• Головна
 • IT-право
 • Кібернетична безпека в умовах гібридної війни: адміністративно-правові засади

Кібернетична безпека в умовах гібридної війни: адміністративно-правові засади

(0)
Артикул: 153916
Кібернетична безпека в умовах гібридної війни: адміністративно-правові засади

Переглянути зміст

Автор
Веселова Л.Ю.
Видавництво
Видавничий дім "Гельветика"
Рік видання
2020
Палітурка
тверда

Всі характеристики

Анотація

Монографія присвячена дослідженню актуальної проблеми адміністративного права України, яка має міждисциплінарний характер виявлення складних у науково-теоретичному та практичному аспектах проблем кібернетичної безпеки в умовах гібридної війни. Увага зосереджується на широкому колі... Читати далі

Швидка відправка
Рекордний час відправки замовлення 10 хвилин
Безпечна оплата
Доступні всі популярні сервіси Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надійне пакування
Екологічне до природи та бережливе до книжок
Є в наявності
490 грн.
Характеристики
Анотація
Передмова
Відгуки (0)
СьогодніВідправка до 19.00
  • Самовивізбезкоштовно
  • Нова Поштавід 35 грн.
  • Кур'єр Нова Поштавід 70 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Готівка при отриманні
 • Термінал / готівка при самовивозі
 • Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
Анотація

Монографія присвячена дослідженню актуальної проблеми адміністративного права України, яка має міждисциплінарний характер виявлення складних у науково-теоретичному та практичному аспектах проблем кібернетичної безпеки в умовах гібридної війни.

Увага зосереджується на широкому колі проблемних питань від методологічних засад пізнання феномену «кібербезпеки» до сучасної парадигми адміністративно-правового забезпечення кібербезпеки в умовах гібридної війни. Розкрито історичні аспекти формування та проаналізовано сучасний стан нормативно-правового забезпечення в зазначеній сфері. Узагальнено міжнародний досвід стратегічного характеру щодо формування безпекового середовища та стійкості суспільства в умовах гібридизації міжнародних відносин та сформульовано пропозиції удосконалення адміністративно-правового забезпечення кібернетичної безпеки в Україні.

Монографія розрахована на широке коло фахівців у сфері безпеки, науковців, викладачів та студентів за напрямами адміністративного та інформаційного права.

Передмова

Неодмінним атрибутом сучасних глобалізаційних процесів є стрімкий науково-технічний прогрес, цифровізація суспільних відносин, вихід людства у кіберпростір та проникнення віртуального світу в усі сфери життєдіяльності, що в сукупності формує нескінченні можливості новітнього розвитку інформаційного суспільства. Проте поряд із розвитком позитивних складових технологічний прогрес зумовлює появу нових викликів і загроз, зокрема і щодо балансу безпекових інтересів на національному та міжнародному рівнях.

За останні десятиріччя загрози порушення інтересів людей, держави й у цілому суспільства в кіберпросторі перетворилися із потенційних та гіпотетичних на цілком реальні, а протистояння їх поширенню стало пріоритетним завданням національних урядів та міжнародної спільноти.

Питання забезпечення кібербезпеки для України в період входження в новий етап суспільного розвитку є безальтернативними та обумовлені не лише загальними світовими тенденціями. Гібридна агресія проти України у формі порушення інформаційного простору, поширення негативного антидержавного та антиукраїнського наративу, утручання в діяльність критичної інфраструктури, кібертероризму, кібератак тощо примножує рівень небезпеки в кіберпросторі як щодо прав і свобод громадян, так і інтересів суспільства та держави.

Традиційним вирішенням проблем забезпечення кібербезпеки в багатьох випадках уважається врегулювання питань технічного характеру щодо телекомунікаційних систем та комп’ютерної техніки. Водночас ескалація агресором кіберзагроз, цілеспрямоване та масштабне використання кібератак зумовили необхідність розбудови ефективної системи безпеки в кіберпросторі, що базується на імплементації адекватного загрозі правового механізму та формування стійкої національної системи забезпечення кібербезпеки.

Ураховуючи зазначене, предметом даного монографічного дослідження визначено адміністративно-правове забезпечення кібербезпеки України в умовах гібридної війни. Зосереджено увагу на теоретико-методологічних засадах, які концентрують увагу не лише на адміністративно-правовій, а й на безпекознавчій системі знань, розкривають сутність кібербезпеки та акцентують увагу на її особливості в умовах гібридної війни.

Акцентовано увагу на необхідності розбудови комплексної системи забезпечення безпеки в кіберпросторі, у зв’язку із чим на основі класичного академічного підходу проаналізовано адміністративно-правові заходи, форми та методи, підходи до адміністративно-правової охорони та механізму адміністративно-правового регулювання у сфері забезпечення кібербезпеки України.

Окремої уваги заслуговують питання формування національної системи забезпечення кібербезпеки, що визначило особливий інтерес у розкритті особливостей адміністративно-правових відносин у сфері забезпечення кібербезпеки, а на основі аналізу адміністративно-правового статусу суб’єктів забезпечення кібербезпеки України здійснення їх класифікації.

У межах обґрунтування ключових напрямів розбудови вітчизняної системи забезпечення кібербезпеки проаналізовано сучасні технологічні тенденції щодо розвитку телекомунікацій, а також кіберзагрози, поширення яких є прогнозованим за таких умов. З огляду на зазначене з урахуванням світових тенденцій розвитку адміністративно-правового забезпечення кібербезпеки, а також досвіду розвинених країн ЄС і НАТО, обґрунтовуються засади формування відповідної правової регламентації ключових сучасних підходів забезпечення кібербезпеки на основі розбудови «стійкості» суспільства в протистоянні гібридним кіберзагрозам, упровадження ризик-орієнтованого підходу та підвищення спроможності суб’єктів забезпечення кібербезпеки України.

Характеристики
Автор
Веселова Л.Ю.
Видавництво
Видавничий дім "Гельветика"
Рік видання
2020
Кількість сторінок
488
ISBN
978-966-992-096-6
Палітурка
тверда
Мова
українська
Вага
1 кг
Формат
145х200 мм
Наклад
300
Відгуки
Залиште відгук про цей товар першим!
Завантажуйте наш мобільний додаток
Каталог