Хит продаж
Рекомендуем

Корпоративне право: навчальний посібник

(0)
Артикул: 15172

Смотреть содержание

Автор
Грудницька С.М., ещё 2
Издательство
Видавничий дім "АртЕк"
Год издания
2018
Переплет
твердый

Все характеристики

Аннотация

У навчальному посібнику розглядаються теоретичні правові проблеми нового для української правової дійсності нормативно-правового утворення - корпоративного права, а також актуальні питання діяльності корпоративних підприємств. У доступній формі викладено питання поняття та предмету... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
Нет в наличии
Узнайте первым, когда появится в наличии
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 45 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 80 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

У навчальному посібнику розглядаються теоретичні правові проблеми нового для української правової дійсності нормативно-правового утворення - корпоративного права, а також актуальні питання діяльності корпоративних підприємств.

У доступній формі викладено питання поняття та предмету корпоративного права, правового статусу корпоративних підприємств, корпоративних прав та обов’язків, корпоративного управління, правового регулювання майнових відносин в корпоративних підприємствах, особливостей вирішення корпоративних спорів та ін.

Навчальний посібник призначений для вивчення спеціального навчального курсу "Корпоративне право" студентами юридичних та економічних спеціальностей, а також для всіх тих, хто цікавиться питаннями правового регулювання корпоративних відносин.

До посібника включено перелік основних законодавчих і підзаконних нормативних актів, що регулюють відповідні відносини.

Предисловие

Динамічний розвиток корпоративних підприємств став новим феноменом соціально-економічної практики реформування економіки України. Цей процес вимагав нового правового підходу до осмислення ролі і місця цих учасників господарських відносин у системі суб’єктів господарювання, а також до правового регулювання їх діяльності. Це, в свою чергу, дало потужний імпульс для формування нового елемента в системі права України - корпоративного права, предметом регулювання якого стали корпоративні відносини.

Корпоративне законодавство, а також інструменти регулювання господарської діяльності корпоративних підприємств є одним із елементів реформування вітчизняної економіки, а також способів підвищення інвестиційної привабливості та економічного потенціалу України.

Корпоративні відносини в Україні розвиваються надзвичайно динамічно. Багато нових правових інститутів та конструкцій запроваджується сьогодні у вітчизняне корпоративне право у зв’язку з необхідністю адаптації законодавства України до права Європейського Союзу (незалежні директори, корпоративний договір, squeeze-out, sell-out, безвідклична довіреність та ін.). Не зважаючи на те, що на сьогоднішній день правова основа регулювання діяльності корпоративних підприємств уже сформувалась, вона далеко не завжди відповідає вимогам господарської практики.

На нашу думку, це пояснюється тим, що розвиток корпоративних відносин відбувається в стрімкому темпі, в результаті чого економіка випереджає право. Відтак, поява якісно нових економічних відносин поки не знаходить належного законодавчого закріплення. Відсутня єдність у розумінні процесів, які відбуваються у корпоративному секторі економіки, що породжує велику кількість теорій і гіпотез, які нерідко навіть суперечать одна одній. У зв’язку з цим виникає необхідність додаткового уточнення питань, які стосуються визначення основоположних понять корпоративного права, сутності корпоративних відносин, особливостей правового статусу корпоративних підприємств, корпоративного управління, вирішення корпоративних конфліктів та ін.

Головна мета запропонованого читачеві навчального посібника - у стислій та доступній для сприйняття формі подати базові знання з питань корпоративного права, а також показати можливість їх застосування у практичній діяльності.

Викладений теоретичний матеріал, рекомендована література, запитання для самоконтролю сприятимуть засвоєнню основних дефініцій та положень корпоративного права.

У даному навчальному посібнику викладені правові основи створення, діяльності і припинення корпоративних підприємств різних організаційно-правових форм, висвітлені особливості правового статусу інших учасників корпоративних відносин, специфіка корпоративного управління та формування майнової бази діяльності таких суб’єктів.

У запропонованому переробленому і доповненому виданні навчального посібника, виданого з урахуванням положень Господарського кодексу України, Законів України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», «Про акціонерні товариства», «Про кооперацію», інших нормативно-правових актів корпоративного законодавства, чинних станом на 1 серпня 2018 року, та практики їх застосування, враховано конструктивні зауваження і рекомендації щодо покращення його структури та змісту.

Колектив авторів навчального посібника сподівається, що викладений у ньому матеріал сприятиме розвитку корпоративного права в Україні. Автори вдячні за висловлені зауваження та пропозиції.

Посібник може бути рекомендований студентам, аспірантам, викладачам закладів вищої освіти, юристам-практикам, а також всім тим, хто цікавиться питаннями правового регулювання корпоративних відносин.

Характеристики
Автор
Грудницька С.М., Гарагонич О.В., Дорошенко Л.М.
Издательство
Видавничий дім "АртЕк"
Тип издания
Учебное пособие
Год издания
2018
Количество страниц
400
ISBN
978-617-7674-08-4
Переплет
твердый
Язык
украинский
Вес
0.5 кг
Формат
145х200 мм
Тираж
100
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог