Методика вирішення юридичних задач (казусів): теоретичні та практичні аспекти

(0)
Артикул: 153174
Методика вирішення юридичних задач (казусів): теоретичні та практичні аспекти

Смотреть содержание

Автор
Мельник Р.С., ещё 4
Издательство
Видавничий дім "Гельветика"
Год издания
2020
Переплет
мягкий

Все характеристики

Аннотация

За заг. редакцією доктора юридичних наук, професора  Мельника Романа.  У навчальному посібнику викладено основи методики вирішення задач (казусів), яка відіграє провідну роль у юридичній освіті Німеччини та низки інших країн, забезпечуючи практичну спрямованість юридичної... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
Нет в наличии
Узнайте первым, когда появится в наличии
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 65 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

За заг. редакцією доктора юридичних наук, професора  Мельника Романа. 

У навчальному посібнику викладено основи методики вирішення задач (казусів), яка відіграє провідну роль у юридичній освіті Німеччини та низки інших країн, забезпечуючи практичну спрямованість юридичної освіти. 

Читачу пропонується комплексне висвітлення усіх значущих аспектів застосування методики вирішення казусів у вищій юридичній освіті - від теоретичних засад цієї методики до прикладних питань організації впровадження її у навчальний процес.

Видання є першим в Україні практичним керівництвом з повноцінного запровадження методики вирішення казусів як основоположної методики викладання правничих дисциплін.

Навчальний посібник розрахований як на викладачів, які бажають застосовувати сучасні практично орієнтовані методики викладання права, так і на здобувачів юридичної освіти. Він може бути корисний також суддям та адвокатам.

Предисловие

Реформування юридичної освіти в Україні розглядають як необхідну складову утвердження верховенства права в усіх галузях і сферах суспільного життя. Це цілком справедливо, адже випускники закладів вищої освіти юридичного профілю (правничих шкіл) стають суддями, прокурорами, адвокатами, обіймають посади державної службі тощо, тобто, безпосередньо формують профіль України як правової держави.

Проблемою, яка потребує вирішення в результаті реформи, є невідповідність змісту юридичної освіти і якості підготовки в правничих школах сучасним вимогам ринку праці та викликам, що стоять перед сучасним демократичним суспільством, глобальним тенденціям розвитку та завданням професійної діяльності правників у різних сферах діяльності (проєкт Концепції розвитку юридичної освіти, Міністерство освіти і науки України, 2019).

Юридична (правнича) професія – це професія, що передбачає діяльність із застосування права. Відповідно, ключову роль у юридичній освіті повинні відігравати методики, максимально спрямовані на розвиток у здобувачів цієї освіти навичок практичного правозастосування. У процесі навчання студентам необхідно опанувати універсальний інструментарій, за допомогою якого на практиці можна буде вирішити будь-який правовий спір. Зокрема, й на основі невідомого раніше законодавства (це актуально для нашої держави, де законодавство розвивається стрімко і переважно екстенсивним шляхом). Очевидно, що традиційний для України абстрактно-описовий спосіб викладання права не дає студентам змоги підготуватися до практичної юридичної діяльності.

Величезну допомогу в цьому плані може надати досвід/Німеччини, де упродовж багатьох десятиліть відшліфовувалася методика вирішення юридичних задач (казусів). Ця методика лежить в основі як поточного навчання студентів-правників, так і Першого та Другого державних іспитів, складання яких є умовою допуску до правничої професії. Крім німецькомовних країн, методика вирішення казусів активно практикується також в інших країнах.

Німецька методика вирішення казусів в Україні відома. Так, у 2014 р. юридичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка за фінансування та активної підтримки Федерального міністерства освіти і наукових досліджень Федеративної Республіки Німеччина організував міжнародну наукову конференцію «Європеїзація української юридичної освіти: німецько-український досвід Німецько-український правознавчий діалог», за результатами якої видано Білу книгу з реформування української юридичної освіти1. У 2015 р. в Університеті Ґеттінґена було проведено українсько-німецький семінар, де тривала дискусія щодо процесу рецепції українськими факультетами Білої книги, а також стосовно перших успіхів та перешкод в освітній реформі. Відбулися й численні інші заходи (школи, семінари, воркшопи) за участю німецьких та українських колег, які засвідчили значний інтерес вітчизняної викладацької спільноти до німецького досвіду викладання права. У 2016 р. у світ вийшло 2-е видання навчального посібника Райнголда Циппеліуса «Методика правозастосування»2. У 2019 р. побачив світ навчальний посібник «Німецька методика права», співавторами якого виступили професор юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Р.С. Мельник та колеги з Дюссельдорфського університету імені Генріха Гейне3.

Пропонований вашій увазі навчальний посібник, безумовно, спирається на більш ранні видання з відповідної проблематики,однак має й істотні особливості. Українському читачу вперше пропонується комплексне висвітлення усіх значущих аспектів застосування методики вирішення казусів у вищій юридичній освіті - від теоретичних засад цієї методики до прикладних питань організації впровадження її у навчальний процес. При цьому автори навчального посібника не обмежуються інформуванням читача про німецький досвід, а натомість зосереджуються на «приведенні» зазначеного досвіду до вітчизняних правових і освітніх реалій. Таким чином, унікальність цього видання полягає у тому, що воно є першим в Україні практичним керівництвом з повноцінного запровадження методики вирішення юридичних задач (казусів) як основоположної методики викладання правничих дисциплін.

Тимчасом як у Німеччині навчальні видання з методики вирішення задач орієнтовані переважно на студентів, яким необхідно опанувати таку методику, цей навчальний посібник адресований насамперед викладачам права, які бажають брати активну персональну участь у реформуванні юридичної освіти в Україні, та керівникам правничих шкіл. Разом із тим видання буде корисне й студентам, а також законотворцям, суддям, адвокатам та іншим особам, які вже здійснюють правничу професійну діяльність.

Характеристики
Автор
Мельник Р.С., Лукач І.В., Шлоєр Б.П., Поєдинок В., Косілова О.
Издательство
Видавничий дім "Гельветика"
Тип издания
Научное издание
Год издания
2020
Количество страниц
160
ISBN
978-966-916-995-2
Переплет
мягкий
Язык
украинский
Вес
0.3 кг
Формат
145х200 мм
Тираж
300
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог