Особливості юридичної техніки природоохоронного законодавства України

(0)
Артикул: 153582
Особливості юридичної техніки природоохоронного законодавства України

Переглянути зміст

Автор
Патлачук О.В.
Видавництво
Фенікс
Рік видання
2020
Палітурка
тверда

Всі характеристики

Анотація

В роботі розглянуто особливості юридичної техніки природоохоронного законодавства протягом історичного періоду з часів існування Київської Русі до незалежної України.  Досліджено процес її формування як окремої галузі юридичної науки, основні положення якої вплинули на побудову та... Читати далі

Швидка відправка
Рекордний час відправки замовлення 10 хвилин
Безпечна оплата
Доступні всі популярні сервіси Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надійне пакування
Екологічне до природи та бережливе до книжок
Є в наявності
480 грн.
Характеристики
Анотація
Передмова
Відгуки (0)
ПонеділокВідправка до 19.00
  • Самовивізбезкоштовно
  • Нова Поштавід 65 грн.
  • Кур'єр Нова Поштавід 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Готівка при отриманні
 • Термінал / готівка при самовивозі
 • Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
Анотація

В роботі розглянуто особливості юридичної техніки природоохоронного законодавства протягом історичного періоду з часів існування Київської Русі до незалежної України. 

Досліджено процес її формування як окремої галузі юридичної науки, основні положення якої вплинули на побудову та порядок викладення матеріалу, логічну схему, зміст положень нормативно-правових актів. 

Показано, що юридична техніка природоохоронних норм пройшла складну динаміку від примітивних положень, характерних для пам’яток права, до нормативно-правових актів, направлених на охорону природних об’єктів, в яких відображено вимоги соціальної адекватності, логіки, системності, структури та мови. 

Новацією роботи є застосування методики кількісних характеристик, яка дозволила перейти від описового до цифрового аналізу змісту нормативно-правових актів.

На підставі дослідження юридичної техніки запропоновано пропозиції щодо удосконалення природоохоронного законодавства України.

Передмова

З приємністю маю нагоду представити Вам цікаву наукову працю «Особливості юридичної техніки природоохоронного законодавства України», підготовлену О. В. Патлачуком. Інтерес до даної монографії є невипадковим, оскільки її автор забажав провести дослідження, яке торкається двох напрямів юридичної науки. З однієї сторони, в ній розглянуто складний вектор розвитку українського природоохоронного права, а з іншої - розробка питань юридичної техніки. Актуальність такого підходу обґрунтовується інтенсивним зростанням обсягу нормативно-правових актів, прийнятих у сфері природи, а з іншої сторони - катастрофічним станом багатьох природних об’єктів України, які зазнали нищівного впливу антропогенної діяльності. Незважаючи на наявність значної кількості нормативно-правових актів, багато з них характеризуються низькою ефективністю, наявністю дефектів, колізій, дублювання, прогалин, що не дає змоги в повному обсязі покарати порушників. Вирішенню цього завдання може суттєво допомогти звернення до юридичної техніки, яка значно підвищує рівень підготовки та якість нормативно-правових актів.

Інтерес викликає й та обставина, що незважаючи на важливість даного напрямку для юридичної науки, в Україні досі не прийнято закон «Про нормативно-правові акти», хоча було підготовлено декілька його проектів. Виходячи з цього, робота О. В. Патлачука має виключну актуальність, оскільки на прикладі природоохоронного права науковець провів дослідження особливостей юридичної техніки. Хронологічні межі дослідження охоплюють значний історичний період - від часів існування Київської Русі до початку XXI століття. Сьогодні серед представників наукової спільності часто можна почути точку зору, що недоцільно розглядати з сучасних поглядів юридичну техніку пам’яток права. Така точка зору є непереконливою, і робота О. В. Патлачука досить аргументовано доводить протилежне. Автори пам’яток права використовували при підготовці нормативно-правових актів положення, які сьогодні належать до цієї науки. Так, у роботі доведено, що автори Статутів Великого Князівства Литовського при розгляді правоохоронних норм використовували принцип системного викладення актового матеріалу та логічної побудови. У монографії приділено значну увагу юридичній техніці природоохоронних норм, які діяли на українських землях у період їх перебування в складі Російської імперії, шляхом розгляду Лісових Статутів, Гірничого Статуту та численних нормативно-правових актів, направлених на охорону певних представників флори та фауни. Водночас автор дослідив процес формування юридичної техніки, започаткований видатним правником Рудольфом фон Ієрінгом, а також дослідження у цій сфері юриспруденції, що проводились дореволюційними, радянськими та українськими науковцями.

В роботі О. В. Патлачука значна увага приділена особливостям юридичної техніки природоохоронних актів, які приймалися в часі існування УРСР та незалежної України. Показано, що характерною рисою попередніх досліджень була відсутність системності, тому розробки у сфері юридичної техніки не завжди враховувалися при підготовці нормативно-правових актів у сфері охорони природи.

Наукової новизною монографії О. В. Патлачука є використання методики кількісних оцінок нормативно-правових актів, за допомогою якої автору вдалося перейти від описових методів до їх цифрових характеристик. Такий підхід дав змогу дослідити особливості розвитку юридичної техніки на різних історичних етапах формування природоохоронного законодавства.

Особливий інтерес викликає та обставина, що на підставі виявлених особливостей розвитку юридичної техніки О. В. Паглачуку вдалося внести пропозиції щодо усунення недоліків нормативно-правових актів, прийнятих у різних сферах природоохоронного права. Зміст і науковий рівень дослідження, яке здійснив О. В. Патлачук, дає підставу вважати, що монографія посяде належне місце серед наукових досліджень, присвячених актуальним питанням юридичної техніки природоохоронного права, а також допоможе уникнути помилок, які існували в минулому.

В цілому, монографія О. В. Патлачука має привернути до себе увагу широкого кола фахівців з історії держави і права України, природоохоронного права та інших галузей юриспруденції, а також дозволить підвищити загальний рівень юридичної науки.

С. Д. Гусарев
Перший проректор Національної академії внутрішніх справ,
доктор юридичних наук, професор,
Заслужений юрист України

Характеристики
Автор
Патлачук О.В.
Видавництво
Фенікс
Рік видання
2020
Кількість сторінок
324
ISBN
978-966-928-522-5
Палітурка
тверда
Мова
українська
Вага
0.5 кг
Формат
145х200 мм
Наклад
300
Відгуки
Залиште відгук про цей товар першим!
Підписуйтесь на розсилку!

Ніякого спаму та реклами. Лише бонуси, новинки та корисна информація

Каталог