Функціональна структура кримінальної процесуальної діяльності прокурора у досудовому провадженні
- Автор
- Гнатюк А.Ю.
- Издательство
- Право
- Год издания
- 2019
- Переплет
- мягкий
Аннотация
Монографічне дослідження присвячене розгляду актуальних питань визначення функціональної структури кримінальної процесуальної діяльності прокурора у досудовому провадженні. У роботі визначено сучасні методологічні основи дослідження кримінальних процесуальних функцій прокурора у досудовому... Читать далее
- Самовывозбесплатно
- Нова Поштаот 65 грн.
- Курьер Нова Поштаот 90 грн.
- Онлайн-оплата
- єПідтримка
- Наличные при получении
- Терминал/наличные при самовывозе
- Оплата по счету (для юридических лиц)
Монографічне дослідження присвячене розгляду актуальних питань визначення функціональної структури кримінальної процесуальної діяльності прокурора у досудовому провадженні.
У роботі визначено сучасні методологічні основи дослідження кримінальних процесуальних функцій прокурора у досудовому провадженні.
Досліджено вплив цілей кримінальної процесуальної діяльності прокурора у досудовому провадженні на формування функціональної структури його діяльності.
Обґрунтовано наявність і сформульовано презумпцію «тотального нагляду» прокурора за законністю усіх процесуальних дій і процесуальних рішень піднаглядних йому органів досудового розслідування. Належність певних напрямів діяльності прокурора у досудовому провадженні до системи його кримінальних процесуальних функцій як окремих і самостійних елементів поставлена в залежність від того, чи є вони дотичними до вирішення основного питання кримінального провадження - питання про кримінальну відповідальність.
Обґрунтовано положення про те, що прокурор не повинен самостійно здійснювати процесуальні дії, бо в такому разі він набуває статусу свідка і підлягає відводу, що суперечить принципу незмінності прокурора у кримінальному провадженні.
Досліджено зв’язок кримінальних процесуальних функцій прокурора з його повноваженнями і предметом відання.
Роботу адресовано аспірантам, науковцям, студентам та практикуючим юристам.
Здійснювана в Україні судово-правова реформа потребує науково обґрунтованих рекомендацій щодо нормативно-правового врегулювання кримінальної процесуальної діяльності суб’єктів кримінального провадження. Одними з найбільш дискусійних питань у теорії кримінального процесу є питання щодо функціональної структури кримінальної процесуальної діяльності прокурора у досудовому провадженні.
Якщо у судовому провадженні функція прокурора є цілком визначеною – підтримання державного обвинувачення, то у досудовому провадженні прокурор здійснює декілька функцій, система і зміст яких у юридичній теорії залишаються невизначеними, дискусійними. Окреслений напрям дослідження є актуальним у зв’язку з тим, що в Україні останніми роками відбулася кардинальна реформа кримінального процесуального законодавства та законодавства про прокуратуру, що вимагає переосмислення функцій прокурора у досудовому провадженні.
Вищезазначене обумовлює необхідність вирішення наукового завдання, зміст якого полягає у комплексному теоретичному дослідженні функціональної структури кримінальної процесуальної діяльності прокурора у досудовому провадженні. Вважаю за необхідне висловити щиру та глибоку повагу науковому керівнику - судді Великої Палати Верховного Суду, доктору юридичних наук, професору Лобойку Л. М. за велику допомогу та підтримку при підготовці цієї роботи.
- Автор
- Гнатюк А.Ю.
- Издательство
- Право
- Тип издания
- Монография
- Год издания
- 2019
- Количество страниц
- 152
- ISBN
- 978-966-937-731-9
- Переплет
- мягкий
- Язык
- украинский
- Вес
- 0.2 кг
- Формат
- 145х200 мм
- Тираж
- 300