Кримінально-правова політика та убезпечення інформаційного суспільства в Україні

(0)
Артикул: 15215
Кримінально-правова політика та убезпечення інформаційного суспільства в Україні

Смотреть содержание

Автор
Савінова Н.А.
Издательство
Редакція журналу "Право України"
Год издания
2013
Переплет
мягкий

Все характеристики

Аннотация

У монографії на основі загальносвітових тенденцій розвитку глобального інформаційного суспільства і трансформації суспільних відносин проведено дослідження проблем праворозуміння і правового забезпечення українського сегменту глобального інформаційного суспільства. Висвітлено проблеми... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
Нет в наличии
Узнайте первым, когда появится в наличии
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 65 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

У монографії на основі загальносвітових тенденцій розвитку глобального інформаційного суспільства і трансформації суспільних відносин проведено дослідження проблем праворозуміння і правового забезпечення українського сегменту глобального інформаційного суспільства. Висвітлено проблеми становлення і розвитку кримінально-правової політики та убезпечення інформаційного суспільства в Україні.

Для юристів, соціологів, фахівців державних органів та органів місцевого самоврядування, представників закладів, установ, підприємств та організацій інформаційної сфери, експертів і вчених, науково-педагогічного складу, слухачів і студентів вищих навчальних закладів.

Предисловие

Перехід від XX до XXI століття ознаменувався переломом у світовому порядку: спочатку непомітно, потроху, а з часом безупинно і тотально на зміну постіндустріальній добі прийшло інформаційне суспільство.

Найбільш готовим для сприйняття його переваг у нашій державі виявилося громадянське суспільство, яке, використовуючи всі технічні можливості, занурилося у мережеві відносини всіх рівнів — від міжособистісних контактів у мережевих спільнотах та електронного листування до різного роду мережевих економічних структур. Пізніше мережеві спільноти були оцінені на державному рівні — почався розвиток напрямів, програм і концепцій, якими державні структури відносно повільно, але достатньо планомірно включалися в комунікаційні процеси в мережевих відносинах.

Безумовні переваги можливостей комунікацій в інформаційному суспільстві й ейфорія від небувалої швидкості здійснення безпосередніх та масових комунікацій тривалий час «затуманювали очі» державі при погляді на зворотній бік розвитку нових технологій комунікацій - на можливості появи новітньої злочинності та посилення ступеню загрози суспільним відносинам, які дедалі більше переходили в інформаційний простір, трансформації традиційної злочинності, що також посилювало ступінь її небезпечності.

Поряд із динамікою злочинів, спрямованих безпосередньо на комунікації та їх складові (хакінг, кардінг, банківське шахрайство та крадіжки баз даних), у інформаційному просторі почали виникати інші - нові і раніше нежиттєздатні діяння, спрямовані на комунікації, інформацію, ІКТ (інформаційно-комунікаційні технології) та свідомість.

Медійна сфера, і, зокрема, телебачення, вийшовши з-під тотального контролю закритої раніше держави, опанувало нові позиції: з державного «рупора» воно перетворилося на складову ринку, пропонуючи медійний продукт в залежності від попиту споживача або власного вибору. Аналогічна ситуація склалася і в рекламі, яка через неконтрольованість технологій, закладених у ній, має можливості впливу на споживача медіапродукту, до якого вона додається, без будь-якого врахування особливостей впливу її на свідомість такого споживача, антиконкурентне законодавство, формат медіапродукту тощо. 

У 2007 р. Україною був заявлений курс на розбудову інформаційного суспільства в державі. Такий крок був більше політичним, спрямованим на впорядкування відносин, які розвивалися у відкритому суспільстві на той момент безупинно вже багато років. Серед іншого у Законі України «Про основні засади розвитку в Україні інформаційного суспільства на 2007-2015 роки» зазначалося: «Одним з головних пріоритетів України є прагнення побудувати орієнтоване на інтереси людей, відкрите для всіх і спрямоване на розвиток інформаційне суспільство, в якому кожен міг би створювати і накопичувати інформацію та знання, мати до них вільний доступ, користуватися і обмінюватися ними, щоб надати можливість кожній людині повною мірою реалізувати свій потенціал, сприяючи суспільному і особистому розвиткові та підвищуючи якість життя».

У такому контексті сучасне кримінально-правове забезпечення розвитку в Україні інформаційного суспільства має приймати на себе одну з найважливіших функцій держави в такому середовищі - забезпечення засобами кримінального права безпеки суспільних відносин, які відбуваються з використанням комунікацій від суспільно небезпечних посягань.

Водночас, ресурси інформаційного суспільства - інформація, знання та ІКТ почали оцінюватися в Україні як предмети злочинів лише в окремих випадках і лише починаючи з 2000-х років, а свідомість людини, яка зазнає інформаційних впливів, або людська потреба спілкування, до цього часу не захищені від суспільно небезпечних посягань.

Вдосконалення кримінальної відповідальності за суспільно небезпечні діяння, які виникають або трансформуються в інформаційному суспільстві, потребує нових підходів та міжгалузевих досліджень у кожному випадку застосування такої. Кримінально-правове забезпечення являє собою запровадження та застосування кримінально-правових заходів, спрямованих на відтворення соціальної справедливості шляхом притягнення до кримінальної відповідальності осіб, що вчинили злочини, протидію злочинним посяганням та їх попередження. Таким чином, кримінально-правове забезпечення в цілому утворює правове поле дії кримінальної відповідальності, синтезує та нівелює її, спрямовує її реалізацію та може підвищувати її ефективність. Кримінально-правове забезпечення загалом спрямоване на створення умов безпеки - убезпечення суспільних відносин від суспільно небезпечних діянь.

Нові акценти та положення, якими має бути наділене сучасне убезпечення інформаційного суспільства засобами кримінального 

права (кримінально-правового забезпечення) у нашій державі, потребують особливої уваги з точки зору теорії права, правової політики та інформаційної безпеки держави та суспільства загалом.

Сучасна кримінально-правова політика та кримінально-правове забезпечення інформаційного суспільства в Україні мають приймати на себе одну з найважливіших функцій держави в такому середовищі - стратегічне спрямування і убезпечення засобами кримінального права безпеки суспільних відносин в державі, які відбуваються з використанням комунікацій, від суспільно небезпечних посягань у інформаційному просторі.

Характеристики
Автор
Савінова Н.А.
Издательство
Редакція журналу "Право України"
Тип издания
Монография
Год издания
2013
Количество страниц
289
ISBN
978-966-458-502-3
Переплет
мягкий
Язык
украинский
Вес
0.4 кг
Формат
145х200 мм
Тираж
300
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог