Порівняльне сімейне право. Навчальний посібник
- Автор
- Менджул М.В.
- Видавництво
- ТОВ "РІК-У"
- Рік видання
- 2021
- Палітурка
- тверда
Анотація
У навчальному посібнику в порівняльному аспекті висвітлено основні положення сімейного права України, держав-членів ЄС, Сполученого Королівства, Канади та США, окремих азіатських держав. Посібник включає сім розділів, що розкривають: поняття, предмет та методологію порівняльного... Читати далі
- Самовивізбезкоштовно
- Нова Поштавід 65 грн.
- Кур'єр Нова Поштавід 90 грн.
- Онлайн-оплата
- єПідтримка
- Готівка при отриманні
- Термінал / готівка при самовивозі
- Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
У навчальному посібнику в порівняльному аспекті висвітлено основні положення сімейного права України, держав-членів ЄС, Сполученого Королівства, Канади та США, окремих азіатських держав.
Посібник включає сім розділів, що розкривають: поняття, предмет та методологію порівняльного сімейного права; поняття, ознаки та систему принципів сімейного права, принципи європейського сімейного права, а також значення колізійних принципів та колізійних норм у регулюванні сімейних відносин з іноземним елементом; джерела сімейного права України та зарубіжних держав; інститут шлюбу в порівняльному аспекті; особисті немайнові та майнові відносини подружжя за законодавством України та зарубіжних держав; особисті немайнові та майнові відносини батьків і дітей; форми влаштування дітей без батьківського піклування.
Видання буде корисним для викладачів, докторантів, аспірантів, студентів вищих навчальних закладів (як для спеціальності право, так і міжнародне право), юристів-практиків, а також читачів, яких цікавлять проблеми сімейного права.
Глобалізаційні процеси вплинули на життя людини, зумовили трансформацію суспільних цінностей, у тому числі у сфері сімейних відносин. Це підтверджується зміною ставлення до фактичних союзів, одностатевих партнерств та шлюбів, визнанням таких форм співжиття у законодавстві багатьох держав світу. Водночас, шлюб та сім’я залишаються основою суспільства, беззаперечними цінностями. Пандемії, що супроводжують людство з кінця 2019 року, змусили замислитися кожну людину над тим, що сім’я та діти, їх здоров’я є найціннішим.
Україна обрала євроінтеграційний шлях розвитку, що зумовило процеси європеїзації всього приватного права загалом, та сімейного зокрема. В умовах рекодифікації в нашій державі Цивільного кодексу постає питання про Сімейний кодекс, а саме: доцільне його збереження чи скасування і включення положень до оновленого ЦК України? Безперечно, за таких умов зростає важливість компаративних досліджень, з’ясування європейських підходів та вибір кращого варіанта для України з врахуванням національної специфіки.
Проведені дослідження показали, що існуючий Сімейний кодекс є доволі новаторським, його норми більшою мірою відповідають принципам європейського сімейного права, розробленим CEFL. Зважаючи на це, а також на національні традиції та цінності українського суспільства важливим є збереження СК України та його оновлення у зв’язку із рекодифікацією Цивільного кодексу.
У навчальному посібнику в порівняльному аспекті висвітлено основні положення сімейного права України, держав-членів ЄС, Сполученого Королівства, Канади та США, окремих азіатських держав. Посібник включає сім розділів, що розкривають: поняття,предмет та методологію порівняльного сімейного права; поняття, ознаки та систему принципів сімейного права, принципи європейського сімейного права, а також значення колізійних принципів та колізійних норм у регулюванні сімейних відносин з іноземним елементом; джерела сімейного права України та зарубіжних держав; інститут шлюбу в порівняльному аспекті; особисті немайнові та майнові відносини подружжя за законодавством України та зарубіжних держав; особисті немайнові та майнові відносини батьків і дітей; форми влаштування дітей без батьківського піклування.
Видання буде корисним для викладачів, докторантів, аспірантів, студентів вищих навчальних закладів (як для спеціальності право, так і міжнародне право), юристів-практиків, а також читачів, яких цікавлять проблеми сімейного права.
- Автор
- Менджул М.В.
- Видавництво
- ТОВ "РІК-У"
- Рік видання
- 2021
- Кількість сторінок
- 296
- ISBN
- 978-617-7868-62-9
- Палітурка
- тверда
- Мова
- українська
- Вага
- 0.3 кг
- Формат
- 145х200 мм
- Наклад
- 200