Світова п'єса. Правові явища в шекспірівських історичних хроніках

(0)
Артикул: 152803
Світова п'єса. Правові явища в шекспірівських історичних хроніках

Переглянути зміст

Автор
Ржевська В.С.
Видавництво
Фенікс
Рік видання
2019
Палітурка
тверда

Всі характеристики

Анотація

Шекспірівські історичні хроніки належать до відомих творів світової літератури, де зображені правові явища, як в сфері внутрішнього права, так і правового регулювання міждержавних відносин. Адже у сюжетах цих п'єс виникають питання боротьби за владу, оголошення, ведення і припинення війни,... Читати далі

Швидка відправка
Рекордний час відправки замовлення 10 хвилин
Безпечна оплата
Доступні всі популярні сервіси Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надійне пакування
Екологічне до природи та бережливе до книжок
Є в наявності
450 грн.
Характеристики
Анотація
Передмова
Відгуки (0)
ПонеділокВідправка до 19.00
  • Самовивізбезкоштовно
  • Нова Поштавід 45 грн.
  • Кур'єр Нова Поштавід 80 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Готівка при отриманні
 • Термінал / готівка при самовивозі
 • Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
Анотація

Шекспірівські історичні хроніки належать до відомих творів світової літератури, де зображені правові явища, як в сфері внутрішнього права, так і правового регулювання міждержавних відносин. Адже у сюжетах цих п'єс виникають питання боротьби за владу, оголошення, ведення і припинення війни, відповідальності за злочини тощо. Рогляду зображених у цих п'єсах та пов’язаних із ними історико-правових явищ присвячена ця книга.

Для всіх, кого цікавлять зв'язки між правом та художньою культурою.

Передмова

Я хотіла написати цю книгу через відомі і численні спільні риси, які можна помітити між правом (зокрема, міжнародним правом) і п'єсою. Те і інше встановлює зв'язки між учасниками дії, те і інше — створює єдність учасників конфлікту, те і інше підлягає інтерпретації як з боку учасників дії, так і з боку глядача.

Те і інше має на увазі пошук інтерпретації; в обох випадках постає питання про зв'язок інтерпретації з текстом і про те, як інтерпретація може сприяти збереженню життя тексту або загибелі його дійсного змісту. Застосування права можна уявити як спектакль: проблеми застосування права привертають до себе ще більше уваги, коли знаходять відображення у творах світової драматургії.

До широко відомих прикладів такої драматургії належать шекспірівські історичні хроніки, у яких чергового разу порушено теми законності і справедливості, угод про союзи і порушення союзів, зміни влади і боротьби за владу, початку війни, правил її ведення і спроб припинення, порушення права, відповідальності і милосердя, — ті та інші складові великої теми «ставлення людини до права і формування правом людини», яка слугує в п'єсах характеристиці їх дійових осіб та зображених подій. Ці п'єси присвячені національній історії, але у сучасному світі мають міжнародне значення. Історичній концепції, що визначила ці п'єси, властива визнана упередженість, проте, при встановленні репутації цих п'єс виявляються важливішими їх інші риси — сила створених у них художніх образів і здатність цих п'єс вражати уяву людей.

У цієї книги дві мети: надати, за можливості, систематизований виклад найголовніших правових і споріднених до них явищ, зображених у шекспірівських історичних хроніках, а також помістити ці явища в історико-правовий контекст, тобто зробити огляд деяких правових явищ (наприклад, англійського законодавства та міжнародних договорів), які пов'язані з зображеними в п'єсах, хоча залишаються за межами дії п'єс.

Наукова новизна такого дослідження може бути тільки відносно низькою: все, що стосується шекспірівської драматургії, — популярний предмет для досліджень, у тому числі — зображення в цій драматургії політичних і правових явищ. Цій темі присвячено велику кількість наукових та науково-популярних праць, далеко не всі з яких, на жаль, могли бути мені відомі. Я вбачаю своєрідність дослідження (наскільки її вдалося досягти) у характері систематизації матеріалу та особистих висновках, а значення дослідження — у підтримці зв'язку часів, якщо йому сприяє діалог зі старовинним правом та старовинними, але затребуваними сучасністю п'єсами.

При написанні цієї книги використовувались коментарі до шекспірівських історичних хронік, історичні дослідження, нормативні документи, довідкові видання, а також, по мірі можливості, — джерела п'єс. Широко відомо, що п'єсам притаманні відступи від історії, на які потрібно було зважати, але, на мій погляд,для цілей даного дослідження більш важливе порівняння п'єс та відповідних фрагментів їх джерел. Біографічні концепції щодо авторства п'єс у книзі не розглядаються.

Сподіваюсь, що цій книзі вдалося ще раз нагадані про те, наскільки захопливе вивчення взаємозв'язків між правом та художньою творчістю.

Характеристики
Автор
Ржевська В.С.
Видавництво
Фенікс
Тип видання
Наукове видання
Рік видання
2019
Кількість сторінок
336
ISBN
978-966-928-382-5
Палітурка
тверда
Мова
українська
Вага
0.6 кг
Формат
145х200 мм
Наклад
100
Відгуки
Залиште відгук про цей товар першим!
Підписуйтесь на розсилку!

Ніякого спаму та реклами. Лише бонуси, новинки та корисна информація

Каталог