• Главная
 • IT-право
 • Кібернетична безпека в умовах гібридної війни: адміністративно-правові засади

Кібернетична безпека в умовах гібридної війни: адміністративно-правові засади

(0)
Артикул: 153916
Кібернетична безпека в умовах гібридної війни: адміністративно-правові засади

Смотреть содержание

Автор
Веселова Л.Ю.
Издательство
Видавничий дім "Гельветика"
Год издания
2020
Переплет
твердый

Все характеристики

Аннотация

Монографія присвячена дослідженню актуальної проблеми адміністративного права України, яка має міждисциплінарний характер виявлення складних у науково-теоретичному та практичному аспектах проблем кібернетичної безпеки в умовах гібридної війни. Увага зосереджується на широкому колі... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
Нет в наличии
Узнайте первым, когда появится в наличии
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 65 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

Монографія присвячена дослідженню актуальної проблеми адміністративного права України, яка має міждисциплінарний характер виявлення складних у науково-теоретичному та практичному аспектах проблем кібернетичної безпеки в умовах гібридної війни.

Увага зосереджується на широкому колі проблемних питань від методологічних засад пізнання феномену «кібербезпеки» до сучасної парадигми адміністративно-правового забезпечення кібербезпеки в умовах гібридної війни. Розкрито історичні аспекти формування та проаналізовано сучасний стан нормативно-правового забезпечення в зазначеній сфері. Узагальнено міжнародний досвід стратегічного характеру щодо формування безпекового середовища та стійкості суспільства в умовах гібридизації міжнародних відносин та сформульовано пропозиції удосконалення адміністративно-правового забезпечення кібернетичної безпеки в Україні.

Монографія розрахована на широке коло фахівців у сфері безпеки, науковців, викладачів та студентів за напрямами адміністративного та інформаційного права.

Предисловие

Неодмінним атрибутом сучасних глобалізаційних процесів є стрімкий науково-технічний прогрес, цифровізація суспільних відносин, вихід людства у кіберпростір та проникнення віртуального світу в усі сфери життєдіяльності, що в сукупності формує нескінченні можливості новітнього розвитку інформаційного суспільства. Проте поряд із розвитком позитивних складових технологічний прогрес зумовлює появу нових викликів і загроз, зокрема і щодо балансу безпекових інтересів на національному та міжнародному рівнях.

За останні десятиріччя загрози порушення інтересів людей, держави й у цілому суспільства в кіберпросторі перетворилися із потенційних та гіпотетичних на цілком реальні, а протистояння їх поширенню стало пріоритетним завданням національних урядів та міжнародної спільноти.

Питання забезпечення кібербезпеки для України в період входження в новий етап суспільного розвитку є безальтернативними та обумовлені не лише загальними світовими тенденціями. Гібридна агресія проти України у формі порушення інформаційного простору, поширення негативного антидержавного та антиукраїнського наративу, утручання в діяльність критичної інфраструктури, кібертероризму, кібератак тощо примножує рівень небезпеки в кіберпросторі як щодо прав і свобод громадян, так і інтересів суспільства та держави.

Традиційним вирішенням проблем забезпечення кібербезпеки в багатьох випадках уважається врегулювання питань технічного характеру щодо телекомунікаційних систем та комп’ютерної техніки. Водночас ескалація агресором кіберзагроз, цілеспрямоване та масштабне використання кібератак зумовили необхідність розбудови ефективної системи безпеки в кіберпросторі, що базується на імплементації адекватного загрозі правового механізму та формування стійкої національної системи забезпечення кібербезпеки.

Ураховуючи зазначене, предметом даного монографічного дослідження визначено адміністративно-правове забезпечення кібербезпеки України в умовах гібридної війни. Зосереджено увагу на теоретико-методологічних засадах, які концентрують увагу не лише на адміністративно-правовій, а й на безпекознавчій системі знань, розкривають сутність кібербезпеки та акцентують увагу на її особливості в умовах гібридної війни.

Акцентовано увагу на необхідності розбудови комплексної системи забезпечення безпеки в кіберпросторі, у зв’язку із чим на основі класичного академічного підходу проаналізовано адміністративно-правові заходи, форми та методи, підходи до адміністративно-правової охорони та механізму адміністративно-правового регулювання у сфері забезпечення кібербезпеки України.

Окремої уваги заслуговують питання формування національної системи забезпечення кібербезпеки, що визначило особливий інтерес у розкритті особливостей адміністративно-правових відносин у сфері забезпечення кібербезпеки, а на основі аналізу адміністративно-правового статусу суб’єктів забезпечення кібербезпеки України здійснення їх класифікації.

У межах обґрунтування ключових напрямів розбудови вітчизняної системи забезпечення кібербезпеки проаналізовано сучасні технологічні тенденції щодо розвитку телекомунікацій, а також кіберзагрози, поширення яких є прогнозованим за таких умов. З огляду на зазначене з урахуванням світових тенденцій розвитку адміністративно-правового забезпечення кібербезпеки, а також досвіду розвинених країн ЄС і НАТО, обґрунтовуються засади формування відповідної правової регламентації ключових сучасних підходів забезпечення кібербезпеки на основі розбудови «стійкості» суспільства в протистоянні гібридним кіберзагрозам, упровадження ризик-орієнтованого підходу та підвищення спроможності суб’єктів забезпечення кібербезпеки України.

Характеристики
Автор
Веселова Л.Ю.
Издательство
Видавничий дім "Гельветика"
Год издания
2020
Количество страниц
488
ISBN
978-966-992-096-6
Переплет
твердый
Язык
украинский
Вес
1 кг
Формат
145х200 мм
Тираж
300
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог