Рекомендуем

Процесуальне становище потерпілого під час досудового розслідування

(0)
Артикул: 13601

Смотреть содержание

Автор
Демура М. І.
Издательство
Право
Год издания
2018
Переплет
твердый

Все характеристики

Аннотация

У монографії досліджено процесуальне становище потерпілого. Надано авторське визначення понять «потерпілий – фізична особа» та «потерпілий – юридична особа». Розглянуто процесуальні права потерпілого, виявлено недоліки їх правової регламентації та запропоновано шляхи їх усунення.... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
Нет в наличии
Узнайте первым, когда появится в наличии
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 45 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 80 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

У монографії досліджено процесуальне становище потерпілого.

Надано авторське визначення понять «потерпілий – фізична особа» та «потерпілий – юридична особа».

Розглянуто процесуальні права потерпілого, виявлено недоліки їх правової регламентації та запропоновано шляхи їх усунення.

Сформульовано низку пропозицій, спрямованих на вдосконалення процесуального становища потерпілого в особливих порядках кримінального провадження (провадження у формі приватного обвинувачення та провадження на підставі угоди про примирення).

Проаналізовано основні кримінальні процесуальні способи відшкодування шкоди потерпілому, такі як цивільний позов та кримінальна процесуальна реституція, розкрито зміст кримінальних процесуальних засобів відшкодування шкоди потерпілим.

Для науковців, викладачів, практичних працівників, студентів закладів вищої освіти. 

Предисловие

Захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження є одними із першочергових завдань кримінального провадження, визначених в ст. 2 КПК. Реалізація вказаних завдань, поза всяким сумнівом, була б неможливою без створення дієвого кримінального процесуального механізму забезпечення прав потерпілих. Незважаючи на те, що чинне кримінальне процесуальне законодавство містить концептуально нові положення (порівняно з КПК 1960 р.), воно потребує подальшого вдосконалення в частині регулювання процесуального становища потерпілого. Вивчення правозастосовної практики підтверджує наявність певних проблем із забезпеченням прав та інтересів потерпілого на стадії досудового розслідування. Зокрема, норми КПК не в повній мірі відповідають міжнародним стандартам захисту прав потерпілого; потребують уточнення передумови набуття особою процесуального становища потерпілого, а також система гарантій прав потерпілого під час укладення угоди про примирення і при пред’явленні ним цивільного позову тощо.

Питання визначення процесуального становища потерпілого в кримінальному провадженні неодноразово перебували у центрі уваги таких відомих процесуалістів, як Ю. П. Аленін, С. А. Альперт, В. П. Бож’єв, В. Г. Буткевич, Л. В. Брусніцин, М. І. Гошовський, Ю. М. Грошевий, К. Ф. Гуценко, С. В. Давиденко, Т. М. Добровольська, П. С. Елькінд, З. З. Зінатуллін, Х. Р. Кахнич, Л. Д. Кокорєв, В. М. Кудрявцев, О. П. Кучинська, О. М. Ларін, П. А. Лупинська, В. Т. Маляренко, О. Г. Мазалов, Л. Л. Нескороджена, В. Т. Нор, І. Л. Петрухін, Т. І. Присяжнюк, В. Я. Понарін, В. М. Савицький, М. С. Строгович, І. А. Тітко, Н. Б. Федорчук та ін.

Водночас слід відзначити, що більшість наукових праць, які стосуються теми дослідження, було виконано під час дії КПК 1960 р., що певною мірою знижує їх актуальність та значущість у сучасних умовах. Ефективне застосування положень КПК неможливе без модернізації класичних та вироблення нових доктринальних підходів, а також без належного врахування міжнародних стандартів та зарубіжного досвіду. Усе це зумовило актуальність наукового дослідження, присвяченого вивченню процесуального становища потерпілого під час досудового розслідування, визначило основні його напрями.

На завершення, хотілось би висловити слова щирої вдячності своєму науковому керівникові кандидату юридичних наук, доценту, доценту кафедри кримінального процесу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Володимиру Івановичу Мариніву – за спрямування творчого пошуку, всебічну допомогу та підтримку при написанні цієї роботи. За час написання цієї роботи Ви стали справжнім Вчителем для мене.

Окремі слова вдячності хотілось би висловити колективам кафедр кримінального процесу і кримінального процесу та оперативно-розшукової діяльності Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого за цінні поради та допомогу у написанні цієї роботи.

Автор щиро вдячна за доброзичливе ставлення та конструктивні зауваження вельмишановним рецензентам монографії - доктору юридичних наук, професору, професору кафедри правосуддя Київського Національного Університету імені Тараса Шевченка, Заслуженому діячу науки і техніки України, Члену-кореспонденту Національної академії правових наук України Миколі Єгоровичу Шумилі, та судді Касаційного кримінального суду Верховного суду, кандидату юридичних, професору Володимиру Володимировичу Королю.

Вважаю приємним обов’язком подякувати своїй дорогій родині за підтримку протягом всього часу написання цієї роботи, а також дружні поради, терпіння та розуміння. Без вашої допомоги ця робота навряд чи побачила б світ.

Характеристики
Автор
Демура М. І.
Издательство
Право
Тип издания
Монография
Год издания
2018
Количество страниц
224
ISBN
978‑966‑937‑436-3
Переплет
твердый
Язык
украинский
Вес
0.5 кг
Тираж
100
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог