Рекомендуем

Альтернативне вирішення цивільно-правових спорів

(0)
Артикул: 153775

Смотреть содержание

Автор
Голубєва Н.Ю.
Издательство
Фенікс
Год издания
2021
Переплет
твердый

Все характеристики

Аннотация

Підручник підготовлено з урахуванням останніх наукових розробок, відповідних положень Конституції України, міжнародних договорів, законів України, підзаконних нормативно-правових актів.  Надається аналіз рішень Верховного Суду, приклади із судової практики. Підручник стане в... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
В наличии
690 грн.
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
ПонедельникОтправка до 19.00
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 65 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

Підручник підготовлено з урахуванням останніх наукових розробок, відповідних положень Конституції України, міжнародних договорів, законів України, підзаконних нормативно-правових актів. 

Надається аналіз рішень Верховного Суду, приклади із судової практики.

Підручник стане в нагоді магістрантам, які навчаються за спеціальністю «Право», а також науковим і науково-педагогічним працівникам вищих навчальних закладів і наукових установ, студентам, аспірантам і докторантам, працівникам судових органів, третейських судів, адвокатам, нотаріусам, а також всім, хто хоче отримати або систематизувати свої знання з альтернативного вирішення приватних спорів.

Предисловие

Альтернативне вирішення спорів (АВС, від англ. Alternative Dispute Resolution, ADR) - популярний напрямок досліджень і водночас елемент (пункт) різних концепцій і стратегій реформування судових систем в Україні та світі.

Популярність цього інституту зумовлена наступним. Ми звикли до монополії суду у вирішенні найбільш значущих конфліктів, які, до речі, є невід’ємною частиною суспільних відносин з моменту існування людства. Однак роль суду у вирішенні спорів не може бути абсолютною, оскільки це суперечить ідеї побудови громадянського суспільства, основними ознаками якого можна назвати якомога більшу його автономію від держави (розмежування компетенції держави та суспільства), наявність інститутів самоорганізації та саморегуляції, динамічність системи, плюралізм тощо.

Гарантоване Конституцією України право захисту власних прав і свобод від порушень і протиправних посягань будь-якими не забороненими законом засобами дозволяє суспільству формувати інститути захисту права, відмінні від судової влади - способи альтернативного вирішення спорів. Вони не утворюють якогось єдиного механізму, хоча ця назва є загальною для всіх позасудових способів врегулювання спорів: арбітраж, примирення, медіація, переговори та міні-суд - лише деякі з них, і всі вони називаються АВС.

З появою Інтернету сформувались нові способи (вірніше, форми) вирішення спорів - онлайн вирішення спорів (Online Dispute Resolution, ODR).

АВС є міжгалузевим інститутом. Так, його складові (субінститути) перебувають на межі декількох галузей права: третейський розгляд - на межі цивільного, господарського, цивільного та господарського процесуального права; розгляд трудових спорів квазіарбітражними органами - на межі трудового і цивільного процесуального права тощо.

Деякі вчені говорять про формування нової процесуальної галузі права - права альтернативного вирішення спорів чи приватного процесуального права.

Цей підручник ознайомить читача з теорією та практикою альтернативних способів вирішення приватних спорів. У ньому розглядається історія виникнення та розвитку способів альтернативного вирішення спорів, сучасна вітчизняна й зарубіжна практика їх застосовування. Надається характристика загальним ознакам, умовам застосування та порядку проведення переговорів, посередництва, арбітражу та комбінованих способів альтернативного вирішення спорів. Висвітлюються різновиди відповідних процедур.

Підручник підготовлено з урахуванням останніх наукових розробок, відповідних положень Конституції України, міжнародних договорів, законів України, підзаконних нормативно-правових актів. Надається аналіз рішень Верховного Суду, приклади із судової практики. Підручник стане в нагоді магістрантам, які навчаються за спеціальністю «Право», а також науковим і науково-педагогічним працівникам вищих навчальних закладів і наукових установ, студентам, аспірантам і докторантам, працівникам судових органів, третейських судів, адвокатам, нотаріусам, а також всім, хто хоче отримати або систематизувати свої знання з альтернативного вирішення приватних спорів.

Доктор юридичних наук,

професор Н. Ю. Голубєва

Характеристики
Автор
Голубєва Н.Ю.
Издательство
Фенікс
Год издания
2021
Количество страниц
344
ISBN
978-966-928-580-5
Переплет
твердый
Язык
украинский
Вес
1 кг
Формат
170х240 мм
Тираж
500
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог