Національна поліція України: організаційно-правове забезпечення діяльності

(0)
Артикул: 15220
Національна поліція України: організаційно-правове забезпечення діяльності

Смотреть содержание

Автор
Пєтков С.В., ещё 13
Издательство
ЦУЛ
Год издания
2019
Переплет
мягкий

Все характеристики

Аннотация

У посібнику, який представлений у формі питання-відповідь, на основі Конституції України, Кримінального процесуального кодексу України, інших вітчизняних нормативно-правових актів компактно викладено навчальний матеріал навчальної дисципліни "Особливі порядки кримінального провадження". ... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
Нет в наличии
Узнайте первым, когда появится в наличии
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 65 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

У посібнику, який представлений у формі питання-відповідь, на основі Конституції України, Кримінального процесуального кодексу України, інших вітчизняних нормативно-правових актів компактно викладено навчальний матеріал навчальної дисципліни "Особливі порядки кримінального провадження". 

Видання розраховане на здобувачів ступеня вищої освіти, науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти юридичного профілю, може бути корисним у практичній роботі працівників органів досудового розслідування, прокуратури та суду

Предисловие

Кризова ситуація, що наразі виникла в Україні, спровокувала зростання порушень публічного порядку на вулицях міст та сіл. Старими методами вже не вдається стабілізувати ситуацію. Вже сьогодні ми маємо правоохоронну структуру нового формату - поліцію, яка є наступницею патрульно-постової служби. Проте, законодавство, що дісталось нам у спадок ще з часів адміністративно-командної системи: «Кодекс про адміністративні правопорушення», «Статут патрульно-постової служби», тощо – не в змозі задовольнити вимоги по забезпеченню публічного порядку, як правоохоронних органів нового формату, так і суспільства.

Проведення довгострокової Антитерористичної, а на сьогодні Операції Об’єднаних Сил на Сході країни вносить свої корективи в механізм забезпечення публічного порядку. Сьогодні, на перший план роботи правоохоронних органів, повинна ставитися задача можливості застосування швидкого реагування та акцент на попередження можливих правопорушень. Функції правоохоронних органів по забезпеченню публічного порядку мають бути чітко відпрацьовані, та закріплені на нормативному та правозастосовному рівні. Будь-які неузгодженості в роботі правоохоронних органів по забезпеченню публічного порядку – колізії, пробіли, тощо - автоматично породжують порушення режиму законності та спричиняють негативні наслідки для дотримання прав і свобод людини.

Враховуючи зростання напруги в суспільстві, погіршення в цілому криміногенної ситуації в державі, збільшення кількості порушень, саме в частині публічного порядку - потребує термінового оновлення нормативно-правове забезпечення в діяльності національної поліції з охорони публічного порядку, що, в свою чергу, упередить негативний вплив на внутрішню ситуацію в країні, та не допустить погіршення міжнародного іміджу України.

Чи не найголовнішою умовою інтеграції України в Європейське співтовариство було і залишається приведення національного законодавства до рівня міжнародних стандартів. Зменшення корупції в системі правоохоронних органів, підвищення захисту прав і законних інтересів громадян, гуманізація примусово-каральної діяльності держави, та зменшення адміністративної репресії - це є вимоги міжнародної спільноти, та прагнення українського суспільства.

Правила та норми поведінки, які на сьогодні встановлені чисельною кількістю нормативно-правових актів різних рівнів, а саме: «Правила пожежної безпеки», «Положення про порядок організації та проведення масових заходів», Закон України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення», тощо, через свою кількість та розпорошеність норм породжують колізії та труднощі в їх ефективному застосуванні. Саме тому, приведення правил поведінки у суспільстві та основ відповідальності за їх порушення до єдиного стандарту, закріпленого в одному нормативно-правовому акті, значно підвищить попередження, ефективність охорони та підтримання публічного порядку.

В українському законодавстві, для забезпечення суспільної безпеки та громадського порядку існує безліч правил та норм поведінки, які встановлені чисельними розрізненими нормативноправовими актами – «Правила пожежної безпеки», «Положення про порядок організації та проведення масових заходів», Закон України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» та інші, які через свою чисельність та розпорошеність деліктних норм породжує колізії та труднощі в їх ефективному застосуванні.

Тож приведення правил поведінки у суспільстві та основ відповідальності за їх порушення до єдиного стандарту, закріпленого в одному нормативно-правовому акті, значно підвищить ефективність забезпечення публічного порядку. Виходом з цього є прийняття Закону України «Про публічний порядок», що сприятиме подальшому розвиткові українського законодавства у напрямі адміністративних принципів захисту прав та свобод людини і громадянина, у відповідності до світових стандартів, та виховання громадян у дусі поваги до права закону і держави. Позасудовий розгляд справ про порушення публічного порядку сприятиме зменшенню навантаження на слідчі підрозділи Національної поліції та суди України. Вдосконалення законодавства щодо забезпечення публічного порядку сприятиме поліпшенню публічного порядку та організації діяльності Національної поліції України і відповідно захисту прав людини та громадянина.

Відтак, для оптимізації чинного законодавства України, та приведення його до міжнародних стандартів, вкрай необхідно вдосконалити законодавство України в сфері публічного порядку, що сприятиме адміністративним принципам захисту прав та свобод людини і громадянина, у відповідності до світових стандартів, та виховання громадян у дусі поваги до права Закону і Держави.

Незважаючи на актуальність цієї проблематики, монографічні дослідження адміністративно-правового напрямку, щодо регулювання діяльності підрозділів Національної поліції України потребують постійного наукового супроводу, тому є нагальна потреба в дослідженні сучасного стану адміністративно-правового регулювання діяльності Національної поліції України, особливостей елементів цього механізму, а також у розробленні науково обґрунтованих пропозицій щодо удосконалення адміністративно-правового регулювання діяльності Національної поліції України.

Характеристики
Автор
Пєтков С.В., Дрозд О.Ю., Бесчастний В.М., Алієв Р.В., Делія В.М., Іванов І.В., Іляшко О.О., Коломоєць О.Д., Коміссаров С.А., Михайлов Р.І., Могілевський Л.В., Панченко М.А., Фоменко А.Є., Юнін О.С.
Издательство
ЦУЛ
Тип издания
Учебник
Иллюстрации
нет
Год издания
2019
Количество страниц
360
ISBN
978-617-673-850-3
Переплет
мягкий
Язык
украинский
Вес
0.3 кг
Формат
145х200 мм
Тираж
100
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог