Погашення вимог кредиторів у процедурі банкрутства: теорія і практика

(0)
Артикул: 153597

Смотреть содержание

Автор
Грабован Л.І.
Издательство
Фенікс
Год издания
2018
Переплет
твердый

Все характеристики

Аннотация

У монографії досліджено проблеми організації конкурсного процесу та розгляду справ про банкрутство. Розглянуті організаційно-правові засади, порядок та способи погашення вимог кредиторів в процедурі банкрутства. На основі узагальнення практики господарських судів окреслені особливості... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
Нет в наличии
Узнайте первым, когда появится в наличии
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 65 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

У монографії досліджено проблеми організації конкурсного процесу та розгляду справ про банкрутство. Розглянуті організаційно-правові засади, порядок та способи погашення вимог кредиторів в процедурі банкрутства. На основі узагальнення практики господарських судів окреслені особливості застосування способів погашення вимог кредиторів на різних стадіях процедури банкрутства та зроблені пропозиції до законодавства

Видання розраховане на науковців, викладачів, студентів юридичних вузів, суддів господарських судів, арбітражних керуючих, юристів, економістів, а також усіх, хто цікавиться сучасним станом конкурсного провадження в Україні.

Предисловие

Інститут банкрутства (неспроможності) - один з найбільш многозначних у системі права, адже в його рамках не лише розв’язується суто правовий конфлікт між інтересами боржника та його кредиторів, але й відбуваються прогресивні соціально-економічні зміни, які звільнюють простір для розвитку ефективного товарного виробництва.

Сучасні економічні потреби стимулювання інвестиційної активності вимагають ефективного правового регулювання механізму неспроможності та використання пропонованих ним судових процедур з метою створення умов для максимального та оперативного погашення вимог кредиторів.

Питання повернення боргів актуальні завжди - як для боржників, так і для кредиторів. Ця проблема постійно турбує законодавців, представників органів влади і управління, науковців, суддів, арбітражних керуючих, підприємців та громадян. Доволі гострим воно є і на даному етапі економічного розвитку нашої держави, адже останнім часом зберігається тенденція до закриття бізнесу та ухилення від реальної виплати заборгованості через процедуру банкрутства, що підтверджує як судова практика, так і поважні міжнародні установи. Зокрема, у щорічному рейтингу легкості ведення бізнесу від Світового банку «Ооііщ Ви$іпе58-20 1 6» Україна посідає лише 83 місце, при цьому процедура вирішення неплатоспроможності є найгіршою його складовою - 141 місце зі 160. В Україні в середньому лише 8 % коштів повертається кредиторам проти 90% у Фінляндії, а ефективність законодавчого захисту кредиторів є низькою.

Таким чином, Закон про банкрутство має тяжіти до побудови співробітництва між кредиторами та боржником, яке має базуватись на досягненні первісної і основної мети провадження - забезпечити максимальне задоволення вимог кредиторів.

Ця обставина зумовлює необхідність встановлення у Законі України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» чіткого механізму забезпечення задоволення правомірних кредиторських вимог: сукупності правових приписів щодо організації порядку виявлення кредиторів, встановлення обсягу їх вимог, виявлення активів боржника та акумулювання коштів для здійснення розрахунків, визначення умов та способів припинення зобов’язань на різних стадіях судового провадження тощо. Складність відповідного врегулювання посилює і пошук та закріплення оптимального арсеналу правових засобів, які одночасно забезпечуватимуть і дотримання балансу інтересів кредиторів та боржника, і сприятимуть погашенню заборгованості між ними.

Переконання у необхідності науково-теоретичної розробки проблем розгляду справ про банкрутство, важливості організації конкурсного процесу для економіки країни обумовило необхідність узагальнення результатів дослідження. Задля цього було опрацьовано значний обсяг наукових джерел, законодавчих актів та судової практики. Поєднання практичних та теоретичних висновків обумовлено в значній мірі власним досвідом розгляду справ про банкрутство.

Якість законодавчого забезпечення розгляду цих справ зумовлено можливістю їх ефективного застосування на практиці. Тому в монографії поєднується два аспекти: науково-теоретичний та практичний. "

В монографії досліджено організаційно-правові основи погашення вимог кредиторів, умови та способи відповідного задоволення кредиторів на різних стадіях процесу. Особливу увагу приділено погашенню вимог кредиторів при банкрутстві публічних підприємств (комунальної та державної власності) та підприємств, які ліквідуються власником.

Сподіваюсь, що монографія буде корисна усім хто цікавиться проблемами конкурсного права, що висновки та пропозиції можуть бути використані у законодавчій діяльності для удосконалення законодавства про банкрутство, судовій практиці, в навчальному процесі та у практичній діяльності юристів.

Характеристики
Автор
Грабован Л.І.
Издательство
Фенікс
Год издания
2018
Количество страниц
308
ISBN
978-966-928-298-9
Переплет
твердый
Язык
украинский
Вес
0.5 кг
Формат
145х200 мм
Тираж
300
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог