Black Friday

Реалізація права на безпечне для життя і здоров’я довкілля в Україні

(0)
Артикул: 153227
Реалізація права на безпечне для життя і здоров’я довкілля в Україні

Смотреть содержание

Автор
Бисага Ю.М., ещё 1
Издательство
Видавничий дім "Гельветика"
Год издания
2019
Переплет
твердый

Все характеристики

Аннотация

Монографія присвячена дослідженню теоретично-правових і практичних проблем реалізації права на безпечне для життя і здоров’я довкілля в Україні, а також формулюванню низки пропозицій та рекомендацій щодо удосконалення чинного законодавства України та правозастосовної практики у цій сфері. ... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
Нет в наличии
Узнайте первым, когда появится в наличии
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 65 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

Монографія присвячена дослідженню теоретично-правових і практичних проблем реалізації права на безпечне для життя і здоров’я довкілля в Україні, а також формулюванню низки пропозицій та рекомендацій щодо удосконалення чинного законодавства України та правозастосовної практики у цій сфері. 

Монографія є одним з перших в науці конституційного права комплексним науковим дослідженням проблематики реалізації права на безпечне для життя і здоров’я довкілля в Україні. 

У ній, зокрема, досліджено питання еволюції реалізації права на безпечне для життя і здоров’я довкілля в Україні, зокрема, встановлено, що сучасний розвиток системи реалізації права на безпечне для життя і здоров’я довкілля в Україні, пов’язаний з численними екологічними проблемами в сучасній України та потребою вирішення спільних екологічних проблем людства, реагування на виклики сьогодення щодо правового забезпечення реалізації права на безпечне для життя і здоров’я довкілля, зокрема: ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, потреби зниження викидів парникових газів, забезпечення доступу до питної води, недопущення забруднення довкілля, вдосконалення системи переробки відходів та адаптації до кліматичних змін.

У монографії також досліджено поняття «реалізація права на безпечне для життя і здоров’я довкілля в Україні»; проаналізовано еволюцію реалізації права на безпечне для життя і здоров’я довкілля в Україні; охарактеризовано систему реалізації права на безпечне для життя і здоров’я довкілля в Україні; проаналізовано нормативну систему реалізації права на безпечне для життя і здоров’я довкілля в Україні; охарактеризовано інституційну систему реалізації права на безпечне для життя і здоров’я довкілля в Україні. 

Сформульовано ряд конкретних пропозицій та рекомендацій щодо удосконалення законодавства України у сфері забезпечення реалізації права на безпечне для життя і здоров’я довкілля в Україні, а також практики його застосування.

Монографія розрахована на широке коло читачів, зокрема: юристів, адвокатів, студентів, аспірантів, екологів, правозахисників, працівників неурядових організацій та інших інституцій громадянського суспільства, які зможуть знайти багато цікавого для себе у даній монографії.

Предисловие

У рамках сучасного розвитку України, як правової і демократичної держави, наявності численних екологічних проблем, еволюції прав людини, розбудови громадянського суспільства, важливого значення набуває дослідження проблематики реалізації права на безпечне для життя і здоров’я довкілля в Україні.

Забезпечення належної реалізації права на безпечне для життя і здоров’я довкілля в Україні нині є актуальною проблемою в Україні, і є чимало проблем у цій сфері, зокрема: забруднення атмосферного повітря, водойм та інших елементів довкілля, забезпечення належного доступу громадян до якісної питної води в окремих регіонах.

У контексті забезпечення належної реалізації права на безпечне для життя і здоров’я довкілля в Україні потрібно налагодити належне і дієве функціонування системи реалізації права на безпечне для життя і здоров’я довкілля. А тому проведення системного дослідження реалізації права на безпечне для життя і здоров’я довкілля в Україні, а також його системи, є необхідними для вирішення екологічних проблем та забезпечення належної реалізації права на безпечне для життя і здоров’я довкілля в Україні.

Попри наявність різних наукових праць вчених у сфері реалізації права на безпечне для життя і здоров’я довкілля в Україні, окремі питання реалізації права на безпечне для життя і здоров’я довкілля в Україні вивчено фрагментарно. Зокрема, нині не досліджено систему реалізації права на безпечне для життя і здоров’я довкілля в Україні.

Проблематика реалізації права на безпечне для життя і здоров’я довкілля в Україні була досліджена у роботах окремих вчених, зокрема: В.Б. Авер’янова, І.М. Алмаші, О.М. Бикова, Ю.М. Бисаги, Ю.П. Битяка, Д.М. Бєлова, В.Д. Гвоздецького, О.З. Захарчука, А.М. Колодія, О.Л. Копиленка, О.В. Котюка, Я.В. Лазура, О.В. Олійника, В.Ф. Погорілка, С.С. Рогульського, А.О. Селіванова, С.Г. Стеценка, О.Ф. Фрицького, Ю.С. Шемшученка, Н.Г. Шукліної. Однак, ще чимало питань у цій сфері залишаються невирішеними. До них, зокрема, належить проблема нормативної та інституційної системи реалізації права на безпечне для життя і здоров’я довкілля в Україні. Саме тому, вищезазначене, підтверджує актуальність обраної теми наукового дослідження.

Вищевикладене обумовлює необхідність і доцільність дослідження реалізації права на безпечне для життя і здоров’я довкілля в Україні, як важливої наукової проблеми конституційного права, яка потребує вирішення.

Мета наукового монографічного дослідження полягає в тому, щоб на основі комплексного аналізу теоретичних положень та чинного законодавства України, міжнародного права, практики правозастосування, з’ясувати особливості реалізації права на безпечне для життя і здоров’я довкілля в Україні, сформулювати ряд пропозицій та рекомендацій щодо удосконалення чинного законодавства України та правозастосовної практики у цій сфері.

Науково-теоретичною базою монографічного дослідження є наукові праці вчених у галузі конституційного права, адміністративного права, теорії держави і права, історії держави і права, екологічного права та інших галузей юридичної науки щодо реалізації права на безпечне для життя і здоров’я довкілля в Україні.

Нормативна основа дослідження – Конституція України, Загальна Декларація прав людини ООН, Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод, Конвенція про доступ до інформації, участь громадськості в процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля та інші міжнародні договори України; Земельний кодекс України, Водний кодекс України, Повітряний кодекс України, Кодекс України про адміністративні правопорушення, та інші кодекси України; Закони України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про захист людини від впливу іонізуючого випромінювання», «Про доступ до публічної інформації» та інші закони України; підзаконні нормативно-правові акти, зокрема: Постанова Верховної Ради України «Про Засади державної політики України в галузі прав людини», Указ Президента України «Про Положення про Державну екологічну інспекцію України», Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про єдину державну систему цивільного захисту».

Характеристики
Автор
Бисага Ю.М., Васильчук Л.Б.
Издательство
Видавничий дім "Гельветика"
Год издания
2019
Количество страниц
208
ISBN
978-966-916-772-9
Переплет
твердый
Язык
украинский
Вес
0.4 кг
Формат
145х200 мм
Тираж
300
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог