Провадження у справах з податкових спорів в адміністративному судочинстві

(0)
Артикул: 153670
Провадження у справах з податкових спорів в адміністративному судочинстві

Смотреть содержание

Автор
Малярчук І.А.
Издательство
Фенікс
Год издания
2018
Переплет
твердый

Все характеристики

Аннотация

Монографія присвячена комплексному дослідженню проблематики податкового спору з підстав його виникнення до оскарження та перегляду судового рішення. Визначено особливості порушення справи з податкових спорів в адміністративному судочинстві, розглянуто доказову базу окремих видів податкових... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
Нет в наличии
Узнайте первым, когда появится в наличии
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 65 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

Монографія присвячена комплексному дослідженню проблематики податкового спору з підстав його виникнення до оскарження та перегляду судового рішення. Визначено особливості порушення справи з податкових спорів в адміністративному судочинстві, розглянуто доказову базу окремих видів податкових спорів, розкрито специфіку розгляду податкових спорів на стадії судового розгляду справи. Здійснено аналіз узагальнення судової практики в зазначеній сфері та на цій основі зроблено висновки щодо основних тенденцій розгляду податкових спорів в адміністративному судочинстві.

Розраховано для студентів, аспірантів, викладачів юридичних та інших навчальних закладів, наукових і практичних працівників.

Предисловие

Становлення України як правової держави потребує ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичної особи, прав та інтересів юридичної особи в усіх сферах суспільного життя. Важливим напрямом такого захисту є охорона та захист платників податків, які відбуваються як у порядку адміністративного оскарження, так і в порядку адміністративного судочинства. Особливість провадження у справах з податкових спорів в адміністративному судочинстві полягає в тому, що воно має, з одного боку, загальні ознаки, характерні для адміністративно-судових проваджень, а з іншого - специфічні, зумовлені предметом податкового спору та суспільними відносинами, які виникають у сфері оподаткування.

Зазначену проблематику активно вивчають українські (О. Білик, Я. Греца, О. Гетманець С. Зицик, М. Кучерявенко, В. Лазо, А. Монаєнко, О. Покатаєва, В. Сьоміна, Ю. Турянський, Є. Усенко, О. Федорчук, В. Черкес та ін.) та зарубіжні (А. Зеленцов, Є. Лупарєв, С. Миронова, М. Нікіфоров, І. Цвєтков) фахівці. В їхніх працях проаналізовано правовий статус платника податків, контролюючого органу; правове регулювання виникнення, зміни й припинення податкового обов’язку; правові основи захисту прав і законних інтересів платників податків в адміністративному порядку; захист прав, свобод та інтересів громадян в адміністративному суді першої інстанції; адміністративно-правові заходи забезпечення прав платника податків; правове регулювання процедур вирішення податкових спорів.

Проте особливості розгляду судових справ з податкових спорів ще не стали предметом комплексного вивчення науковцями. Урахування цієї специфіки дасть змогу виробити рекомендації щодо вдосконалення судової практики з розгляду зазначених справ, українського податкового законодавства, захисту прав та інтересів особи у вказаній сфері.

Метою монографічного дослідження є комплексний теоретико-пра-вовий аналіз правової природи податкового спору й розробка пропозицій щодо вдосконалення провадження у справах з податкових спорів в адміністративному судочинстві України.

Для досягнення зазначеної мети поставлено такі завдання: 

 • здійснити науково-теоретичне дослідження сутності правового спору та визначити на цій методологічній основі особливості податкового спору, його класифікацію, сторони, поняття «платник податків»; 
 • з’ясувати поняття та ознаки, специфічні риси, стадії й учасників адміністративного провадження; 
 • проаналізувати та визначити особливості порушення справи з податкових спорів в адміністративному судочинстві; 
 • розкрити специфіку розгляду податкових спорів на стадії судового розгляду справи; 
 • визначити особливості перегляду та оскарження судових рішень з податкових спорів; 
 • запропонувати шляхи вдосконалення судової практики у справах з податкових спорів.

Об’єкт дослідження - суспільні відносини, що виникають під час розгляду податкових спорів у порядку адміністративного судочинства.

Предмет дослідження - провадження у справах з податкових спорів в адміністративному судочинстві України.

У ході дослідження використано такі методи: системний - для комплексного дослідження податкових спорів в адміністративному порядку та в адміністративному судочинстві (підрозділи 1.2, 2.2); формально-логічний - для оцінювання правових положень і конструкцій з урахуванням їхньої сталості, визначеності, послідовності, обґрунтованості; поглиблення понятійного апарату (підрозділ 1.1); логіко-семантич-ний, порівняння, аналізу й синтезу - для визначення правового статусу платників податків та контролюючого органу, сутності апеляційного й касаційного провадження (підрозділи 2.1, 3.1); структурно-логічний, порівняльно-правовий - для визначення шляхів удосконалення вирішення податкових спорів в адміністративному судочинстві (підрозділи 3.2); статистичний - для встановлення кількісних показників щодо розгляду адміністративними судами податкових спорів; контент-аналі-зу та герменевтики - для виявлення правової спрямованості прийнятих нормативно-правових актів. Крім того, використано діалектико-мате-ріалістичний та структурно-функціональний методи, класифікації та спеціальні методи наукового пізнання.

Нормативну базу дослідження становлять Конституція України, Кодекс адміністративного судочинства України (далі - КАС України), Податковий кодекс України (далі — ПК України), чинні законодавчі та інші нормативні акти (постанови, оглядові та інформаційні листи Вищогоадміністративного суду України (далі - ВАС України)), матеріальні й процесуальні норми яких регулюють правовідносини щодо розгляду справ з податкових спорів.

Інформаційну та емпіричну базу дослідження становить судова практика ВАС України з податкових питань, аналіз стану здійснення судочинства, аналітичні довідки апеляційних адміністративних судів, зокрема Житомирського та Харківського; узагальнення та аналіз судової практики щодо адміністрування податків на прибуток підприємств, узагальнення практики розгляду й вирішення спорів за позовами юридичних осіб із контролюючими органами; узагальнення судової практики з розгляду та вирішення адміністративних справ за поданням контролюючих органів; інформація щодо судової практики розв’язання апеляційними адміністративними судами спорів, пов’язаних із застосуванням податкового законодавства; аналіз судової практики у справах з податкових спорів в адміністративному судочинстві України за позовами платників податків до контролюючих органів про оскарження рішень.

Характеристики
Автор
Малярчук І.А.
Издательство
Фенікс
Год издания
2018
Количество страниц
176
ISBN
978-966-928-574-4
Переплет
твердый
Язык
украинский
Вес
0.5 кг
Формат
145х200 мм
Тираж
300
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог