Правове забезпечення розвитку інформаційної сфери України: адміністративно-деліктний аспект
- Автор
- Заярний О.А.
- Видавництво
- Київський національний університет імені Тараса Шевченка
- Рік видання
- 2017
- Палітурка
- тверда
Анотація
Монографія є першим у вітчизняному правознавстві комплексним дослідженням проблем правового забезпечення розвитку інформаційної сфери України засобами адміністративно-деліктної політики. У роботі в системному зв’язку досліджені адміністративні інформаційні правопорушення, розкрито особливості їх... Читати далі
- Самовивізбезкоштовно
- Нова Поштавід 65 грн.
- Кур'єр Нова Поштавід 90 грн.
- Онлайн-оплата
- єПідтримка
- Готівка при отриманні
- Термінал / готівка при самовивозі
- Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
Монографія є першим у вітчизняному правознавстві комплексним дослідженням проблем правового забезпечення розвитку інформаційної сфери України засобами адміністративно-деліктної політики. У роботі в системному зв’язку досліджені адміністративні інформаційні правопорушення, розкрито особливості їх окремих видів, проаналізовано причини й умови, що сприяють їх вчиненню.
Обґрунтовано загальнотеоретичні засади формування та реалізації адміністративно-деліктної політики держави як цілісного, послідовного, багато-функціонального механізму правового забезпечення розвитку інформаційної сфери України.
Особливу увагу автор приділяє:
- проблемам адміністративно-правової охорони та захисту інформаційних прав і свобод особи від протиправних посягань суб'єктів публічної адміністрації, їх посадових осіб;
- сформульований авторський підхід до розуміння змісту відповідальності держави за правопорушення в інформаційній сфері.
- досліджено особливості запобігання адміністративним правопорушенням у сфері обігу публічної інформації, діяльності засобів масової інформації, в галузі телекомунікацій та інформатизації, запропоновано науково обґрунтовані критерії й етапи адміністративної деліктолізації протиправних діянь, що вчиняються в інформаційній сфері України.
Для науковців, викладачів, аспірантів, студентів вищих юридичних навчальних закладів, працівників правоохоронних органів, суддів, юристів-практиків, усіх, хто цікавиться проблемами правового забезпечення розвитку інформаційної сфери України.
У межах цієї роботи автором зроблено спробу розкрити адміністративно-деліктні аспекти механізму правового забезпечення розвитку інформаційної сфери України, насамперед сутність поняття, ознаки та особливості окремих видів адміністративних інформаційних правопорушень як дестабілізуючих соціально-правових чинників, що негативно позначаються на сучасних умовах здійснення інформаційної діяльності в нашій державі, ступені задоволення правомірних потреб та інтересів учасників публічно-правових інформаційних відносин.
На цій основі в роботі досліджено в системному зв'язку елементи механізму запобігання адміністративним інформаційним правопорушенням, засоби адміністративно-правової охорони та захисту соціальних цінностей, що існують в інформаційній сфері, запропоновано концепцію державної адміністративно-деліктної політики України, що здійснюється в інформаційній сфері.
У роботі на основі додаткової аргументації розвинуто наукову позицію, відповідно до якої адміністративним інформаційним правопорушенням є саме протиправне діяння суб'єкта публічної адміністрації, його посадових осіб, інших учасників публічно-правових відносин, які здійснюють владні управлінські повноваження в інформаційній сфері чи надають публічні інформаційні послуги та несуть передбачену законом адміністративну відповідальність, якщо названі суб’єкти не доведуть, що ними було вжито усіх необхідних заходів для запобігання делікту.
Застосування такого концептуального підходу у визначенні поняття «адміністративне інформаційне правопорушення» дозволило виробити науково обґрунтовану систему критеріїв адміністративної деліктолізації протиправних діянь учасників публічно-правових інформаційних відносин, обґрунтувати ключове значення судів адміністративної юрисдикції у забезпеченні адміністративно-правової охорони та захисту суб'єктивних публічних інформаційних прав, свобод особи, публічного інформаційного правопорядку від протиправного посягання з боку суб’єктів публічної адміністрації, інших виконавців владних управлінських повноважень.
Поряд із цим з метою підвищення ефективності адміністративно-правового захисту інформаційних прав і свобод особи, сприяння протидії неправомірному втручанню суб’єктів публічної адміністрації в інформаційну діяльність фізичних та юридичних осіб автором обґрунтовано пропозицію про необхідність запровадження у національний правовий простір інституту державного уповноваженого з питань інформації з одночасним наділенням цього органу державної влади повноваженнями щодо здійснення державного нагляду і контролю за додержанням норм інформаційного законодавства всіма носіями суб'єктивних інформаційних прав і юридичних обов'язків в інформаційній сфері.
- Автор
- Заярний О.А.
- Видавництво
- Київський національний університет імені Тараса Шевченка
- Тип видання
- Монографія
- Рік видання
- 2017
- Кількість сторінок
- 700
- ISBN
- 978-966-916-331-8
- Палітурка
- тверда
- Мова
- українська
- Вага
- 1 кг
- Формат
- 145х200 мм
- Наклад
- 300