Ексклюзив

Правові питання евтаназії: Україна та світовий досвід

(0)
Артикул: 154158
Правові питання евтаназії: Україна та світовий досвід

Переглянути зміст

Автор
Булеца С.Б., ще 1
Видавництво
ТОВ "РІК-У"
Рік видання
2021
Палітурка
тверда

Всі характеристики

Анотація

Монографія присвячена проблемним аспектам правового регулювання евтаназії в зарубіжних державах та перспективі його впровадження в Україні. У виданні висвітлено право на смерть як правову категорію, історію виникнення та розвитку евтаназії, поняття, особливості та види евтаназїї, порядок їх... Читати далі

Швидка відправка
Рекордний час відправки замовлення 10 хвилин
Безпечна оплата
Доступні всі популярні сервіси Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надійне пакування
Екологічне до природи та бережливе до книжок
Є в наявності
480 грн.
Характеристики
Анотація
Передмова
Відгуки (0)
ЗавтраВідправка до 19.00
  • Самовивізбезкоштовно
  • Нова Поштавід 65 грн.
  • Кур'єр Нова Поштавід 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Готівка при отриманні
 • Термінал / готівка при самовивозі
 • Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
Анотація

Монографія присвячена проблемним аспектам правового регулювання евтаназії в зарубіжних державах та перспективі його впровадження в Україні. У виданні висвітлено право на смерть як правову категорію, історію виникнення та розвитку евтаназії, поняття, особливості та види евтаназїї, порядок їх здійснення та правові наслідки, розкрито сутність права на евтаназію у практиці ЄСПЛ, особливості застосування евтаназії в зарубіжних державах, а також перспективи легалізації евтаназії та асистованого самогубства в Україні.

Написання та видання монографії відбулося в рамках наукового проекту молодих вчених «Забезпечення реалізації прав людини четвертого покоління у системі охорони здоров'я» за фінансової підтримки Міністерства освіти і науки України.

Передмова

У сучасній медичній та юридичній літературі все більшого поширення набуває концепція легалізації евтаназії. Проблемам легалізації евтаназії давно приділяється значна увага з боку науковців і практичних працівників медиків та юристів.

Враховуючи, що 19 років тому в 2002 році в Нідерландах уперше в світі була введена в легальну медичну практику евтаназія. Термін «евтаназія» вперше був вжитий Френсісом Беконом у XVI столітті для визначення «легкої смерті». «Короткий оксфордський словник» дає три значення слова «евтаназія»: перший - «спокійна й легка смерть», друге - «засоби для цього», третє - «дії щодо її здійснення». Серед одних із найвідоміших людей, хто зважився на евтаназію, був Зигмунд Фройд. 23 вересня 1939 року, за допомогою свого лікаря, він здійснив евтаназію, не витримавши фізичного болю й нестерпних мук від раку ротової порожнини. До того він переніс 31 операцію з видалення пухлин під місцевою анестезією. Піонером у царині легалізації добровільної смерті стали Нідерланди. Ще в 1984 році Верховний Суд визнав добровільну евтаназію прийнятною, але, щоб запровадити це рішення в дію знадобилося майже 20 років. На сьогодні евтаназія легалізована в більшості країн світу, а якщо не легалізована сама евтаназія, то відмова від лікування має місце у всіх країнах світу.

В Україні евтаназія заборонена на законодавчому рівні, нечітко врегульоване питання відмови від лікування, що негативно впливає на ефективність правового регулювання суспільних відносин в сфері здійснення медичної діяльності. У багатьох випадках існуючі юридичні норми, щодо припинення лікування, по суті не здатні впорядкувати медичні відносини і розв'язати велику кількість колізій в законодавстві. У запропонованій монографії «Правові питання евтаназії: Україна та світовий досвід» викладено правову позицію права на смерть, розглянуто види евтаназії та детальний порядок її здійснення, коло обов’язків медичних працівників, які здійснюють евтаназію, правові наслідки її застосування, проведено аналіз щодо евтаназії у законодавстві зарубіжних держав.

Зважаючи на потреби сьогодення, у зв’язку з рекодифікацією цивільного кодексу з можливістю легалізації пасивної евтаназії та асистованого самогубства, особлива увага нами приділяється правовому регулюванню окремих видів евтаназії у всьому світі, також окремо розглянуто правове регулювання ортотаназії, дистаназії, виявленню та усуненню дефектів здійснення евтаназії в окремих країнах світу, а також правовим наслідкам евтаназії в сімейному праві, спадковому праві та кримінальному праві.

Автори сподіваються, що монографія буде корисною і надасть суттєву допомогу студентам вищих навчальних закладів, практикуючим юристам та медикам для опанування та розуміння суті евтаназії.

Характеристики
Автор
Булеца С.Б., Менджул М.В.
Видавництво
ТОВ "РІК-У"
Рік видання
2021
Кількість сторінок
268
ISBN
978-617-8046-19-4
Палітурка
тверда
Мова
українська
Вага
0.4 кг
Формат
145х215 мм
Наклад
200
Відгуки
Залиште відгук про цей товар першим!
Підписуйтесь на розсилку!

Ніякого спаму та реклами. Лише бонуси, новинки та корисна информація

Каталог