Рекомендуем

Право інтелектуальної власності. Підручник

(0)
Артикул: 15411

Смотреть содержание

Автор
Булеца С.Б., ещё 1
Издательство
ТОВ "РІК-У"
Год издания
2019
Переплет
твердый

Все характеристики

Аннотация

Підручник розкриває зміст основних інститутів права інтелектуальної власності (авторського права та суміжних прав, патентного права, засобів індивідуалізації учасників цивільного обороту, товарів і послуг, нетрадиційних результатів інтелектуальної діяльності); містить аналіз міжнародних... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
Нет в наличии
Узнайте первым, когда появится в наличии
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 65 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

Підручник розкриває зміст основних інститутів права інтелектуальної власності (авторського права та суміжних прав, патентного права, засобів індивідуалізації учасників цивільного обороту, товарів і послуг, нетрадиційних результатів інтелектуальної діяльності); містить аналіз міжнародних документів, національного законодавства, законодавства країн Європейського Союзу та судової практики.

Видання буде цікавим та корисним для студентів, аспірантів, викладачів, юристів-практиків, а також для всіх, хто цікавиться сферою інтелектуальної власності.

Предисловие

Інтелектуальна діяльність була і є одним із найважливіших аспектів людського життя, адже саме вона дає нам можливість реалізувати свої здібності, розкрити таланти та втілити нові ідеї. А в сучасних умовах результати такої діяльності виступають ще й товаром, який приносить дохід своєму творцеві. На сьогоднішній день інтелектуальна власність є одним із ключових активів, оскільки у висококонкурентному середовищі успішний бізнес функціонує за рахунок використання інновацій не тільки у технологіях, дизайні та конструкціях, але й у креативних рішеннях, організації бізнесу, управлінні виробництвом. При цьому необхідною умовою є надійна правова охорона результатів інтелектуальної, творчої діяльності на потенційних ринках. Ратифікувавши 16 вересня 2014 р. «Угоду про асоціацію між Україною, з одного боку, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з Атомної Енергії та їхніми державами-членами, з іншого боку» (далі Угода про асоціацію), Україна взяла на себе обов’язок забезпечити ефективний рівень захисту прав інтелектуальної власності, а також спростити умови комерціалізації результатів інтелектуальної, творчої діяльності на своїй території.

Адже на шляху до Європейського Союзу важливою є не лише гармонізація законодавства, але й інтеграція в економічній сфері. Рейтинг України у світовій економіці залежатиме, крім інших чинників, від рівня інноваційного розвитку країни.

Сучасна Україна має не тільки величезний інтелектуальний потенціал, але й необхідну правову базу, що відповідає сучасним світовим стандартам. В той же час Глава 9 Угоди про асоціацію містить положення директив та регламентів Європейського Союзу щодо різних аспектів охорони прав інтелектуальної власності, відмінних від окремих положень українського законодавства, що спричиняє низку колізій та створює певну правову невизначеність. Робота над їх усуненням є для України однією із першочергових, адже максимальна гармонізація законодавства у сфері інтелектуальної власності підвищить ступінь захищеності винахідників, вчених, письменників, художників, композиторів, виконавців, продюсерів, виробників, раціоналізаторів, селекціонерів, а також збільшить шанси на залучення іноземних інвестицій. Належна охорона інтелектуальної власності принесе користь також і споживачам, і суспільству в цілому: сприятиме створенню інноваційних конкурентоздатних товарів і послуг, зміцненню довіри споживачів, а також більш ефективному захисту від плагіату, підробок та піратських товарів.

Ми всі усвідомлюємо, що сучасний світ - це, перш за все, світ нових технологій, свіжих ідей та нестандартних рішень. За останній рік Україна піднялася на сім позицій у глобальному рейтингу інновацій. Разом з тим ми часто зустрічаємося з необізнаністю щодо питань інтелектуальної власності як серед пересічних громадян (яких, до прикладу, дивує факт, що за музику, яка звучить у кав’ярні, ресторані чи магазині, потрібно платити), так і серед винахідників, виробників, учених, педагогів та дизайнерів (які часто не знають, як захистити свої права на створені об’єкти). Актуальною проблемою для нашої держави залишаються також масові порушення у сфері інтелектуальної власноті. Так, Міжнародний альянс інтелектуальної власності (ІІРА) у звіті за 2018 рік включив Україну у 12 держав, які найчастіше порушують права інтелектуальної власності, а за даними Property Rights Alliance у 2018 році за індексом захисту прав інтелектуальної власності IPRI Україна посіла 110 місце серед 125 держав.

Головна мета запропонованого підручника - у доступній формі ознайомити читача з основними поняттями та інститутами права інтелектуальної власності та дати відповіді на найбільш поширені запитання: що таке інтелектуальна власність? Які результати інтелектуальної, творчої діяльності одержують правову охорону? Яка процедура оформлення прав на створені об’єкти? Хто може бути творцем об’єкта інтелектуальної власності? Якими правами наділяє творців чинне законодавство? Як ефективно захистити від порушень права інтелектуальної власності? Як законно використовувати результати чужої інтелектуальної, творчої діяльності? Які особливості правового регулювання інтелектуальної власності в країнах Європейського Союзу? А також на багато інших.

Підручник «Право інтелектуальної власності» стане у нагоді як студентам та аспірантам, які навчаються за спеціальністю «Право», так і викладачам, юристам-практикам, а також усім, хто цікавиться проблемами інтелектуальної власності, оскільки він містить аналіз як міжнародних документів та національних нормативно-правових актів стосовно усіх об’єктів інтелектуальної власності, так і наукових праць та актуальних матеріалів судової практики.

Характеристики
Автор
Булеца С.Б., Чепис О.І.
Издательство
ТОВ "РІК-У"
Тип издания
Учебник
Год издания
2019
Количество страниц
488
ISBN
978-617-7692-23-1
Переплет
твердый
Язык
украинский
Вес
0.6 кг
Формат
145х200 мм
Тираж
150
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог