Основи соціально-натуралістичної юриспруденції та кримінології
- Автор
- Костенко О.М.
- Видавництво
- Видавничий дім "Гельветика"
- Рік видання
- 2021
- Палітурка
- м'яка
Анотація
У світлі соціального натуралізму автором здійснюється пошук відповіді на «вічні» питання: що є право і що є правопорушення? Ці питання актуалізуються в зв’язку з потребами протидії правовому свавіллю і правовим ілюзіям, а також різноманітним зловживанням правовими засобами, які... Читати далі
- Самовивізбезкоштовно
- Нова Поштавід 65 грн.
- Кур'єр Нова Поштавід 90 грн.
- Онлайн-оплата
- єПідтримка
- Готівка при отриманні
- Термінал / готівка при самовивозі
- Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
У світлі соціального натуралізму автором здійснюється пошук відповіді на «вічні» питання: що є право і що є правопорушення?
Ці питання актуалізуються в зв’язку з потребами протидії правовому свавіллю і правовим ілюзіям, а також різноманітним зловживанням правовими засобами, які руйнують правопорядок.
Розвиваючи світоглядні ідеї попередніх мислителів, зокрема Дж Локка і Е. Дюркгейма, автор обгрунтовує оригінальну соціально-натуралістичну концепцію права і правопорушення та розкриває потенціал цієї концепції для забезпечення справедливості і прогресивного правопорядку в сучасному світі.
Книга може стати у нагоді науковцям, викладачам, студентам юридичних вишів, а також філософам, соціологам і тим, хто цікавиться фундаментальними проблемами юриспруденції і кримінології та їх вирішенням в соціальній практиці.
Масове ураження людей сваволею і ілюзіями, що сьогодні спостерігається у всьому світі і проявляється у вигляді різноманітних соціальних аномалій (соціальних конфліктів, політичного волюнтаризму і утопізму, тероризму, злочинності, беззаконня, зловживання владою, дисбалансу в інтерпретації прав і обов’язків, корупції, правового нігілізму, аморальності, містицизму, обскурантизму, втрати критеріїв для розмежування добра і зла, істини і неістини тощо), може привести до глобальної кризи, якщо людство не знайде спосіб протидії цьому ураженню.
В основі аномалій соціальної практики людства знаходяться аномалії світогляду, який спотворюються – за виразом Ф. Бекона – «ідолами-привидами», тобто злоякісними («токсичними») соціальними ілюзіями.
«Видимість замінює дійсність» – такий невтішний діагноз нашого часу.
В цьому контексті ознак загальної кризи суспільного життя людей слід також розглядати проблему забезпечення правопорядку як основи суспільного життя людей. І тут є достатньо підстав вважати, що сьогодні людство переживає стан, за якого настають, так би мовити «сутінки права». Це стан, коли те, що ми називаємо «правом» перетворюється на інструмент свавілля в руках людей.
Саме в цей час «сутінків права» виникає нагальна потреба пошуку нового праворозуміння у світлі відповідного світогляду. Так було завжди при настанні тих чи інших соціальних криз («сутінків»). Як образно кажуть, згадуючи вислів німецького філософа Г. Гегеля, «Сова Мінерви вилітає в сутінках», маючи на увазі, що потреба в світлі адекватного світогляду(тобто, в баченні «сови Мінерви» – богині мудрості) актуалізується тоді, коли настають «сутінки» в суспільному житті людей.
Виходячи із зазначеної ситуації, автором з 1993 року здійснюється спроба відродження ідеї природного права у світлі соціального натуралізму.
- Автор
- Костенко О.М.
- Видавництво
- Видавничий дім "Гельветика"
- Рік видання
- 2021
- Кількість сторінок
- 140
- ISBN
- 978-966-992-402-5
- Палітурка
- м'яка
- Мова
- українська
- Вага
- 0.2 кг
- Формат
- 145х200 мм
- Наклад
- 300