Судовий конституціоналізм в Україні: доктрина і практика формування. Книга 1
- Автор
- Бринцев В.Д.
- Издательство
- Право
- Год издания
- 2013
- Переплет
- твердый
Аннотация
В умовах триваючого процесу розробки нової Конституції України актуального значення набувають дослідження теоретичних засад сучасного конституціоналізму. У роботі обгрунтовується існування судового конституціоналізму як самостійної складової конституціоналізму, аналізуються проблемні... Читать далее
- Самовывозбесплатно
- Нова Поштаот 65 грн.
- Курьер Нова Поштаот 90 грн.
- Онлайн-оплата
- єПідтримка
- Наличные при получении
- Терминал/наличные при самовывозе
- Оплата по счету (для юридических лиц)
В умовах триваючого процесу розробки нової Конституції України актуального значення набувають дослідження теоретичних засад сучасного конституціоналізму.
У роботі обгрунтовується існування судового конституціоналізму як самостійної складової конституціоналізму, аналізуються проблемні питання у формуванні його національної доктрини, досліджується вплив на процеси нормотворення судової практики Конституційного Суду України, органів конституційного судочинства інших держав.
Монографія має науково-практичне значення і буде корисною всім зацікавленим у поглибленому вивченні конституційного права, його ролі і значення у формуванні наукової категорії конституціоналізму.
Установча влада України у статті 1 Основного Закону проголосила, що Україна є демократичною, соціальною, правовою державою.
Однак оцінка того, наскільки в сучасному суспільстві поважається право і закон, викликає сумніви щодо реальності, навіть не зараз, а в осяжному майбутньому, цих декларацій.
Постійно триваючий процес штампування нових законів і внесення змін та доповнень до законодавчих актів, на яких ще не просохло чорнило, та ще й з грубим порушенням процедури, встановленої Конституцією (частина третя статті 84), якою чітко і однозначно передбачено, що голосування на засіданнях Верховної Ради України здійснюється народним депутатом особисто (виділено автором), викликають у суспільстві як сумніви у легітимності законів, так і закладають передумови неповаги до законодавчої бази держави.
При такому сприйнятті права в цілому формується недовіра до діяльності всіх владних структур, а систематичні твердження про побудову в Україні соціальної, правової держави породжують лише негативну реакцію громадян.
Викликають стурбованість не тільки заклики, а й періодичні активні дії щодо «прийняття нової Конституції», які не враховують того, що Конституція України належить до найбільш жорстких моделей і передбачає лише внесення змін до неї. Тому прийняття нового Основного Закону можливе лише після внесення відповідних змін до чинної Конституції України, якими б були впроваджені механізми реалізації установчої влади в Україні і прийняття нової Конституції.
Діяльність створеної у травні 2012 року Конституційної Асамблеї матиме позитивні наслідки лише за умови відсутності поспіху у виконанні завдань, покладених на неї Указом Президента України.
У таких умовах необхідно передусім завершити процес формування національної доктрини правової держави і затвердити її на законодавчому рівні. Це потребує активізації досліджень у сфері сучасного конституціоналізму, наукового переосмислення доктрин народного суверенітету, установчої влади, референдного права, указового права, ролі і місця у нормотворчості органів судової влади і багатьох інших фундаментальних засад сучасного нормотво-рення.
Саме до пошуку оптимальних шляхів вирішення цих та суміжних проблем повинні спонукати і стати імпульсом для утвердження в Україні доктрини судового конституціоналізму сформульовані у монографії роздуми і пропозиції.
- Автор
- Бринцев В.Д.
- Издательство
- Право
- Тип издания
- Монография
- Год издания
- 2013
- Количество страниц
- 392
- ISBN
- 978-966-458-428-6
- Переплет
- твердый
- Язык
- украинский
- Вес
- 0.5 кг
- Формат
- 145х215 мм
- Тираж
- 300