Цифрова трансформація економіки та проблеми кібербезпеки
- Автор
- Когут Ю.І.
- Издательство
- SIDCON
- Год издания
- 2021
- Переплет
- мягкий
Аннотация
Представлений практичний посібник є першим українським виданням, в якому акумульовані теоретичні знання та практичний досвід, системно розкриті питання та приведені технології забезпечення кібербезпеки в процесі цифрової трансформації державних та приватних структур в епоху четвертої промислової... Читать далее
- Самовывозбесплатно
- Нова Поштаот 65 грн.
- Курьер Нова Поштаот 90 грн.
- Онлайн-оплата
- єПідтримка
- Наличные при получении
- Терминал/наличные при самовывозе
- Оплата по счету (для юридических лиц)
Представлений практичний посібник є першим українським виданням, в якому акумульовані теоретичні знання та практичний досвід, системно розкриті питання та приведені технології забезпечення кібербезпеки в процесі цифрової трансформації державних та приватних структур в епоху четвертої промислової революції - Індустрії 4.0.
Дана робота підготовлена на базі більш ніж 20-ти річного практичного досвіду та практичної роботи автора - Когута Юрія Івановича - в сфері кібербезпеки та корпоративної безпеки бізнесу, та містить унікальні авторські напрацювання із захисту бізнесу та державних систем від сучасних кіберзагроз в умовах процесів діджиталізації в економіці та суспільстві.
Посібник стане в нагоді державним управлінцям, керівникам та власникам бізнесу, пересічному громадянину, науковцям у сфері кібербезпеки, докторантам, аспірантам та студентам вищих навчальних закладів спеціальностей 12.125 «Кібербезпека», 12.121 «Інженерія програмного забезпечення», 12.122 «Комп’ютерні науки та інформаційні технології» та інших спеціальностей у сфері інформаційних технологій.
Четверта промислова революція характеризується розвитком цифрового середовища та переходом до інформаційної цивілізації. У зв’язку з цим розвинуті країни світу значну увагу приділяють процесам цифрової трансформації держави, бізнесу, суспільства та особистості, оскільки цифрові технології відіграють все більш важливу роль у розвитку економіки країн, бізнес-структур, формуванні цифрового суспільства.
В Україні цифрова трансформація в потенціалі можливостей спроможна також стати базисом для стимулювання економічного зростання, основою нового шляху розвитку в умовах вичерпання традиційних для вітчизняної економіки сировинних джерел зростання. У свою чергу, для вітчизняних бізнес-структур цифрові технології - це інструментарій, який допомагає оптимізувати та поліпшити їх діяльність на ринку в умовах нової парадигми трансформації економіки.
При цьому в умовах розвитку новітніх технологій та країна отримає переваги в результаті технологічних і цифрових інновацій, в якій розвиваються, взаємодіють, удосконалюються і зростають усі складові цифрової економіки. Ті ж самі наративи відносяться й до окремих бізнес-структур - у найближчому майбутньому переваги в бізнесі отримає той, хто одним із перших зможе підключитися до процесу глобальної цифрової трансформації. Зокрема, підтримка інновацій та підприємництва в галузі цифрового бізнесу є ключовим чинником виходу українських компаній на світову арену. З цих міркувань є всі підстави стверджувати, що проблематика цифрової трансформації економіки та забезпечення безпеки цифрової держави, бізнесу, суспільства має пріоритетний для потреб як державного, так й корпоративного управлінняхарактер, важливе теоретичне та прикладне значення й, безперечно, високий рівень актуальності.
Тому представлений посібник, присвячений окресленим питанням, стане в нагоді державним управлінцям, керівникам та власникам бізнесу, а також пересічному громадянину, оскільки проблема забезпечення безпеки в умовах бурхливого розвитку цифровізації не залишить осторонь ні державні органи влади та управління, ні органи місцевого самоврядування, ні об'єкти критичної інфраструктури, ні суб’єкти підприємництва, у тому числі малий та середній бізнес, тощо. Розуміння процесів епохи цифровізації, які відбуваються сьогодні, дозволить обґрунтовувати та приймати стратегічно вірні управлінські рішення укріплення своїх конкурентних позицій в умовах необхідності врахування на державному та корпоративному рівнях викликів цифрової трансформації.
З цією метою доцільно розглянути напрями, глобальні тенденції, перспективи, новітні інформаційні технології та нормативне регулювання цифрової трансформації у світі та Україні, ризики цифрової трансформації та забезпечення безпеки цифрового суспільства в умовах глобалізації, а також галузеві ризики цифровізації та забезпечення безпеки в галузях економіки України в новій парадигмі цифрової трансформації.
Всі ці питання отримали глибоке висвітлення у посібнику з розробкою основних напрямів забезпечення безпеки суспільства, держави, бізнесу, громадянина в епоху цифрової трансформації, у тому числі напрямів забезпечення безпеки прогресивних інформаційних технологій та галузей економіки.
Дана робота підготовлена на базі більш ніж 20-ти річного практичного досвіду та практичної роботи автора в сфері кібербезпеки та корпоративної безпеки бізнесу, та містить унікальні авторські напрацювання із захисту бізнесу та державних систем від сучасних кіберза-гроз в умовах процесів діджиталізації в економіці та суспільстві. Автор посібника є відомим експертом з питань забезпечення безпеки державних та корпоративних структур, у тому числі кібербезпеки, тісно взаємодіє з іншими експертами у цій сфері. У роботі використані експертні думки, накопичені автором протягом значного періоду часу, із зазначених питань. Узагальнені та сформульовані в посібнику наукові положення і висновки доповідалися й обговорювалися у ході виступів штора у зарубіжних та вітчизняних вищих закладах освіти та на міжнародних і всеукраїнських науково-практичних конференціях з питань розглядуваної у посібнику проблематики.
Посібник є квінтесенцією попередніх робіт автора з відповідних аспектів безпеки, а саме: «Кібертероризм. Інформаційні війни та безпека-, «Кібертероризм та захист персональних даних», «Кібертероризм та Інформаційна безпека держави», «Кібербезпека цифрової економіки», Корпоративна безпека», «Кібербезпека та ризики цифрової трансформації компаній», «Кібертероризм», «Сучасні загрози безпеці компаній та банків».
Ця робота є першим українським виданням, в якому акумульовані теоретичні знання та практичний досвід, системно розкриті питання та приведені технології забезпечення кібербезпеки в процесі цифрової трансформації державних та приватних структур в епоху четвертої промислової революції - Індустрії 4.0.
Викладені в посібнику технології забезпечення кібербезпеки державних та бізнес-структур використовувались на практиці як основа для побудови систем кібербезпеки в державних та приватних компаніях, також банках в Україні та за кордоном, і дозволяють самостійно, в кожній організації окремо виконати роботи з проведення аудиту системи кібербезпеки та побудови системи кібербезпеки та кіберзахисту.
Посібник рекомендується до використання як практикам - власникам та керівникам бізнесу, керівникам відповідних підрозділів підприємств, компаній та банків, спеціалістам сфери цифрової трансформації, інформаційної безпеки та кібербезпеки, державним посадовцям, що працюють у секторі діджиталізації, так і науковцям у сфері кібербезпеки, докторантам, аспірантам та студентам вищих навчальних закладів спеціальностей 12.125 «Кібербезпека», 12.121 «Інженерія програмного забезпечення», 12.122 «Комп’ютерні науки та інформаційні технології» та інших спеціальностей у сфері інформаційних технологій.
Дійсний член Академії технологічних наук України,
Лауреат Державної премії в галузі науки і техніки,
Заслужений діяч науки України, доктор технічних наук, професор
АНАТОЛИЙ СТЕПАНОВИЧ ДОВГОПОЛИЙ
- Автор
- Когут Ю.І.
- Издательство
- SIDCON
- Год издания
- 2021
- Количество страниц
- 368
- ISBN
- 978-617-95100-1-4
- Переплет
- мягкий
- Язык
- украинский
- Вес
- 0 кг
- Формат
- 145х200 мм
- Тираж
- 200