• Головна
 • Фінансове право
 • Ринки капіталу в Україні: фактчекінг в аспекті якості законодавства, імплементації acquis ЄС, інституцій та відповідальності

Ринки капіталу в Україні: фактчекінг в аспекті якості законодавства, імплементації acquis ЄС, інституцій та відповідальності

(0)
Артикул: 4996
Ринки капіталу в Україні: фактчекінг в аспекті якості законодавства, імплементації acquis ЄС, інституцій та відповідальності

Переглянути зміст

Автор
Кошовий О.Г.
Видавництво
Норма права
Рік видання
2023
Палітурка
м'яка, тверда

Всі характеристики

Обкладинка

Анотація

В роботі здійснено дослідження та критичний аналіз законодавства про ринки капіталу в аспектах якості процесу прийняття та імплементації acquis ЄС, впливу нового законодавства на правозастосовну діяльність, розкриті проблеми протидії правопорушенням на ринках капіталу, якість нормотворення... Читати далі

Швидка відправка
Рекордний час відправки замовлення 10 хвилин
Безпечна оплата
Доступні всі популярні сервіси Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надійне пакування
Екологічне до природи та бережливе до книжок
Є в наявності
1 100 грн.
Характеристики
Анотація
Передмова
Відгуки (0)
ПонеділокВідправка до 19.00
  • Самовивізбезкоштовно
  • Нова Поштавід 65 грн.
  • Кур'єр Нова Поштавід 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Готівка при отриманні
 • Термінал / готівка при самовивозі
 • Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
Анотація

В роботі здійснено дослідження та критичний аналіз законодавства про ринки капіталу в аспектах якості процесу прийняття та імплементації acquis ЄС, впливу нового законодавства на правозастосовну діяльність, розкриті проблеми протидії правопорушенням на ринках капіталу, якість нормотворення у цьому аспекті. 

В процесі дослідження виявлені раніше не опубліковані документи, які ставлять під сумнів задекларовану законодавцем ідею «спрощення залучення інвестицій» при внесенні системних змін до законодавства про ринки капіталу, вказують на хиби, які потребують виправлення, та унеможливлюють потенціал повноцінного розвитку вітчизняних ринків капіталу. 

Надано пропозиції щодо усунення браку якості законодавства про ринки капіталу та щодо оптимізації процесу нормотворення. Розраховано на учасників правовідносин на ринках капіталу, інвестбанкірів, інвесторів, практикуючих юристів, суддів, адвокатів, слідчих, детективів, бізнесменів, посадовців. 

Для науковців, аспірантів та студентів, які навчаються за спеціальностями «Право», «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», «Фінансове посередництво», книга може стати ґрунтом для здійснення подальшої дослідницької діяльності в цій сфері. 

Загалом має стати у нагоді всім, хто прагне до поглибленого та комплексного опанування механізмів діяльності ринків капіталу, вивчає процес створення нового законодавства або досліджує процес імплементації законодавства Європейського Союзу.

Передмова

Нещодавно з-під пера блискучих українських правників та економістів вийшло рідкісне видання, автором ідеї якого та його автором і редактором виступив Олександр Кошовий, – «Зловживання на ринку капіталів: економіко-правові аспекти». В тій роботі автори сформували фундаментальний погляд на проблеми національного фондового ринку та протидії зловживанням ринком, було здійснено інтегративний економіко-правовий аналіз законодавчих актів та виявлені його недоліки, запропоновані шляхи розв’язання. Це сприяло переосмисленню багатьох підходів до правозастосовчої діяльності в бік деталізації, дотримання принципу юридичної визначеності, розширенню інструментів захисту прав учасників ринку. Сьогодні законодавчі основи діяльності ринків капіталу змінено прийняттям серії законодавчих новел. Навіть минув деякий час від ухвалення змін для того, аби мати змогу з погляду часу оцінити їхню якість. І ось ми отримали можливість продовжити знайомитися з новою аналітикою Олександра Кошового. Чи змогли законодавчі зміни посприяти активізації ринку та сприяти розвитку конкурентної ринкової економіки, чи взагалі мали потенціал до цього – ці питання порушуються в новій книзі автора, яка стала своєрідним інтелектуальним обжинком особистого досвіду юридичної практики та аналітичного її доктринального осягнення. Проблеми піднімаються автором сміливо, з належною критикою, як це і притаманно автору. Особистісний, аналітичний та інтелігентський формат Олександра Кошового дав йому змогу впоратись з багатьма викликами перманентних правових реформ, які все ще чатують на його колег по перу в суміжних сферах юриспруденції.

Судячи з нової роботи, автор зовсім небанально розібрався в тому, який вплив має на правовідносини якість законодавства, і як на якість впливають обставини, за яких воно постає. Інколи парадоксально асиметрично впливає, до речі. В елегантний спосіб застосовуючи інструменти доступу до публічної інформації, автор зібрав і систематизував ті документи та факти, що демонструють справжню картину якості нового проблематичного Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів», яким законодавець впровадив в правове поле України оновлений Закон «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки».

Автор роботи, яку ви тримаєте в руках, ставить питання, в якій мірі застосований законотворцями при створенні нового законодавства тотальний логіко-позитивістський підхід протистоїть розумінню та якості відображення ідеї ринків капіталу – маємо аналізувати й проводити дослідження, працювати з текстом, з джерелами правових норм, зрештою – робити висновки. Ця робота може дати поштовх до нового критичного осмислення правового поля, розв’язання важливих фінансових процесів не тільки на ринках капіталу, а й економічних проблем в цілому, аби кожен міг скласти власне найкраще та повне уявлення про ринки капіталу в Україні: якими вони мають бути та якими є.

Якщо автори зазвичай зосереджують значні зусилля на наданні своїм думкам якомога більш «академічного» забарвлення, то Олександр Кошовий, судячи з тексту роботи, переймається більш релевантною проблемою – як редукувати сократівську мудрість перетворити складне в просте і зрозуміле.

Юристу, який має справу з питаннями ринків капіталу, сьогодні потрібно мати не тільки знання міжнародного права та національного законодавства, а й здібності до системного аналізу швидкозмінного правничого поля, вміти його тлумачити з урахуванням конкуренції правових норм; на репродуктивному рівні самостійно відтворювати та поглиблювати свої знання, використовувати сучасні доктрини права для розв’язання нестандартних завдань та проблемних ситуацій, на евристичному та творчому рівні – шукати нові знання та розв’язувати складні завдання інноваційного характеру у правничій галузі професійної діяльності.

Книга Олександра Кошового – це унікальне поєднання добротної інтелектуальної аналітики, практичного досвіду та принциповості у відстоюванні принципів юридичної визначеності та засад верховенства права.

Доктор юридичних наук, професор,

академік Академії політичних наук

Володимир Тертишник

Характеристики
Автор
Кошовий О.Г.
Видавництво
Норма права
Рік видання
2023
Кількість сторінок
480
ISBN
978-617-7850-57-0
Палітурка
м'яка, тверда
Мова
українська
Вага
0.5 кг
Формат
170х240 мм
Наклад
500
Відгуки
Залиште відгук про цей товар першим!
Підписуйтесь на розсилку!

Ніякого спаму та реклами. Лише бонуси, новинки та корисна информація

Каталог