Конституційне право зарубіжних країн. Підручник

(0)
Артикул: 152945
Конституційне право зарубіжних країн. Підручник

Смотреть содержание

Автор
Мішина Н.В., ещё 2
Издательство
ОЛДІ+
Год издания
2019
Переплет
твердый

Все характеристики

Аннотация

Підручник структурно поділений на дві частини - загальну , в якій розглядаються основні інститути конституційного права в зарубіжних країнах (безпосередня демократія, глава держави, парламенти, уряди та ін.) та особливу , яка присвячена основам конституційного права окремих зарубіжних... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
Нет в наличии
Узнайте первым, когда появится в наличии
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 65 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

Підручник структурно поділений на дві частини - загальну, в якій розглядаються основні інститути конституційного права в зарубіжних країнах (безпосередня демократія, глава держави, парламенти, уряди та ін.) та особливу, яка присвячена основам конституційного права окремих зарубіжних країн, які традиційно включаються до програм навчальних дисциплін з цього курсу у вищих навчальних закладах (Сполучене Королівство Великобританії і Північної Ірландії, Сполучені Штати Америки, Федеративна Республіка Німеччина, Французька Республіка, Японія, інші).

Для студентів, аспірантів і викладачів юридичних та гуманітарних вузів і факультетів. Підручник може бути корисний широкому колу осіб, які цікавляться проблемами конституційного права в зарубіжних країнах.

Предисловие

Юридична наука не обмежується рамками національного права окремої країни, тому використання зарубіжного досвіду збагачує дослідження вітчизняної правової системи. Відповідні знання формують врівноважене, вільне від упереджень відношення до юридичної дійсності, розширюють світогляд та мають практичну користь. Не є виключенням і наука конституційного права.

Навчальний курс конституційного права зарубіжних країн присвячений узагальненій характеристиці конституційно-правової теорії та практики різних країн світу, загальна кількість яких наближається до двохсот. Ці держави мають відмінності в конституційно-правовому регулюванні, що обумовлено особливостями економічного, соціального та політичного розвитку. Найбільший інтерес об’єктивно викликають демократичні країни: саме в них було започатковано становлення сучасного конституційного права. їх державно-правовий досвід є орієнтиром для України. Проте і досвід держав з антидемократичним режимом також є показовим з погляду врахування недоліків, які йому притаманні.

Вивчення навчальної дисципліни «Конституційне право зарубіжних країн» має три головні цілі: загальноосвітню, правознавчу і практичну. З загальноосвітньої точки зору значення даного предмета пов’язано з необхідністю підвищення загальної культури студентів — майбутніх юристів. Правознавча мета курсу полягає у поглибленні теоретичних знань про моделі правового регулювання статусу особистості; конституційні засади економічної, соціальної та політичної систем суспільства; засади його духовного життя; різні форми правління, територіально-політичного устрою держави; системи державних органів та органів місцевого самоврядування. З практичної точки зору опанування навчальної дисципліни «Конституційне право зарубіжних країн» пов’язане з вивченням конституційно-правових інститутів і методів конституційного регулювання, їх позитивних і негативних сторін. Знання конституційної теорії та практики різних країн сприятиме вдосконаленню конституційно-правового регулювання в Україні з урахуванням її національних особливостей.

Конституційне право зарубіжних країн як навчальна дисципліна - це система знань про відповідну галузь та науку. Навчальний курс «Конституційне право зарубіжних країн» побудований таким чином, щоб забезпечити послідовне і логічне викладення матеріалу, розкрити зміст основних положень конституційної теорії та практики.

Опанування навчальної дисципліни «Конституційне право зарубіжних країн» передбачає не тільки прослуховування лекційного курсу, а й значну самостійну роботу студентів, ознайомлення їх з конституціями зарубіжних держав та рекомендованою до практичних занять літературою. Особливу увагу при підготовці до практичних занять і до іспиту доцільно приділити не тільки ключовим, але і проблемним питанням кожної з досліджуваних тем. Ці питання узагальнені й представлені у вигляді тестів і завдань в Робочому зошиті з конституційного права зарубіжних країн, який є логічним продовженням цього навчального посібника і дозволяє закріпити вивчені теоретичні положення на практиці.

Курс конституційного права зарубіжних країн має спеціалізований, політико-правовий характер, його вивчення є найважливішою умовою не тільки юридичної, а й загальнотеоретичної підготовки студентів, розширенню їх світоглядних уявлень.

Завданням навчальної дисципліни «Конституційне право зарубіжних країн» є професійна підготовка юристів, яка відповідає таким кваліфікаційно-нормативним вимогам: 

- знання: джерел конституційного права зарубіжних країн, сучасних особливостей конституцій, моделей конституційного правосуддя, елементів конституційно-правового статусу особистості, інститутів безпосередньої демократії, сучасних форм держави, конституційних моделей законодавчої і виконавчої влади, місцевого самоврядування, партійних систем, основ конституційного права Сполучених Штатів Америки, Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії, Французької Республіки, ФедеративноїРеспубліки Німеччини, Японської Держави та інших держав; 

- уміння: здійснювати пошук, систематизацію, обробку, використання інформації про конституційне будівництво в зарубіжних країнах, користуватися методиками вивчення і удосконалення законодавства; 

- навички: підготовка інформаційних оглядів і порівняльних таблиць за законодавством зарубіжних країн з метою удосконалення конституційно-правового регулювання в Україні.

Характеристики
Автор
Мішина Н.В., Міхальов В.О., Куранін В.О.
Издательство
ОЛДІ+
Тип издания
Учебник
Год издания
2019
Количество страниц
644
ISBN
978-966-289-289-5
Переплет
твердый
Язык
украинский
Вес
0.5 кг
Формат
145х200 мм
Тираж
300
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог