Кримінальна психологія: навчальний посібник

(0)
Артикул: 13267
Кримінальна психологія: навчальний посібник

Смотреть содержание

Автор
Будіянський М.Ф.
Издательство
Фенікс
Год издания
2011
Переплет
мягкий

Все характеристики

Аннотация

Видання 3-є, доповнене Навчальний посібник розглядає та аналізує досягнення психологічної та криміналістичної науки в розкритті психологічних ознак особистості злочинця, механізмів правопорушення та визначає критерії припустимості застосування психологічних прийомів при розслідуванні... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
Нет в наличии
Узнайте первым, когда появится в наличии
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 65 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

Видання 3-є, доповнене

Навчальний посібник розглядає та аналізує досягнення психологічної та криміналістичної науки в розкритті психологічних ознак особистості злочинця, механізмів правопорушення та визначає критерії припустимості застосування психологічних прийомів при розслідуванні злочинів. У роботі також розглядаються психологічні механізми окремих процесуальних дій у судовому процесі, психологічне обгрунтування дій учасників судової діяльності.

Посібник розрахований на правознавців, психологів і працівників міліції та органів прокуратури та суду. 

Предисловие

Становлення державності в Україні, істотні політичні й економічні перетворення в житті нашого суспільства супроводжуються рядом негативних явищ, зокрема зростанням злочинності, у тому числі організованої та професійної. Цим пояснюється прийняття в останні роки правових актів, спрямованих на боротьбу з цим соціальним злом.

У цьому зв’язку потрібна подальша активна розробка ефективних методів, способів і засобів розкриття, розслідування злочинів, це є головним завданням криміналістики, її важливого розділу - криміналістичної тактики.

У багатьох роботах з криміналістики підкреслюється, що центральним поняттям криміналістичної тактики є поняття тактичного прийому.

У той самий час серед питань криміналістичної тактики найменше розробленою постає проблема тактичних прийомів, заснованих на даних психології. В юридичній літературі є лише одна монографія, присвячена цій проблемі, немає єдності вчених з питань про критерії припустимості психологічних прийомів при розслідуванні злочинів.

Психологічні прийоми є важливим засобом у розкритті злочинів. Тому їх вивчення, розробка - одне з найактуальніших завдань криміналістичної науки.

Необхідність вивчення особистості злочинця диктується, перш за зсе, потребами практики боротьби зі злочинністю.

Психологія досліджує механізм імунітету особистості в криміногенній ситуації й через пізнання його закономірностей розробляє рекомендації у сфері індивідуальної профілактики злочинності. У рамках кримінальної психології досліджуються психологічні особливості особистості злочинних груп.

В особливому розділі розглядаються психологічні аспекти необережної злочинності.

Одержало також своє відображення питання про критерії припустимості застосування психологічних прийомів у провадженні слідчих дій. У зв’язку з тим, що психологічні прийоми найбільше поширення і значення мають при провадженні таких слідчих дій, як допит, очна ставка й обшук, а також у зв’язку з тим, що при провадженні інших слідчих дій (огляд, пред’явлення для упізнання, відтворення обстановки й обставин події) в основному використовуються ті самі психологічні прийоми, що при допиті й обшуку, у посібнику пропонуються прийоми для застосовування при проведенні допиту очної ставки й обшуку.

Різні наукові дисципліни по-різному підходять до генезису правопорушень. Так, В.М. Кудрявцев пише: “Структура конкретного правопорушення може бути проаналізована з різних точок зору. Юридичний підхід характеризує його як вчинок, що складається з чотирьох елементів: об’єкта, об’єктивної й суб’єктивної сторони та суб’єкта. Для кримінології, соціології й психології більш продуктивний, І динамічний, генетичний підхід, що дозволяє вивчити поведінку людини в розвитку. З цієї точки зору конкретне правопорушення є процес, який розгортається як у просторі, так і в часі. Більш того, оскільки нас цікавлять причини правопорушень, необхідно враховувати не тільки самі дії, що утворюють заборонний законом вчинок, але й деякі попередні їм події. Таким чином, розкривається генезис протиправної поведінки, тобто її походження й розвиток”.

Далі В.М. Кудрявцев відмічає: “Процес формування особистості хоч і цікавить право і кримінологію, але, суворо кажучи, не є предметом їх вивчення, і це справа педагогіки, психології, соціології та інших наук про людину”.

Після виходу у світ праць Ч. Ломброзо, що є, по суті, початком вивчення особистості злочинця, у деяких країнах почали проводитися дослідження психологічних властивостей правопорушника, в яких вчені робили спробу знайти стрижневу причину злочинної поведінки. Незалежно від напрямів і шкіл вони прагнули зрозуміти, чому людина вчинила злочин, незважаючи на тягар встановленого покарання; чому не зупиняється, випробувавши його; чому чинить корисні злочини, не маючи деколи матеріальної нужди. Відповіді на ці питання вимагали діалектичного підходу до пізнання самого явища - злочинності, що в тих історичних умовах здійснити було навряд чи можливо, хоч деякі спроби здійснились вже тоді.

Судовий розгляд як стадія кримінального процесу випливає за і среднім слідством. У ході судового розгляду суд повинен у повинен у повному обсязі проаналізувати версію попереднього слідства, а також усі  можливі взаємозв’язки подій обставини справи. Крім того, суд може висунути по будь-якій кримінальній справі і власній версії. Діяльність суду будується на принципах:

- гласності;

- усності;

- безпосередності та безперервності процесу;

- при змагальності сторін.

Суддя повинен володіти певними психічними якостями, такими, як емоційна стійкість і здатність до конструктивної діяльності в екстреманьних умовах кримінального процесу, адже не секрет, що саме в судовому засіданні повторно відтворюються агресивність, злість і ненависть зацікавлених сторін. Суддя в такій ситуації повинен виявляти витримку, терпимість, а також здатність у необхідний момент скористатися своїми владними повноваженнями, якими його наділила держава. Уся діяльність суду повинна бути спрямована на встановлення істини в справі, прийняттю єдиного вірного, законного рішення по вироку.

Характеристики
Автор
Будіянський М.Ф.
Издательство
Фенікс
Год издания
2011
Количество страниц
382
ISBN
978-966-438-393-3
Переплет
мягкий
Язык
украинский
Вес
1 кг
Формат
145х200 мм
Тираж
500
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог