Страсбурзьке право. Європейський суд з прав людини. Право, практика, коментар

(0)
Артикул: 15374
Страсбурзьке право. Європейський суд з прав людини. Право, практика, коментар

Смотреть содержание

Автор
Манукян В.І.
Издательство
Право
Год издания
2019
Переплет
твердый

Все характеристики

Аннотация

Найбільш розвиненою й ефективною системою захисту прав людини не лише на регіональному, а й на універсальному рівні є система Ради Європи.У центрі цієї системи містяться Європейська конвенція про захист прав людини й основоположних свобод та Європейський суд з прав людини. Суд у Страсбурзі не є... Читать далее

Інші видання

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
Нет в наличии
Узнайте первым, когда появится в наличии
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 65 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

Найбільш розвиненою й ефективною системою захисту прав людини не лише на регіональному, а й на універсальному рівні є система Ради Європи.У центрі цієї системи містяться Європейська конвенція про захист прав людини й основоположних свобод та Європейський суд з прав людини. Суд у Страсбурзі не є ані апеляційним/касаційним судом, ані судом «четвертої» інстанції. Проте справжня вага і прецедентна цінність Страсбурзького права такі неоціненні, що це визначення слід сприймати хіба що як данину політико-юридичній коректності. В історії ЄСПЛ практично не було випадків невиконання його рішень, що також свідчить про ефективність цього механізму захисту прав людини.Предмет цієї книжки - Страсбурзьке право. Так автор називає право Конвенції і право, яке здійснюється самим Судом.

Звісно, основна увага в книжці приділяється Конвенції та практиці ЄСПЛ. Там, де це доречно й корисно, наводиться практика інших судових та квазісудових установ щодо захисту прав людини.

Книжка призначена не лише для студентів, які вивчають право, - вона буде цікавою і юристам, які практикують. Знання права Конвенції та практики ЄСПЛ (Страсбурзьке право) необхідне кожному юристу, а не лише правознавцям - спеціалістам із цього динамічного й винятково цікавого напряму. Робота становить інтерес і для широкого кола читачів, позаяк складні юридичні положення - там, де це можливо, - викладені простою людською мовою:зверхньої формули «Зась увійти сюди тому, хто не юрист!» автор не визнає.

Предисловие

Предмет цієї книжки - Страсбурзька право. Нехай не дивує читача не зовсім звична, не досить «нормативна» назва для юридичної книжки.

По-перше, речі не змінюються від того, як ми їх називаємо, як казав один літературний герой, ім’я якого ми, про всяк випадок, не називатимемо.

По-друге, юридична бібліографія знає приклади справді безпрецедентні. Приміром, одна з книжок відомого американського правознавця К. Ллевеліна називається... «Кущ ожини». При цьому зовсім не йдеться про популярну брошуру для дилетантів - книжка Ллевеліна, надрукована 1930 р. як вступ до американського права, витримала вже 11 видань .

По-третє, - і це, напевно, найголовніше, на думку автора, - назва книжки має максимально виражати її зміст і навіть, почасти, форму. Страсбурзьке право - вельми своєрідна (sui generis) система, яка до того ж постійно еволюціонує. Судді, які засідають у ЄСПЛ, являють собою різні правові системи, традиції та школи. У результаті Європейський суд діє в унікальному правовому середовищі, що є «гармонійним поєднанням» різних юридичних традицій. Окрім того, Суд сам створює й розвиває цю систему, дбаючи про гармонійну рівновагу.

Така конвергенція має місце і в тому, що називають матеріальним правом, і в процедурах, яких дотримується Суд при провадженні скарг. Нарешті, прецедентна практика Європейського суду з прав людини (case law) - це не лише зібрання рішень із конкретних справ, а передусім унікальне джерело юридичної думки та стилю.

Усе вищесказане й дає нам підстави говорити про такий феномен, як Страсбурзьке право, і, відповідно, - назвати книжку, яку ви тримаєте в руках, саме так.

Характеристики
Автор
Манукян В.І.
Издательство
Право
Тип издания
Научное издание
Год издания
2019
Количество страниц
560
ISBN
978-966-937-485-1
Переплет
твердый
Язык
украинский
Вес
0.6 кг
Формат
145х215 мм
Тираж
300
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог