Судовий конституціоналізм в Україні: доктрина і практика формування. Книга 1

(0)
Артикул: 15373
Судовий конституціоналізм в Україні: доктрина і практика формування. Книга 1

Смотреть содержание

Автор
Бринцев В.Д.
Издательство
Право
Год издания
2013
Переплет
твердый

Все характеристики

Аннотация

В умовах триваючого процесу розробки нової Конституції України актуального значення набувають дослідження теоретичних засад сучасного конституціоналізму. У роботі обгрунтовується існування судового конституціоналізму як самостійної складової конституціоналізму, аналізуються проблемні... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
Нет в наличии
Узнайте первым, когда появится в наличии
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 65 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

В умовах триваючого процесу розробки нової Конституції України актуального значення набувають дослідження теоретичних засад сучасного конституціоналізму.

У роботі обгрунтовується існування судового конституціоналізму як самостійної складової конституціоналізму, аналізуються проблемні питання у формуванні його національної доктрини, досліджується вплив на процеси нормотворення судової практики Конституційного Суду України, органів конституційного судочинства інших держав.

Монографія має науково-практичне значення і буде корисною всім зацікавленим у поглибленому вивченні конституційного права, його ролі і значення у формуванні наукової категорії конституціоналізму.

Предисловие

Установча влада України у статті 1 Основного Закону проголосила, що Україна є демократичною, соціальною, правовою державою.

Однак оцінка того, наскільки в сучасному суспільстві поважається право і закон, викликає сумніви щодо реальності, навіть не зараз, а в осяжному майбутньому, цих декларацій.

Постійно триваючий процес штампування нових законів і внесення змін та доповнень до законодавчих актів, на яких ще не просохло чорнило, та ще й з грубим порушенням процедури, встановленої Конституцією (частина третя статті 84), якою чітко і однозначно передбачено, що голосування на засіданнях Верховної Ради України здійснюється народним депутатом особисто (виділено автором), викликають у суспільстві як сумніви у легітимності законів, так і закладають передумови неповаги до законодавчої бази держави.

При такому сприйнятті права в цілому формується недовіра до діяльності всіх владних структур, а систематичні твердження про побудову в Україні соціальної, правової держави породжують лише негативну реакцію громадян.

Викликають стурбованість не тільки заклики, а й періодичні активні дії щодо «прийняття нової Конституції», які не враховують того, що Конституція України належить до найбільш жорстких моделей і передбачає лише внесення змін до неї. Тому прийняття нового Основного Закону можливе лише після внесення відповідних змін до чинної Конституції України, якими б були впроваджені механізми реалізації установчої влади в Україні і прийняття нової Конституції.

Діяльність створеної у травні 2012 року Конституційної Асамблеї матиме позитивні наслідки лише за умови відсутності поспіху у виконанні завдань, покладених на неї Указом Президента України.

У таких умовах необхідно передусім завершити процес формування національної доктрини правової держави і затвердити її на законодавчому рівні. Це потребує активізації досліджень у сфері сучасного конституціоналізму, наукового переосмислення доктрин народного суверенітету, установчої влади, референдного права, указового права, ролі і місця у нормотворчості органів судової влади і багатьох інших фундаментальних засад сучасного нормотво-рення.

Саме до пошуку оптимальних шляхів вирішення цих та суміжних проблем повинні спонукати і стати імпульсом для утвердження в Україні доктрини судового конституціоналізму сформульовані у монографії роздуми і пропозиції.

Характеристики
Автор
Бринцев В.Д.
Издательство
Право
Тип издания
Монография
Год издания
2013
Количество страниц
392
ISBN
978-966-458-428-6
Переплет
твердый
Язык
украинский
Вес
0.5 кг
Формат
145х215 мм
Тираж
300
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог