відправки замовлення 10 хвилин
Безпечна оплата
Доступні всі популярні сервіси Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надійне пакування
Екологічне до природи та бережливе до книжок
Є в наявності
1 200 грн.
Характеристики
Анотація
Передмова
Відгуки (0)
ПонеділокВідправка до 19.00
  • Самовивізбезкоштовно
  • Нова Поштавід 65 грн.
  • Кур'єр Нова Поштавід 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Готівка при отриманні
 • Термінал / готівка при самовивозі
 • Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
Анотація

Науково-практичний коментар Цивільного процесуального кодексу України містить аналіз його норм з огляду на сучасний стан теорії цивільного процесу, судової і правової систем України, практику їх застосування вітчизняними судами, передусім Верховним Судом, а також рішення Євро­пейського суду з прав людини, постанови Пленуму Верховного Суду України та вищих спеціалізова­них судів (що в деяких питаннях є досі актуальні). 

Висвітлено практику застосування судами нових положень Цивільного процесуального кодексу України з моменту введення його в дію 15 грудня 2017 року і до підготовки цього видання.

Для юристів-практиків, науковців, викладачів, студентів, аспірантів та осіб які цікавляться пи­таннями цивільного судочинства.

Передмова

За останній час цивільне процесуальне законодавство України зазнало суттєвих змін.

Стаття 55 Конституції України проголошує: «Права і свободи людини і громадянина захищаються судом». Судова форма захисту є головною гарантією підтримки прав осіб, передбачених у Конституції України. Здійснення цивільного судочинства відбувається за правилами цивільного процесуального права, що є невід’ємною частиною національного законодавства.

З 15 грудня 2017 року почала діяти нова редакція Цивільного процесуального кодексу України (далі – ЦПК), за якою більшість інститутів цивільного процесуального права не зазнала принципових змін, але окремі інститути були значно оновлені, а деякі – вперше запроваджені.

У цьому науково-практичному коментарі висвітлено традиційні цивільно-процесуальні інститути, однак значну увагу автори приділили найбільш принциповим нормам, новим інститутам, що істотно змінюють побудову цивільного процесу на засадах змагальності та диспозитивності, підсилюючи роль сторін у відстоюванні своїх прав та у питаннях доказування; проаналізовано нові положення щодо спрощеного позовного провадження, наказного провадження тощо.

Важливою новелою є впровадження всеохоплюючого застосування інформаційних технолог ій у судочинство («електронне судочинство»). Такі зміни можна назвати революційними в питанні застосування сучасних телекомунікаційних можливостей у цивільному процесі.

На конституційному рівні встановлюється пріоритет адвокатури представництву інтерес ів особи в суді, крім малозначних справ (з ціною позову менше 100 прожиткових мінімумів), проте зростуть судові витрати. Це є позитивною новелою, оскільки очікується надання правової допомоги на більш високому рівні з дотриманням певних професійних стандартів, проте вартість послуг з представництва в суді найімовірніше зросте.

У ЦПК запроваджено норму про забезпечення судових витрат: суд може зобов’язати сторони внести на депозитний рахунок суду суму судових витрат, які може понести інша сторона, для чого сторонами на початку судового процесу подається приблизний розрахунок судових витрат. З’являється такий різновид судової процедури як спрощене позовне провадження, в порядку якого розглядаються нескладні справи, наприклад, малозначні справи, трудові спори тощо. Це має призвести до більш оперативного розгляду судами цивільних справ, зменшити судову тяганину.

Важливим завданням законодавця було скорочення строків розгляду справ у судах та поневіряння особи судовими інстанціями, у зв’язку з чим здійснено перехід до трьохланкової системи судочинства: ліквідовано вищі спеціалізовані суди, а судом касаційної інстанції став Верховний Суд.

Сьогодні позитивним явищем є запровадження у новій редакції ЦПК так званих процесуальних фільтрів, завдяки яким не кожна справа може бути переглянута в касаційній інстанції. Малозначні справи будуть проходити лише дві інстанції, тобто апеляційна інстанція для них остаточна. Такі зміни видаються досить актуальними. Суттєвим складником системи верховенства права є принцип юридичної визначеності, який, зокрема, вимагає, щоб судове рішення, яке набрало законної сили, переглядалося лише у виняткових випадках. Тому визначення сутності та особливостей змісту цивільно-процесуальних відносин і категорій у такому контексті зумовлює необхідність підготовки цього науково-практичного коментаря.

Видання підготовлено викладачами Національного університету «Одеська юридична академія» за участю суддів місцевих і апеляційних судів, а також досвідчених правників-науковців, адвокатів, експертів та ін.

Науково-практичний коментар ЦПК роз’яснює положення цивільного процесуального законодавства в їх системному зв’язку з іншими галузями права. В ньому конкретизується практика застосування усталених правил судочинства, зркрема щодо нових процесуальних інститутів. Розкриття змісту та атрибутів правил цивільного судочинства проводилось із використанням судової практики – не тільки національної, а й Європейського суду з прав людини, правових позицій Верховного Суду, рішень касаційних інстанцій Верховного Суду, вищих спеціалізованих судів (що в деяких питаннях і досі актуальні). Висвітлено практику застосування судами нових положень ЦПК з моменту введення його в дію 15 грудня 2017 року і до підготовки цього видання.

Коментарі супроводжуються дослідженням наукових і практичних проблем теорії і практики цивільного процесу з авторськими судженнями про напрями їх вирішення. Автори не лише проаналізували норми чинного ЦПК, а й висловили свої зауваження стосовно змісту деяких із них.

Авторський колектив сподівається, що науково-практичний коментар до Цивільного процесуального кодексу України стане в нагоді юристам-практикам, практичним працівникам, науковцям і викладачам-правникам, студентам вищих юридичних навчальних закладів.

Доктор юридичних наук, професор,

заслужений юрист України, завідувач кафедри цивільного процесу

Національного університету "Одеська юридична академія"

Неллі Юріївна Голубєва 

Характеристики
Автор
Голубєва Н.Ю.
Видавництво
Юрінком Iнтер
Тип видання
Коментар
Рік видання
2021
Кількість сторінок
840
ISBN
978-966-667-774-0
Палітурка
тверда
Мова
українська
Вага
2 кг
Формат
170х240 мм
Наклад
700
Відгуки
Залиште відгук про цей товар першим!
Підписуйтесь на розсилку!

Ніякого спаму та реклами. Лише бонуси, новинки та корисна информація

Каталог